logo
HUB USB Hama - Nowosciproduktowe.pl-1HUB USB Hama - Nowosciproduktowe.pl-1

Hub USB od Hama z czterema złączami i odrębnym zasilaniem


12-02-2021| 09:40| Źródło: Hama| Fot: Hama

Hub USB Hama oferuje cztery porty USB-A 3.0. Dzięki niemu można połączyć komputer, laptop, MacBook lub tablet ze smartfonem, zewnętrznym dyskiem twardym, pamięcią USB, klawiaturą, myszką czy drukarką. Urządzenie dysponuje też wbudowanym zasilaczem i funkcyjną lampką LED.


Hub USB to nowość, która właśnie znalazła się w ofercie niemieckiego producenta Hama i rozwiązuje jakże powszechny problem braku wystarczającej liczby portów. Dzięki czterem złączom USB typu A bez problemu połączymy swój komputer PC, notebook, MacBook czy tablet z telefonem komórkowym, przenośnym dyskiem twardym, pendrivem, myszką, klawiaturą, skanerem lub drukarką. Spory rozstaw gniazd pozwala na łatwe podłączenie nawet tych najszerszych dostępnych na rynku wtyczek.

Warto w tym miejscu podkreślić, że prędkość USB 3.0 jest nawet dziesięciokrotnie szybsza niż USB w poprzednim standardzie 2.0, zapewniając szybkość transferu danych do 5 Gb/s. Dodatkowo wysokiej jakości materiały i wykonanie gwarantują optymalną jakość transmisji. Wbudowany w hub układ scalony rozpoznaje automatycznie urządzenie, co umożliwia ładowanie prawie wszystkich modeli smartfonów i tabletów. Obsługuje on standard szybkiego ładowania USB Battery Charging 1.2. W efekcie pozwala na ładowanie urządzeń mobilnych prądem o natężeniu do 1,5 ampera.

Hub wyróżnia się wbudowanym dodatkowym zasilaczem, który zapewnia stabilne i niezależne od urządzenia zasilanie elektryczne podłączonego sprzętu z interfejsem USB. Przekłada się to w prosty sposób na wygodę jego użytkowania. Zasilanie jest dostarczane poprzez złącza USB i sam zasilacz. W całym zestawie znajdziemy też wypinany kabel USB o długości 80 cm do podłączenia do komputera albo laptopa. Zastosowanie elastycznych materiałów daje ochronę przed ryzykiem złamaniem przewodu. W urządzeniu nie zabrakło również funkcyjnej diody LED, która poinformuje nas czy na pewno w danej chwili pracuje. Standard Plug & Play oznacza, że ten hub od firmy Hama nie wymaga ręcznej instalacji oprogramowania ani sterowników. Sugerowaną cenę detaliczną produktu – utrzymanego w szarej, antracytowej kolorystyce – ustalono na poziomie 139 zł.


Tagi: