logo
OnlyBio Hair Balance metoda OMO pielegnacja wlosow

Metoda OMO – rewolucja w pielęgnacji włosów


18-09-2020| 06:54| Źródło: OnlyBio| Fot: OnlyBio

Co to takiego? To metoda OMO, czyli ratunek dla zniszczonych, kręconych, rozjaśnianych, puszących się włosów. To hit, który całkowicie odmieni oblicze Twoich włosów: suche zregeneruje, z puszących zrobi sprężyste loki, a matowe nabłyszczy.

Na czym polega metoda OMO?

Metoda OMO to skrót od słów: odżywka-mycie-odżywka. Kosmetyki OnlyBio Hair Balance są zgodne z zasadami OMO i równowagi PEH. Pielęgnacja Hair Balance naszych włosów, opiera się o minimum 3 produkty: 2 odżywki i 1 szampon. Rytuał pielęgnacyjny zaczynamy od zmoczenia włosów i nałożenia 1-szej odżywki poniżej linii uszu. Po upływie kilku minut, bez spłukiwania pierwszej odżywki delikatnie myjemy włosy szamponem i spłukujemy całość. Na koniec nakładamy drugą odżywkę, czekamy chwilę i spłukujemy. Tak przeprowadzony rytuał mycia włosów zapewni ich optymalne odżywienie, nawilżenie i gładkość, a zarazem nie uszkodzi włosów poniżej uszu, często suchych i zniszczonych.

Rytuał Hair Balance metodą OMO

Mycie skóry głowy

Zaczynamy zawsze od dobrania odpowiedniego szamponu do potrzeb skóry głowy. Dlaczego? Podstawowym jego zadaniem jest jej oczyszczenie bez inwazyjnego naruszenia jej warstwy lipidowej. Dlatego też w szamponach nowej serii Hair Balance zostały umieszczone wyjątkowo delikatne i bezpieczne środki myjące wyprodukowane z kokosa-Lauryl Glucoside oraz Decyl Glucoside, posiadające właściwości kondycjonujące skórę.

Jakie rozróżniamy rodzaje włosów?

Włosy wysokoporowate
Charakteryzują się mocno rozchyloną łuską, często się puszą. Mogą być takie z natury, ale najczęściej taka porowatość jest podniesiona sztucznie przez zabiegi fryzjerskie, rozjaśnianie, farbowanie bądź stylizację. Zniszczone wysokoporowate włosy przyjmują „piórkowy” wygląd, są również bardzo podatne na stylizację – łatwo się odkształcają. Takie włosy bardzo szybko się wykruszają oraz łamią.

Włosy średnioporowate
Najpowszechniejszy typ włosów. Mogą się kręcić delikatnie falować lub być zupełnie proste. W dotyku nie są idealnie gładkie. Tutaj stawiamy na równowagę PEH – czyli poprawny balans między proteinami, emolientami oraz humektantami

Włosy niskoporowate
To włosy o bardzo domkniętej łusce, są z definicji gładkie, śliskie, niepodatne na stylizacje – zaraz się prostują. Bardzo łatwo tutaj o tzw. „taflę” włosów, jednocześnie posiadacze niskoporowatych włosów walczą na co dzień o objętość, gdyż włosy na co dzień są bardzo „przy głowie”.

Odżywianie- Tajemnica równowagi PEH

Następnie musimy zadbać o odpowiednie odżywienie włosów, które tak samo jak nasz organizm, potrzebują pewnych elementów do poprawnego funkcjonowania. Są nimi proteiny, emolienty oraz humektanty. Pielęgnacja z Hair Balance opiera się na równowadze tych elementów – równowadze PEH (protein, emolientów, humektantów), aby nasz włosy pozostawić w jak najlepszej kondycji. Jaki efekt? Włosy pielęgnowane zgodnie z tą filozofią są błyszczące, sypkie, miękkie i elastyczne, wyglądają zdrowo, nie kruszą się i nie łamią. Dlatego przy takiej pielęgnacji nasze włosy dają z siebie wszystko co najlepsze a z czasem- robią się mniej wymagające.

Olejowanie włosów nisko, średnio i wysokoporowatych

Kolejną ważnym elementem włosowego rytuału z Hair Balance jest ich olejowanie. Służy ono poprawieniu ich elastyczności i odżywieniu – tym samym potrafi pozytywnie i trwale wpłynąć na ich strukturę. Podstawową zasadą olejowania jest dobranie oleju odpowiedniego dla danej porowatości włosów (różni je skręt, gładkość i podatność na stylizację). W Hair Balance zostały wybrane po 3 oleje dla każdego typu włosów a następnie zamknięte w maskach razem z substancjami nawilżającymi. Maskę można stosować samodzielnie na włosy albo wzbogacić ją o ulubiony olej.

TIP! 4 kroki pielęgnacji według OnlyBio Hair Balance

  1. Zmocz włosy, a następnie nałóż odżywkę proteinową bądź humektantową (w zależności od kondycji włosów) na włosy poniżej uszu. Odczekaj kilka minut.
  2. Kiedy odżywka w dalszym ciągu jest na włosach, delikatnie, bez zbędnego tarcia umyj skórę głowy. Spłucz całość. Spływający po włosach szampon wystarczy, by umyć ich dolą partę.
  3. Nałóż drugą odżywkę na włosy. Pamiętaj, żeby nie nakładać tej samej odżywki przed i po myciu. Dla uzyskania równowagi PEH należy używać odżywek o róznym działaniu.
  4. Ciesz się zdrowszymi i bardziej lśniącymi włosami po każdym myciu!
  5. Pamiętaj! 2 razy w tygodniu nałóż maskę na włosy (solo bądź wymieszaną z ulubionym olejem) na 40-50 min i przykryj je ręcznikiem dla lepszego wchłaniania.

Nasze rekomendacje – kosmetyki OnlyBio Hair Balance:

Wysokoporowate – kosmetyki OnlyBio Hair Balance odżywka humektantowa, emolientowa i proteinowa, maska do włosów średnioporowatych
Średnioporowate – OnlyBio Hair Balance odżywka humektantowa + emolientowa, maska do włosów wysokoporowatych
Niskoporowate- OnlyBio Hair Balance odżywka proteinowa i humektantowa, maska do włosów niskoporowatych