logo
NX Field Nikon Z7II - Nowosciproduktowe.pl

Nikon Z 7II oraz Nikon Z 6II – nowe wersje flagowych aparatów bezlusterkowych


26-10-2020| 09:20| Źródło: Nikon| Fot: Nikon

Pełnoklatkowe aparaty Nikon Z 7II i Z 6II zostały zaprojektowane z myślą o pełnym wykorzystaniu możliwości dużej średnicy bagnetu Z oraz stale powiększającej się gamy obiektywów NIKKOR Z.


Oba modele są wyposażone w dwa procesory przetwarzania obrazu EXPEED 6, szybsze i większe bufory, umożliwiające wykonywanie szybkich zdjęć seryjnych, a także dwa gniazda kart pamięci, obsługujące karty UHS-II SD oraz XQD lub CFexpress. Aparaty umożliwiają też nagrywanie filmów 4K/60p [1] Ponadto, mogą współpracować z opcjonalnym wielofunkcyjnym uchwytem zasilającym MB-N11, ułatwiającym fotografowanie w kadrze pionowym, jak również nowym bezprzewodowym pilotem zdalnego sterowania – przekaźnikiem WR-R11b.

Nikon Z 7II

Nikon Z 7II to następny etap ewolucji nagradzanego modelu Z 7, charakteryzujący się jeszcze precyzyjniejszym ustawianiem ostrości, wysoką rozdzielczością i wyjątkową niezawodnością. Jego atutami są: poszerzony zakres dynamiki, wysoka jakość obrazu w całym zakresie czułości ISO, a także duża moc obliczeniowa i duża pojemność bufora umożliwiające fotografowanie z prędkością do 10 kl./s. Fotografowie mogą teraz zarejestrować w jednej serii nawet 200 zdjęć o pełnej rozdzielczości w formacie JPEG lub 77 zdjęć w 12-bitowym formacie RAW bez kompresji.

Udoskonalony system AF modelu Z 7II zapewnia obsługę szerokiego pola AF podczas fotografowania ludzi i zwierząt, obsługę funkcji AF ze śledzeniem obiektu, która działa podobnie do śledzenia 3D, a także zwiększoną skuteczność AF w słabym świetle. Wizjer elektroniczny (EVF) o rozdzielczości 3690 tys. punktów zapewnia bardziej naturalny obraz, a wysoka częstotliwość odświeżania polepsza płynność obrazu.

Aparat jest odpowiedni dla zaawansowanych i profesjonalnych fotografów, którzy chcą z niezrównaną precyzją uchwycić detale obiektu. Fotograf portretowy przy krótkich czasach ekspozycji uchwyci tekstury skóry, włosów, odzieży i makijażu. Z kolei fotograf krajobrazu doceni solidny, lekki sprzęt, pozwalający na podróżowanie w trudnych warunkach i fotografowanie przyrody.

Nikon Z 6II

Aparat Z 6II jest następcą sukcesu modelu Z 6. Jest wytrzymały i łatwy w obsłudze, umożliwia nagrywanie profesjonalnych filmów o kinowej jakości oraz zapewnia ogromne możliwości podczas fotografowania. Odporność aparatu na pył i zachlapanie pozwala na wykonywanie zdjęć seryjnych w trudnych warunkach. Nowa funkcja dostosowywania kierunku obrotu pierścienia ustawiania ostrości umożliwia natomiast użytkownikom ręczne ustawianie ostrości w sposób, do którego przyzwyczaili się podczas pracy z dotychczasowym sprzętem.

Aparat obsługuje nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K UHD oraz Full HD, zarówno w formacie FX, jak i DX. Ponadto, format HLG dostępny w aparacie zachowuje więcej szczegółów, zakres dynamiki i kontrast, a tym samym minimalizuje nakład pracy podczas obróbki końcowej[1]. Ulepszone funkcje AF z wykrywaniem oczu i AF z wykrywaniem zwierząt zapewniają lepszą ostrość obiektów podczas filmowania.

Te funkcje AF, w połączeniu ze zwiększoną szybkością działania i mocą obliczeniową aparatu, pozwalają też na wykonywanie doskonałych zdjęć. Nikon Z 6II umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością 14 kl./s[2] i zapewnia zwiększoną maksymalną liczbę zdjęć rejestrowanych w jednej serii: 200 w formacie JPEG lub 124 w 12-bitowym formacie RAW bez kompresji.

Nikon Z 6II jest odpowiedni dla użytkowników, którzy przy użyciu kompaktowego systemu chcą, oprócz wykonywania zdjęć, nagrywać filmy o kinowej jakości. Jest to aparat do profesjonalnej produkcji wideo lub na przykład do fotografii ślubnej, gdzie kluczowe są łatwość operowania sprzętem, elastyczność i bezkompromisowa jakość obrazu.

System Nikon Z

W obu aparatach zastosowano bagnet systemu Nikon Z, dzięki któremu światło dociera do całej matrycy, w tym do rogów kadru. Stale powiększająca się gama obiektywów NIKKOR Z oraz, dzięki adapterowi FTZ, ponad 300 kompatybilnych obiektywów NIKKOR z bagnetem F sprawia, że tradycja optycznej doskonałości oraz innowacji firmy Nikon osiąga niespotykany dotąd poziom.

Akcesoria

Wielofunkcyjny uchwyt zasilający MB-N11 jest wyposażony w spust migawki i elementy sterujące ułatwiające fotografowanie w kadrze pionowym. Uchwyt zasilający jest też wyposażony w port USB-C, co pozwala na ładowanie dwóch akumulatorów po kolei, gdy uchwyt jest odłączony od aparatu.

Bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania WR-R11b umożliwia bezprzewodowe sterowanie wyzwalaniem migawki aparatu oraz synchronizację wyzwalania migawki wielu aparatów połączonych z aparatem głównym. WR-R11b współpracuje z wybranymi aparatami firmy Nikon i może być również używany do sterowania zewnętrznymi lampami błyskowymi, takimi jak SB-5000, w zaawansowanych bezprzewodowych systemach oświetlenia. WR-R11b współpracuje też z profesjonalnym pilotem zdalnego sterowania WR-1.

Bądź Mistrzem Detalu z Nikon Z 7II

Większa moc obliczeniowa, więcej szczegółów: Duża średnica bagnetu Z połączona z dużą, pełnoklatkową matrycą o rozdzielczości 45,7 mln pikseli i dwoma procesorami EXPEED. Doceń większy zakres dynamiki i wyższą jakość zdjęć w szerokim zakresie czułości ISO. Nagrywaj filmy w rozdzielczości do 4K/60p. Maksymalna prędkość i niezawodność: Dwa gniazda kart pamięci pozwalają na używanie kart SD UHS-II w jednym gnieździe oraz kart XQD lub ultraszybkich kart CFexpress w drugim. Pasuje do każdej metody pracy.

Ultraszeroki autofokus o wyjątkowej ostrości: ostrzy absolutnie. Po wyjściu z trybu czuwania powraca do wybranego pola AF. Pomiar ekspozycji do -4 EV jest dostępny w przypadku fotografowania obiektywem f/2 (lub jaśniejszym). Fotografuj szybciej i dłużej – w ciszy: Prędkość fotografowania do 10 kl./s zapewnia ogromną elastyczność, a większy bufor pozwala na fotografowanie bez przerw.

Wizjer, który nadąża: Wizjer elektroniczny (EVF) o wysokiej rozdzielczości 3690 tys. punktów charakteryzuje się wysoką częstotliwością odświeżania, która znacznie polepsza płynność widocznego w nim obrazu nawet podczas fotografowania z krótkimi czasami ekspozycji.

Ekrany informacji zdjęciowych dostosowane do Ciebie: Konfigurowalne ekrany informacji zdjęciowych pozwalają szybko dostosować ustawienia. Podczas fotografowania możesz też całkowicie wyłączyć wyświetlanie informacji. Wizjer elektroniczny wyłącza się automatycznie w celu oszczędzania energii, gdy odchylisz monitor, aby fotografować w trybie podglądu na żywo. Wytrzymały to mało powiedziane: Trudny teren, złe warunki pogodowe lub generatory mgły ustawione na planie – uszczelniony Nikon Z 7II na to się nie wzdryga.

SnapBridge: Stale rozwijana aplikacja SnapBridge firmy Nikon umożliwia teraz aktualizowanie oprogramowania sprzętowego aparatu za pośrednictwem urządzenia inteligentnego.

Twórz odważnie z Nikon Z 6II

Twórz w każdym świetle: Duża średnica bagnetu Z połączona z dużą, pełnoklatkową matrycą o rozdzielczości 24,5 mln pikseli umożliwia wykonywanie wyraźnych i szczegółowych zdjęć w ultraszerokim zakresie czułości ISO. Funkcja AF przy małej jasności działa teraz od poziomu -6 EV z obiektywem f/2 (lub jaśniejszym).

O wiele szybciej: Zdjęcia w pełnej rozdzielczości można wykonywać z prędkością do 14 kl./s z pełnym śledzeniem AF/AE. Zarejestruj w jednej serii nawet 200 zdjęć w formacie JPEG lub 124 zdjęcia w 12-bitowym formacie RAW bez kompresji.

Dwa procesory EXPEED: Dwa procesory EXPEED zapewniają dwukrotnie większą moc w twoich rękach, co umożliwia szybkie działanie wszystkich funkcji, od autofokusa po obsługiwanie bufora o dużej pojemności. Jedwabista płynność działania dotyczy zarówno filmowania, jak i fotografowania.

Dwa gniazda kart pamięci: Pasują do każdego trybu Twojej pracy. W jednym gnieździe możesz używać kart SD UHS-II, a w drugim kart XQD lub najnowszych ultraszybkich kart CFexpress.

Szerokie możliwości tworzenia multimediów: Nagrywaj filmy z ostrzejszym i bardziej wyrazistym obrazem o większym zakresie dynamicznym. Podczas filmowania możesz korzystać z AF z wykrywaniem oczu oraz z AF z wykrywaniem zwierząt, a nagrane materiały możesz odtwarzać w dowolny sposób.

Wytrzymała konstrukcja: Dzięki wysoce wytrzymałemu, lekkiemu szkieletowi z magnezowego odlewu, aparat jest bardzo poręczny i wystarczająco wytrzymały, aby używać go w dowolnym miejscu. Ponadto, aparat jest w pełni zabezpieczony przed kurzem, brudem i wilgocią.

Obiektywy NIKKOR Z: Pokochaj kinową głębię obrazu, którą możesz uzyskać dzięki szerokiej gamie kompaktowych obiektywów NIKKOR Z z szybkim autofokusem.

Wszechstronność systemu Z: Zewnętrznych lamp błyskowych możesz używać nawet podczas wykonywania szybkich zdjęć seryjnych z prędkością do 14 kl./s. Adapter FTZ zapewnia zgodność z ponad 300 obiektywami NIKKOR z bagnetem F.

SnapBridge: Aplikacja SnapBridge firmy Nikon umożliwia teraz aktualizowanie oprogramowania sprzętowego aparatu za pośrednictwem urządzenia inteligentnego.