logo
Torba na laptop - Nowosciproduktowe.pl

Ekologiczna torba na laptop i etui Hama Terra


02-07-2021| 11:27| Źródło: HAMA| Fot: HAMA

Marka Hama zaprezentowała swoje najnowsze produkty przeznaczone dla komputerów przenośnych, wykonane z tworzywa PET po recyklingu i przetworzeniu na przędzę. Zarówno torba na laptop jak i etui oferują wersje dla przekątnej ekranu do 13,3 i 15,6 cala.


Najpierw parę słów o wyglądzie – torba na laptop i etui na laptop wpisują się w dotychczasową stylistykę tej linii produktów niemieckiej firmy, stawiającej na stonowaną kolorystykę. Dominują spokojnie ze sobą zestawione szarość i czerń z drobnym beżowym akcentem w postaci paska na froncie. Wymiary torby na ramię dla 15-calowego notebooka wynoszą 43 x 7 x 32 cm, zaś dla 13-calowego: 38 x 6 x 30 cm. W przypadku samego etui jest to odpowiednio 42 x 2 x 29 cm (15 cali) i 36 x 2 x 27 cm (13 cali).

Warto zaznaczyć, że etui i torba na laptop wyprodukowane zostały w sposób oszczędzający zasoby naturalne, czyli z materiałów z tworzywa PET, poddanych recyklingowi oraz przetworzonych na przędzę. Zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna warstwa materiału wykonane zostały z w pełni recyklingowanego poliestru. Materiał hydrofobowy chroni przed brudem i wilgocią.

Wyściełane wnętrze gwarantuje niezawodną ochronę podczas transportu sprzętu. W dodatku torba na laptop może się pochwalić przegródką na tablety do szerokości 28 cm (ekran o przekątnej 11 cali) w głównej kieszeni. Jej funkcjonalność zwiększa przednia kieszeń na dodatkowe akcesoria lub przedmioty codziennego użytku. Z kolei struktura organizera w przedniej komorze torby ułatwia przejrzyste przechowywanie gadżetów. Miękko wyściełany pasek na ramię można w każdej chwili zdjąć, a jego długość regulować. Przyda się on też do komfortowego mocowania torby do rączki walizki na kółkach. Nie mogło też zabraknąć uchwytu, a w środku torby taśmy na rzep do mocowania laptopa.

Natomiast etui wyróżnia się dwoma zamkami błyskawicznymi do bezpiecznego zamknięcia komory głównej. Można mieć pewność, że ochroni ono komputer przed brudem, zadrapaniami czy zalaniem przez cieknący napój po włożeniu go np. do większej walizki.

Niewiążąca cena detaliczna torby na laptop Hama Terra wynosi 139 zł (wersja dla ekranu do 13,3 cala) i 159 zł (do 15,6 cala). Natomiast etui kosztuje 99 zł (13,3 cala) i 109 zł (model dla ekranów o przekątnej do 15,6 cala). Na oba produkty dostaniemy dwa lata gwarancji.