logo
Technologia nanoe™ X firmy Panasonic

Innowacyjna technologia nanoe™ X firmy Panasonic


01-09-2020| 11:05

Technologia nanoe™ X wykorzystuje naturalne właściwości rodników hydroksylowych, aby oczyszczać powietrze w pomieszczeniach. Hamuje rozwój niektórych alergenów, bakterii i wirusów nawet o 99.9%. Skuteczna wobec twardych powierzchni, mebli tapicerowanych i powietrza wewnątrz pomieszczeń. Nie wymaga zastosowania filtra.

Zbawienny wpływ czynników naturalnych jest dobrze znany, a dzięki ich wykorzystaniu innowacyjna technologia Panasonic nanoe™ X zapewnia jeszcze lepszą jakość powietrza w pomieszczeniach. Występujące bogato w naturalnym środowisku rodniki hydroksylowe (znane również jako rodniki OH) hamują rozwój wielu zanieczyszczeń, wirusów i bakterii. Technologia nanoe™ X firmy Panasonic wykorzystuje ich naturalne właściwości oczyszczające. Dzięki czemu twarde powierzchnie, meble tapicerowane i powietrze wewnątrz pomieszczeń mogą być znacznie czystsze i tym samym bezpieczniejsze dla organizmu. Innowacyjna technologia jest obecnie dostępna w jeszcze większej liczbie klimatyzatorów firmy Panasonic. Odpowiednich do wielu różnych zastosowań, zarówno w domu, w pracy, w gabinetach lekarskich lub dentystycznych, hotelach, sklepach, kawiarniach, restauracjach itp.

Naturalnie występujący proces

Rodniki hydroksylowe hamują rozwój niektórych zanieczyszczeń, takich jak alergeny, bakterie, wirusy, pleśnie, nieprzyjemne zapachy i niektóre substancje niebezpieczne, poprzez ich utlenianie i inhibicję. Technologia nanoe™ X firmy Panasonic stanowi kolejny krok w kierunku stworzenia idealnego środowiska wewnętrznego. Generując rodniki hydroksylowe zamknięte w nanocząsteczkach wody, nanoe™ X znacznie zwiększa ich skuteczność. Ma to miejsce ponieważ wydłuża czas ich życia z mniej niż jednej sekundy w środowisku naturalnym do ponad 600 sekund w pomieszczeniach. Rodniki hydroksylowe, zawarte w nanocząsteczce wody, mogą dotrzeć do każdego zakątka oraz rozprzestrzeniać się na dużych powierzchniach. Dzięki tej zaawansowanej technologii, nanocząsteczki z rodnikami hydroksylowymi mogą wnikać nawet w gęsto tkane tkaniny, co oznacza, że są skuteczne również wobec zasłon, rolet, dywanów i mebli tapicerowanych, hamując rozwój niebezpiecznych substancji nie tylko w powietrzu, ale również w materiałach.

Skuteczność technologii nanoe™ X została zweryfikowana i przetestowana przez niezależne międzynarodowe laboratoria w Niemczech, Danii, Malezji i Japonii. Generator nanoe nie wymaga konserwacji, ponieważ nie posiada żadnych filtrów i jest wykonany z tytanu o wysokiej wytrzymałości i trwałości. Ta sprawdzona technologia jest stosowana od wielu lat – pierwsze urządzenie nanoe zostało bowiem opracowane przez firmę Panasonic w 2003 roku. Po latach inwestycji w badania i rozwój, technologia ta została udoskonalona wraz z wprowadzeniem na rynek nanoe™ X, o obecnie 20-krotnie wyższej wydajności. Generator nanoe X Mark 2, który jest dostępny w urządzeniach Panasonic od 2020 r., wytwarza 9.6 miliardów rodników hydroksylowych na sekundę. Większa ilość rodników hydroksylowych zawartych w nanoe™ X zapewnia wyjątkowe efekty.

Rozszerzenie dostępności do większej liczby jednostek wewnętrznych

Nanoe™ X jest standardowym wyposażeniem urządzeń klimatyzacyjnych firmy Panasonic z serii Etherea i konsoli podłogowej. Firma w ciągu najbliższych miesięcy rozszerzy także dostępność nanoe™ X w ofercie handlowej Panasonic PACi i VRF. Jednocześnie będzie również zastosowana w jednostkach kasetonowych 90:90, nowych urządzeniach kanałowych i konsolach podłogowych.

W dzisiejszych czasach przykładamy szczególną wagę do wysiłku fizycznego, tego, co jemy i oczywiście tego, jakim powietrzem oddychamy. W firmie Panasonic stale ulepszamy nasze produkty i rozwiązania, a technologia nanoe jest rozwijana od momentu jej wprowadzenia na rynek w 2003 roku. Panasonic nanoe™ X jest stosowany do oczyszczania powietrza i powierzchni w takich miejscach jak pociągi, windy czy samochody, a także w klimatyzowaniu powietrza wewnątrz pomieszczeń, sprawiając, że jest ono jeszcze świeższe i czystsze.

mówi Barbara Ptak, Product Manager w firmie Panasonic.

Zobacz więcej nowości, produktów, kolekcji