logo

Drukarki Epson na Targach FILM VIDEO FOTO 2023


19-04-2023| 08:00| Źródło: Epson| Fot: Epson

W dniach 20–22 kwietnia 2023 roku w Hali EXPO Łódź odbędą się Targi FILM VIDEO FOTO. Tak jak do tej pory podczas Targów nie zabraknie okazji do spotkań z najlepszymi produktami uznanych światowych i polskich marek, nowościami i innowacyjnymi rozwiązaniami dla zawodowców oraz foto i video maniaków – szczególnie zapraszamy na stoisko Epson Polska.


Uczestnicy targów będą mieli okazję zobaczyć tam m. in. nowe modele suchych labów z serii Epson SureLab D (SL-D500 i SL-D1000) przeznaczone do komercyjnego wydruku fotografii. Pierwszy z nich to miniaturowy SL-D500 będący nie tylko świetnym wyposażeniem zakładów fotograficznych, ale także doskonałą propozycją dla szukających konkurencyjności firm eventowych czy właścicieli miejsc organizujących wesela, konferencje. Dzięki jego niewielkim rozmiarom i mobilności praktycznie w każdym miejscu można błyskawicznie uruchomić foto punkt. Dodatkowo funkcja druku dwustronnego pozwala szybko tworzyć foto książki, a wykorzystanie technologii dolewanego atramentu (podobnego do tej z rozwiązań EcoTank) gwarantuje bardzo niski koszt eksploatacji.

Z kolei nieco większy SureLab SL-D1000 imponuje dużą szybkością druku wynoszącą do 385 odbitek na godzinę. Cenionym atutem jest tu też długowieczność i niezawodność: okres eksploatacji wynosi 400 tysięcy odbitek (15×10 cm). Stoi za tym m.in. technologia weryfikacji dysz, która pozwala “w locie” zidentyfikować i naprawić źle funkcjonujące moduły głowicy drukującej. Nowe urządzenie ma także niższy niż poprzednie modele poziom hałasu i pobór mocy, co sprawia, że jest przyjazne zarówno dla klienta, jak i dla środowiska. Wyeliminowano kartridże na rzecz o 25% większych worków z atramentem – oznacza to w rezultacie rzadszą wymianę, krótszy czas przestojów i mniejszą ilość odpadów.

Uczestnicy targów będą mieli także okazję zobaczyć profesjonalny sprzęt wchodzący w skład serii SureColor Photo, w tym model SC-P900 wraz z podajnikiem rolkowym oraz SC-P 6500. Najbardziej rozbudowane z tych urządzeń, SureColor SC-P6500D, to bardzo konkurencyjna cenowo drukarka 24” do produkcji wielkoformatowych zdjęć i plakatów. To co ją wyróżnia, to prostota i wygoda obsługi – praktycznie jest gotowa do pracy od razu po rozpakowaniu i włożeniu atramentów, a zintegrowana rolka odbierająca wydruki sprawia, że obsługa nie nastręcza problemów nawet początkującym użytkownikom. W parze z wygodą idzie niski koszt eksploatacji – wyposażono ją w zestaw 6 atramentów zasilanych z pojemnych zasobników mieszczących 350 lub 750 ml. Dodanie szarego atramentu pozwala poszerzyć gamut, zwiększyć gradację i zmniejszyć ziarnistość, a dzięki temu dorównać jakością wydrukom z konkurencyjnych drukarek 8-kolorowych. Dodatkowe atuty to szybkość (18m2/godz.), obsługa bezprzewodowa przez wbudowane Wi-Fi oraz wsparcie Adobe Postscript 3, pomagające w drukowaniu zaawansowanych plików o wielu warstwach.