logo
Ozdoby do domu IKEA - Nowosciproduktowe.pl-1

Nowe ozdoby do domu w ofercie IKEA


07-04-2021| 08:41| Źródło: IKEA| Fot: IKEA

Czasami wystarczy zmienić niewiele, aby odmienić dom i pozytywnie wpłynąć na naszą codzienność oraz planetę. Nie trzeba od razu zaczynać remontu. Małe usprawnienia, sprytne dodatki i ozdoby do domu mogą w zupełności wystarczyć, żeby cieszyć się funkcjonalnym i wygodnym wnętrzem. Z nową sezonową ofertą od IKEA odkrycie swojej przestrzeni na nowo to dużo łatwiejsze zadanie.


W ostatnim roku większość czasu spędzamy w domu i możemy wykorzystać ten okres, by czerpać z niego wiele radości. Niewielkie zmiany mogą otworzyć szereg kolejnych możliwości i pomóc nam w pełni docenić potencjał własnych czterech kątów. IKEA proponuje innowacyjne ozdoby do domu, niedrogie dodatki, które usprawnią życie, jednocześnie dbając o środowisko. Wprowadzenie do wnętrza systemów do przechowywania szybko je uporządkuje i nada mu większej funkcjonalności. Z kolei kolorowe dodatki ożywią wystrój i w jednej chwili pozwolą nam poczuć się jak na wytęsknionej plaży czy w letnim barze, a przedmioty w jasnych, letnich barwach, rozjaśnią przestrzeń i pomogą uzyskać spójny wygląd. Od teraz leniwe popołudnia sprawią jeszcze więcej radości!

Jak prawdziwy szef kuchni

Nowy sezon to idealna okazja do uporządkowania serca domu – kuchni. Według badania przeprowadzonego przez Think Forward dla IKEA Polska Polacy cenią sobie, gdy ich kuchnia jest funkcjonalna oraz praktyczna. Wynika to z faktu, że u większości z nas jest to niewielkie pomieszczenie, mające średnio 9,8 m2. Przygotowanie posiłków może być przyjemne niezależnie od wymiarów wnętrza, dzięki jego odpowiedniemu zagospodarowaniu, np. poprzez zawieszenie na ścianie kratki KUNGSFORS, wyposażonej w szyny i haki. Jest to niezwykle łatwe rozwiązanie, które sprawi, że przestrzeń nabierze atrakcyjnego wyglądu i na blacie zwolni się cenne miejsce. Na nowo spójrzmy także na zieleń w domu. Kto powiedział, że rośliny trzeba hodować tylko na parapecie? Wózek na kółkach RISATORP, na którym można umieścić zioła, będzie podążał z kucharzem, dzięki czemu wszystkie niezbędne dodatki zawsze znajdą się pod ręką. Ustawione na nim przyprawy będą się pięknie prezentowały, a jego mobilność pozwoli nam poczuć się jak w kuchni pięciogwiazdkowej restauracji.

Nowa pora roku to dobry czas, żeby zatroszczyć się o nas samych i o środowisko. Gdy wybieramy się po świeże warzywa i owoce do pysznej letniej sałatki, pamiętajmy o zabraniu ze sobą przewiewnej siatki KUNGSFORS ze 100% bawełny. Dzięki temu żywność zawsze będzie w dobrej kondycji. W tym sezonie postawmy także na recykling i pod zlewem umieśćmy kosz z pokrywką HÅLLBAR, który pomoże odpowiednio przechowywać odpadki oraz ścinki na kompost, czy ułatwi segregację frakcji bio.

Ozdoby do domu przyjazne środowisku

Troska o planetę nigdy nie wychodzi z mody. Szczególnie latem łatwo wdrożyć w życie proste rozwiązania, mające pozytywny wpływ na nasze otoczenie. Rozwieszając pranie na suszarce MULIG, pozwalamy mu schnąć naturalnie oraz oszczędzamy energię. Co więcej, stojak zmieści się nawet w najmniejszej łazience, ponieważ łatwo można go złożyć i przenieść. Wprowadzenie zmiany w sposobie korzystania z wody także nie wymaga wysiłku – wystarczy zainstalować elegancką, minimalistyczną baterię BROGRUND z czujnikiem ruchu, która sama się uruchamia – nic prostszego! Używanie jasnych barw poprawia nasz nastrój i pozwala lepiej zacząć dzień. Dlaczego nie zastosować tego pomysłu również pomieszczeniu do codziennej pielęgnacji? Ręcznik kąpielowy MÅLSELVA, wykonany z bawełny z bardziej zrównoważonych źródeł ożywi łazienkę, tak samo jak motyw ryb na zasłonie prysznicowej VATTENSJÖN. Zasłona może posłużyć nie tylko w trakcie kąpieli, ale możemy za nią ukryć, np. pralkę czy kosz na pranie. Dodatkowym atutem produktu jest wykonanie go ze 100% poliestru pochodzącego z recyklingu, m.in. butelek PET.

Bar na plaży (…na własnym balkonie)

Balkon to miejsce, w którym możemy się zrelaksować i odetchnąć świeżym powietrzem. Ponad połowa posiadaczy balkonów i tarasów w Polsce deklaruje, że uprawia tam kwiaty. Z kolei, co trzeci użytkownik jada tam posiłki , warto więc zadbać o odpowiedni wystrój. 3-osobowa sofa ogrodowa BRUSEN pomieści domowników i gości, natomiast postawiony obok stół TORPARÖ pozwoli nam mieć pod ręką wszystko, co potrzebne w gorący dzień. Całość możemy ozdobić kolorowymi poduszkami SÖTHOLMEN i plażowy klimat gwarantowany! Potem nadchodzi romantyczny wieczór – jednym ruchem włączamy lampę LED SOLVINDEN i wyjątkowy nastrój gotowy.

Nowa, bogata w letnie inspiracje oferta dostępna jest w IKEA od 1 kwietnia 2021 r.