logo
Świąteczna kolekcja IKEA - Nowosciproduktowe.pl

IKEA proponuje świąteczne produkty!


09-10-2020| 10:29| Źródło: IKEA| Fot: IKEA

Na dworze robi się coraz chłodniej, króluje jesień i ani się obejrzymy, pojawi się przedświąteczna ekscytacja, której wyczekujemy przez cały rok. Rozpocznie się czas krzątaniny, rodzinnych spotkań, przygotowywania ulubionych dań, zastanawiania się nad prezentami. Zadbajmy o to, by magiczne chwile z bliskimi trwały jak najdłużej. Bez względu na to, co przyniesie pogoda i czy w tym roku towarzyszyć nam będzie śnieg, możemy sprawić, że świąteczny klimat rozgości się w naszym domu. IKEA proponuje w tym zakresie ciekawy zestaw produktów.


Kiedy myślimy o dekorowaniu domu na święta, jedną z pierwszych rzeczy, jaka przychodzi nam na myśl, jest choinka! Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na pięknie pachnące drzewko, czy np. na sztuczną choinkę z kolekcji VINTER, wykonaną z odnawialnego tworzywa w co najmniej 30%, musimy ją jeszcze przystroić. Z pomocą nadchodzą zestawy bombek i ozdób z kolekcji świątecznej IKEA, od tradycyjnych po bardziej nowoczesne formy.

Miłośnicy prostoty i naturalnych, zrównoważonych materiałów mogą natomiast sięgnąć po nietypowe rozwiązanie – choinkę wykonaną w całości z bambusowej plecionki! Każda sztuka jest wytwarzana ręcznie przez wykwalifikowanych rzemieślników, dzięki czemu nie ma dwóch takich samych drzewek. Czerpiąc ze skandynawskiej tradycji, w oknach możemy zawiesić wspaniałe papierowe lampy w kształcie gwiazd i rozkoszować się ich blaskiem w długie wieczory.

Zimowe miesiące to czas pełen nie tylko miękkich, ciepłych tkanin, dekoracji i pięknych zapachów, ale również korzennych smaków. W Szwecji ten magiczny okres świętuje się, pijąc rozgrzewający, bogaty w korzenne przyprawy glögg. Możemy sięgnąć do tej tradycji dzięki VINTERSAGA glögg – to bezalkoholowy napój, który może być także doskonałym dodatkiem np. do zimowej herbaty. Nie ma jednak chyba bardziej świątecznego zajęcia niż wspólne pieczenie pierników, kiedy kuchnia wypełnia się zapachem imbiru, cynamonu i goździków. Dzięki gotowym ciastom od IKEA możemy łatwo przygotować pyszne i chrupiące przysmaki, które potem udekorujemy ulubionym lukrem. Lepiej schować kilka gotowych wypieków do słoika, bo inaczej mogą nie dotrwać do świąt! A jak pięknie będą wyglądały, gdy powiesimy je na choince.

Kiedy w domu unosi się świąteczny aromat, a światełka i lampki wprowadzają magiczny klimat, zaczynamy myśleć o prezentach dla naszych bliskich. Żeby podkreślić, jak ważne jest dla nas sprawianie im radości, warto zadbać o piękne opakowanie. Możemy sięgnąć po eleganckie papiery w odcieniach złota czy ciemnej zieleni dostępne w kolekcji VINTER. Jeszcze tylko wstążka i uśmiech na twarzy najbliższych gwarantowany.

Niezależnie od tego, jak duże ma być świąteczne czy noworoczne przyjęcie w gronie najbliższych – musi być wygodnie. Stół NORDVIKEN został stworzony do zadań specjalnych. Pod blatem głównym ukryte zostały dwa blaty przedłużające, które przychodzą z pomocą, gdy przybywają goście. Wystarczy dostawić zapasowe krzesła, a kiedy brakuje miejsca na wszystkie dania, jako dodatkową wygodną przestrzeń do serwowania możemy wykorzystać np. kredens. Jeszcze tylko odpowiednia zastawa albo wykwintne połączenie tradycyjnych białych naczyń z tymi o kontrastującej, ciemnej barwie i możemy czekać na pierwsze pukanie do drzwi!

Kolekcja świąteczna dostępna będzie w sklepach IKEA już od 2 listopada, dzięki czemu każdy zdąży przygotować swój dom i wprowadzić magiczny klimat tak, jak lubi najbardziej.