logo
ASICS GEL-NIMBUS - nowosciproduktowe.pl

ASICS GEL-NIMBUS – flagowy model biegowy w odświeżonym wydaniu


02-12-2020| 08:30| Źródło: ASICS| Fot: ASICS

Marka ASICS wprowadza na rynek 23. edycję neutralnych butów dla entuzjastów biegania, preferujących długie dystanse – GEL-NIMBUS. Na przestrzeni ostatnich 20 lat model – którego nazwa pochodzi od łacińskiego określenia formowania się chmur – stał się synonimem komfortu dla wielu generacji biegaczy.


W ASICS GEL-NIMBUS nowością jest dostosowana do płci technologia TRUSSTIC, zapewniająca kobietom i mężczyznom odpowiednie wsparcie, pomagając wygenerować płynne przejście między krokami.

Specyficzna dla płci technologia 3D SPACE CONSTRUCTION w przedniej części stopy wspiera biegaczki we właściwym dopasowaniu podeszwy środkowej. Uniwersalne nacięcia w podeszwie zewnętrznej różnią się w wersji damskiej i męskiej, aby dać poczucie stabilizacji wraz z elastycznością. Buty zapewniają odpowiednią wygodę oraz absorpcję wstrząsów podczas długich biegów.

Designerzy marki poprawili stabilizację ASICS GEL-NIMBUS, co zapewnia bardziej zrównoważony bieg i płynniejsze przejścia między krokami. Cholewka, stworzona z myślą o komforcie i przewiewności, została wykonana z bardzo miękkiej, specjalnie zaprojektowanej siatki, która sprawdza się szczególnie podczas dłuższych dystansów. Specjalnie zaprojektowany kształt przelotek pomaga cholewce poruszać się bardziej naturalnie wraz ze stopą, a elastyczny panel w okolicy śródstopia odpowiednio otula stopę, aby zapewniać jej większą giętkość.

Buty są dostępne od 1 grudnia br. na stronach Asics.com, Eubowie.pl i Butyjana.pl. Cena wynosi 760,00 zł.