logo

Epson prezentuje nową generację projektorów laserowych


14-03-2023| 08:00| Źródło: Epson| Fot: Epson

Premiera nowych projektorów – o super ultrakrótkim rzucie EB-810E oraz o ultrakrótkim rzucie EB-770Fi – odbyła się podczas targów ISE 2023. Firma zaprezentowała tam udoskonalone, ułatwiające współpracę rozwiązania dla biznesu i edukacji.


Hybrydowy model pracy i nauki pozostanie z nami na długo, dlatego związana z nimi technologia musi być bardziej funkcjonalna i prosta w obsłudze. Mając to na uwadze, firma Epson wprowadza na rynek model EB-810E – projektor 4KE o jasności 5000 lumenów, który oferuje superultrakrótki współczynnik rzutu wynoszący 0,16:1 przy skalowalnym rozmiarze obrazu do 160 cali. To pierwszy projektor laserowy Epson o superultrakrótkim rzucie, który wykorzystuje technologię optymalizacji 4K 1i jest przeznaczony zarówno do hybrydowego modelu pracy, jak i zastosowań w przestrzeniach rozrywkowych. Może wyświetlać obrazy aż do 160 cali w rozdzielczości 4K, przy ustawieniu zaledwie kilka centymetrów od ściany lub ekranu. Zapewnia wyjątkową wyrazistość rzutowanych treści, można go wygodnie i szybko zainstalować, a funkcjonalność i mobilność pozwalają używać go niemal w dowolnym pomieszczeniu gdzie znajduje się wolna ściana.

„Dzięki możliwościom, jakie daje superultrakrótki rzut to urządzenie idealnie nadaje się do środowisk, w których przestrzeń jest na wagę złota – na przykład sal konferencyjnych czy przestrzeni rozrywkowych zapewniających immersyjne doświadczenia – powiedział Andrzej Bieniek z Epson Europe. Jest energooszczędne, a przy tym wyświetla duże, skalowalne obrazy i nie trzeba go instalować na stałe. Ta elastyczność sprawia, że użytkownicy mogą je z łatwością przenosić i używać w przestrzeniach, w których współdzielą ekran, co dodatkowo pomaga spełniać wymagania sprawnego środowiska pracy”.

Nowy model, oparty na opatentowanej przez Epson technologii 3LCD z trzema procesorami, zapewnia duże, jasne obrazy, wygodne narzędzia do współpracy i łatwą konfigurację za pomocą aplikacji Epson Setting Assist (ESA). Opcja panoramicznego ekranu 21:9 sprawia, że wszyscy uczestnicy spotkania widzą wyświetlane treści i siebie nawzajem oraz mogą swobodnie ze sobą rozmawiać – to idealne rozwiązanie w przypadku hybrydowych systemów konferencyjnych do współpracy, takich jak Microsoft Teams Rooms Front Row.

Poza EB-810E na targach ISE 2023 zaprezentowany został także inny nowy model – Epson EB-770Fi. Reprezentuje on serię projektorów laserowych dla biznesu i edukacji, które w tym roku pojawią się w sprzedaży. Zapowiadany kolejny model EB-780Fi zapewnia natychmiastową łączność online, co ułatwi nauczycielom dostęp do planów lekcji przechowywanych w chmurze, materiałów online i aplikacji bezpośrednio z ekranu bez potrzeby podłączania komputera.

Portfolio Epson poszerzą projektory laserowe EB-760W, EB-770F i EB-775F o ultrakrótkim rzucie i rozmiarach wyświetlanego obrazu do 150 cali, co pozwoli uzyskać obszar wyświetlania o prawie 200% większy niż w przypadku 75-calowego monitora. Do modeli EB-760Wi i EB-770Fi zostaną też wprowadzone interaktywne funkcje dotykowe, które zostały zaprojektowane z myślą o prostocie obsługi podczas wspólnej nauki. Nauczyciele będą mogli uzyskać dostęp do zawartości i interaktywnie z niej korzystać za pomocą wbudowanego, interaktywnego pióra oraz opcjonalnych funkcji dotykowych.

„Nasze sale konferencyjne i przestrzenie edukacyjne znacznie się zmieniły i stało się jasne, że dzisiejsze projektory muszą być dostosowane pod kątem wszelkich aspektów oglądania, udostępniania i interakcji tak, aby można było zwiększyć zaangażowanie zarówno podczas spotkań na miejscu, jak i zdalnych” – powiedział Andrzej Bieniek. „Zastosowaliśmy w naszych najnowszych projektorach laserowych najważniejsze innowacje, dzięki czemu wyświetlany obraz jest większy, a współpraca przebiega płynniej.”

Oprócz modeli o ultrakrótkim rzucie Epson wprowadza również nowy model o krótkim rzucie EB-L210F w rozdzielczości Full HD. Dodatkowo pojawi się szereg modeli o standardowym rzucie: EB-L210W, EB-L260F i EB-L265F. Charakteryzują się one wysoką jasnością do 4600 lumenów i rozmiarem obrazów do 310 cali. Funkcja panoramicznego ekranu 21:9 gwarantuje, że zarówno uczestnicy spotkania znajdujący się na miejscu, jak i łączący się zdalnie doskonale widzą się nawzajem.

„W Epson koncentrujemy się na wygodzie użytkowania i dostarczaniu rozwiązań, które zaspokajają potrzeby użytkowników. Wyposażanie przestrzeni konferencyjnych w odpowiednie technologie i rozwiązania pomaga promować mocniejszą etykę pracy zespołowej, podnosić produktywność i zachęcać do kreatywnego myślenia” – dodał Andrzej Bieniek.