logo
Dysk SSD WD My Passport Go - Nowosciproduktowe.pl

Dysk SSD WD My Passport Go! Czy warto kupić?


12-05-2021| 12:00| Źródło: Redakcja / Western Digital| Fot: Impatientstudio.pl / WD

Pomimo szerokiej oferty na rynku dysków zewnętrznych HDD, coraz większą popularnością cieszą się dyski SSD i wiele osób zdecydowanych jest zainwestować w urządzenia przenośne tego typu. Do redakcji portalu Nowosciproduktowe.pl trafił w ostatnim czasie dysk SSD My Passport Go marki WD. Jakie są nasze wrażenia po testach tego produktu – dowiecie się z poniższej recenzji.


Firma Western Digital to amerykańskie przedsiębiorstwo technologiczne z siedzibą w Kalifornii, oferujące bogate portfolio urządzeń pamięci masowej oraz rozwiązań zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych. Działania firmy skoncentrowane są na rozwijaniu czterech brandów w zakresie zabezpieczania i przechowywania danych – a mianowicie: Western Digital, G-TechnologyTM, SanDisk® i WD®. I to właśnie tej ostatniej marki dysk SSD dzisiaj testujemy.

Dysk SSD My Passport Go od WD to niewielkich rozmiarów, zgrabnie opakowane urządzenie. Po otwarciu, pudełko zawierało odpowiednio zabezpieczony dysk oraz składaną ulotkę dotyczącą pomocy technicznej i gwarancji. I w zasadzie nic więcej potrzebne nie jest.

Samo urządzenie jest bardzo zgrabne, niewielkich rozmiarów i z powodzeniem mieści się w kieszeni spodni (95x67x10 mm). Dysk jest niezwykle lekki, bowiem wykonany został z tworzywa sztucznego i waży zaledwie 55 gram, a sam rdzeń dysku został odpowiednio zabezpieczony od zewnętrznej strony gumową osłoną, chroniącą urządzenie przed upadkiem z wysokości nawet 2m. Jako, że urządzenie jest mobilne i przeznaczone głównie dla osób podróżujących, producent zadbał o to, aby było poręczne i odpowiednio zabezpieczone, za co duży plus.

Ciekawym rozwiązaniem jest chowany w specjalne wyżłobienia tylnej części krótki kabelek USB w standardzie 3.0., zgodny także z 2.0., dzięki któremu możemy urządzenie łatwo podłączyć do komputera i nie martwić się, że kabel zostanie zgubiony. Długość kabla wraz końcówką USB wynosi niecałe 10 cm i jest ona w zupełności wystarczająca.

Dysk SSD WD My Passport Go oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych: żółtej oraz niebieskiej – którą notabene testujemy. Wersja, która trafiła do redakcji ma pojemność 1 TB. Na stronie internetowej Western Digital dostępne sa jeszcze wersje 500 GB oraz 2 TB. Na dysku znajduje się oprogramowanie firmowe WD Discovery dla systemu Windows, które jest także kompatybilne z Time Machine na komputerach Mac. Instalacja jest szybka i intuicyjna, natomiast po zainstalowaniu oprogramowania widzimy, że przestrzeń dyskowa dostępna dla użytkownika wynosi już tylko 931,51 GB.

Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo urządzeń tego typu, służących do przechowywania i zabezpieczania danych. Obecnie dyski HDD mają bardzo silną pozycję, ale i nieco dłuższą historię, niemniej popularność technologii SSD staje się z dnia na dzień coraz większa. Każde z tych rozwiązań ma jednak swoje wady i zalety, a wybór konkretnego brandu i modelu jak zawsze podyktowany powinien być osobistymi preferencjami.

Dużą zaletą WD My Passport Go jest mobilność i cicha praca. Dysk ma niewielki rozmiary i jesteśmy w stanie zabrać go ze sobą wszędzie. Urządzenie nie zajmuje dużo miejsca, a po podłączeniu do komputera transfer danych odbywa się bezszelestnie, czego nie można powiedzieć o zdecydowanej większości dysków HDD. Prędkość zapisu danych jest satysfakcjonująca. W testach prędkość odczytu danych wyniosła 454.64 MB/s, a zapisu 444.20 MB/s – tak więc bardzo porównywalnie i stosunkowo szybko.

Testujemy dysk SSD WD My Passport Go

Za egzemplarz o pojemności 1 TB producent życzy sobie 599,99 PLN. Wersja 500 GB jest o 250 PLN tańsza, natomiast największa 2TB pojemność kosztuje już 1299,99 PLN. Jak widać, produkty te nie należą do najtańszych, ale za zakupem dysków SSD o Western Digital przemawia renoma marki i jakość produktu. Jeśli dużo podróżujecie, w plecaku liczy się dla was każdy gram, a do Waszych backupów poszukujecie urządzenia mobilnego i wydajnego zarazem – dysk SDD WD My Passport Go będzie dobrym kompanem podróży i przede wszystkim świetną formą zabezpieczenia danych. Polecamy!