logo
Lampa pierścienowa HAMA - Nowosciproduktowe.pl-fot-1

Lampa pierścieniowa HAMA na statywie – doskonała dla vlogerów!


05-05-2021| 02:30| Źródło: Redakcja| Fot: Impatientstudio.pl / Hama

Do redakcji portalu Nowosciproduktowe.pl trafiła lampa pierścieniowa HAMA na statywie. Urządzenie tego typu służy najczęściej vlogerom lub influencerom do doświetlania planu zdjęciowego i realizacji filmów promocyjnych w warunkach domowo-biurowych. Deklarowana przez producenta cena urządzenia wynosi obecnie 239 PLN. Czy warto zaopatrzyć się w tę lampę? O tym pokrótce w poniższej recenzji.


Coraz bardziej dynamiczny rozwój technologii informacyjnych, serwisów społecznościowych i sprzętu fotograficznego oraz video powoduje stale rosnące zainteresowanie – szczególnie młodych osób – promocją wszelkiego rodzaju produktów, usług, pasji czy po prostu punktów widzenia, którymi obecni vlogerzy i influencerzy chętnie dzielą się ze światem. Gromadzące szerokie rzesze odbiorców znane osobistości Internetu do odpowiedniej autoprezentacji wykorzystują coraz częściej smartfony i możliwości jakie one oferują. W dzisiejszym świecie nie trzeba bowiem ponosić wysokich kosztów, aby materiał video lub zdjęcia wyglądały profesjonalnie. Wystarczy bowiem do tego smartfon i podstawowe oświetlenie jakim może być lampa pierścieniowa, na której będziemy się dziś głównie skupiać.

Firma HAMA, będąca niemieckim producentem urządzeń elektronicznych i akcesoriów fotograficznych ma w swojej ofercie bardzo ciekawy i niedrogi produkt, jakim jest lampa pierścieniowa z mocowaniem pozwalającym umieścić w jej obrębie smartfon. Zestaw, który trafił w nasze ręce zawierał: lampę pierścieniową z wbudowanym uchwytem na smartfon, lekki aluminiowy statyw, mini-głowicę kulową, kabel ładujący USB-A, zdalny wyzwalacz Bluetooth, pokrowiec na lampę i oczywiście instrukcję obsługi. Całość jest bardzo lekka i przez to praktycznie mobilna, za co firmie należy się duży plus.

Sama lampa jest bardzo ciekawa, bowiem posiada regulację temperatury barwowej w 3 stopniach (3000/4500/6000 K), którą możemy ustawiać za pomocą przewodowego pilota zdalnego sterowania. Jest to szczególnie przydatne przy fotografii portretowej lub video. Od jaskrawo błyszczącego do przyjemnie przyćmionego światła – natężenie światła regulowane może być aż w 10 stopniach. Lampa może być wykorzystywana z powodzeniem jako zarówno główne źródło światła lub światło kontrowe, jeśli już w swoim studio posiadacie lampę główną.

Lampa mocowana jest na małej głowicy kulowej przytwierdzonej do aluminiowego statywu. Dzięki temu można manewrować jej kątem nachylenia i kierować strumień światła według własnych upodobań. Stabilny statyw trójnożny wykonany został z wytrzymałego i lekkiego aluminium, a 3-stopniowa regulacja wysuwanych nóżek do wysokości 215 cm będzie wystarczająca do większych scen i idealna do fotografowania w pozycji stojącej.

Smartfon mocowany jest na sprężynowym wsporniku, którym można nieco manewrować ustawiając telefon w pozycji pionowej lub poziomej. Rozszerzany uchwyt mieści telefony o szerokości od 6 do 8,2 cm i co bardzo ważne wyścielony jest gumą, która zabezpiecza obudowę smartfona przed zadrapaniem.

Producent deklaruje, że urządzenie będzie świetnym wsparciem podczas przygotowywania materiałów z dziedzin beauty, moda, gotowanie czy DIY. Długi kabel USB (290 cm) możemy podłączyć do power packa i korzystać z lampy mobilnie w miejscach z utrudnionym dostępem do zasilania sieciowego. Lekka waga całego zestawu to naprawdę duży atut w tym przypadku. W naszej ocenie, oprócz fotografii produktowej lampa doskonale sprawdzi się do zdjęć portretowych – ciepłe światło potrafi naprawdę pięknie eksponować całą sylwetkę i podkreślić uroki niewielkiej sceny.

W zestawie z lampą LED Hama otrzymujemy zdalny wyzwalacz Bluetooth, który pozwala na robienie zdjęć bez sięgania do smartfona. Jest to niezwykle wygodny gadżet, szczególnie jeśli realizacją zdjęć zajmujemy się sami.

Reasumując – zestaw jest bardzo dobry. Może być wykorzystany zarówno do domowych produkcji, a nawet zastosowań bardziej profesjonalnych. Lekkie, mobilne, dobrze wykonane źródło światła zawsze znajdzie zastosowanie w fotografii i produkcji video. Cena zestawu jest dużym atutem. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na zakup oświetlenia do Waszych pierwszych vlogów – lampa pierścieniowa HAMA będzie produktem, od którego warto zacząć swoją przygodę. W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć, że w ofercie producenta znajduje się wersja lampy na statywie stołowym – przede wszystkim tańsza i doskonała do postawienia na biurku. Wybór modelu pozostawiamy Waszym preferencjom. Na każdy z produktów producent daje 2-letnią gwarancję. Zdecydowanie polecamy.