logo
Drzwi tarasowe HS - Nowosciproduktowe.pl

Drzwi tarasowe HS – marzenia się spełniają


02-09-2020| 03:39| Źródło: G-U Polska| Fot: G-U Polska

O czym marzymy w drugiej dekadzie XXI wieku? O wielkich przeszklonych taflach, które otworzą nasze domy na naturę, będą wygodne w obsłudze i nie zabiorą przestrzeni. Drzwi tarasowe HS powodują, że te marzenia mogą się spełnić.


Marzenia o nowoczesnym designie

Drzwi tarasowe HS są doceniane także z uwagi na nowoczesny charakter, nadający elegancji zarówno wnętrzu, jak i zewnętrznej stronie domu. „Nasi projektanci dokładają starań, aby design wszystkich elementów wyposażenia drzwi tarasowych typu HS odpowiadał współczesnym, wysokim oczekiwaniom estetycznym i jakościowym. Przykładem jest najnowszy napęd G-U HS ePOWER, całkowicie ukryty w ramie okna, dający możliwość sterowania drzwiami tarasowymi za pomocą telefonu.

Coraz większą popularnością cieszy się też czytnik linii papilarnych umożliwiający wygodne otwieranie drzwi tarasowych – jest to bezpieczne i innowacyjne rozwiązanie, wpisujące się w obowiązujące trendy” – wyjaśnia Szymon Krauze, marketing manager G-U Polska.

Marzenia o większej przestrzeni

Duże drzwi i okna tarasowe tworzą nie tylko jasną, ale przede wszystkim większą optycznie przestrzeń. Z jednej strony są otwarciem domu na otoczenie – najczęściej na taras lub bezpośrednio na ogród. Z drugiej – dzięki unikatowej konstrukcji, nie zabierają przestrzeni wewnątrz mieszkania (jak dzieje się w przypadku skrzydeł okien rozwiernych).

Takie rozwiązanie znacznie ułatwia komunikację pomiędzy domem i ogrodem, sprawdza się zwłaszcza latem. Nie musimy aranżować przestrzeni na nowo, tak, aby np. móc stale mieć otwarte skrzydło rozwierne. W przypadku drzwi tarasowych HS wystarczy tyle przestrzeni, ile potrzebujemy na to, aby otworzyć skrzydło, przesunąć je i wyjść. Nie musimy przesuwać mebli. Idealnym rozwiązaniem, które pozwala na jeszcze pełniejsze otwarcie salonu na otoczenie, są narożne drzwi tarasowe (HS w wersji kątowej). Drzwi tego typu otwierają się w taki sposób, że narożnik salonu czy sypialni „znika”.

– podkreśla Szymon Krauze z G-U Polska.

Marzenia o oknach bez barier

Dodatkowym elementem, który tworzy przestrzeń niezakłóconą żadnymi przeszkodami, jest niski próg – element charakterystyczny dla drzwi tarasowych HS grupy G-U. Próg zlicowany z podłogą oznacza, że podłogi po obu stronach okna (w domu i na tarasie) są na tym samym poziomie, nie ma więc żadnych stopni, uskoków, itp. Widzimy jedną, dużą płaszczyznę, a jedynym elementem, który oddziela pokój od tarasu jest prowadnica skrzydła ruchomego, zazwyczaj o wysokości ok. 5 mm. Dzięki takiej konstrukcji drzwi tarasowe HS zaliczane są do rozwiązań bez barier – próg zlicowany z podłogą jest przyjazny zarówno osobom poruszającym się na wózkach, jak i osobom starszym oraz dzieciom.

Marzenia o łatwej obsłudze

Duże przeszklenia są masywne, to oczywiste. Jednak odpowiednia konstrukcja, innowacyjne rozwiązania oraz możliwość doposażenia sprawiają, że można je obsługiwać bez wysiłku. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest oczywiście automatyzacja, czyli instalacja napędu nawierzchniowego, np. HS Master, lub całkowicie ukrytego – ePOWER, sterowanych za pomocą pilota, czytnika linii papilarnych a nawet smartfona.

Mniej znanymi, lecz wartymi uwagi, są także

  • GU SilentClose: podczas zamykania delikatnie wyhamowuje skrzydło podnoszono-przesuwne kilka centymetrów przed osiągnięciem pozycji krańcowej, a następnie mechanizm przesuwa je do odpowiedniej pozycji końcowej;
  • GU StopUnit: w czasie otwierania, nawet gwałtownego, wyhamowuje skrzydło mobilne kilka centymetrów przed osiągnięciem pozycji krańcowej, chroniąc i skrzydło, i ramę przed uszkodzeniem z powodu ewentualnego uderzenia;
  • rozwiązanie LiftUnit: dzięki jego zastosowaniu siła podnoszenia skrzydła jest zredukowana o połowę, a więc otwieranie niemal nie wymaga wysiłku (z otwieraniem nawet dużych skrzydeł poradzą sobie słabsi domownicy – zobacz, jak to działa: www.youtu.be/JIbO_4eSDZc).
Drzwi tarasowe HS – schematy

Marzenia o bezpiecznej przystani

Zastosowanie dużych przeszkleń nie koliduje z marzeniami o bezpiecznym domu. Jeśli nie zostawimy ich otwartych, sama konstrukcja oraz nowoczesne szyby stanowią odpowiednie zabezpieczenie przed włamaniem. Zresztą drzwi tarasowe typu HS można dodatkowo doposażyć w rozwiązania stworzone specjalnie po to, aby wzmocnić ich antywłamaniowe właściwości. „Najpopularniejszymi opcjami dodatkowymi są listwa przeciwwyważeniowa, uniemożliwiająca podniesienie skrzydła, i system okuć wyposażony w dodatkowe zaczepy, które skutecznie utrudniają próby włamywaczy (więcej zaczepów to więcej przeszkód do pokonania)” – wymienia przedstawiciel G-U Polska, firmy, która jest pionierem na rynku rozwiązań systemowych do okien podnoszono-przesuwnych.

Aby marzenia miały szansę się ziścić, trzeba wiedzieć, o czym się marzy. Rozwiązania tarasowe podnoszono-przesuwne (HS) mogą spełnić wiele z nich, pod warunkiem, że wiemy, jakie rozwiązania mamy w zasięgu ręki, i dobierzemy je zgodnie z własnymi oczekiwaniami. To nowoczesność, piękno i komfort użytkowania podniesione na nowy poziom. Wystarczy usiąść, spojrzeć przez okno i cieszyć się spełnionymi marzeniami.