logo
Obiektyw Sony FE 35 mm - Nowosciproduktowe.pl

Obiektyw Sony FE 35 mm F1.4 GM – najnowszy model z serii obiektywów pełnoklatkowych


14-01-2021| 10:20| Źródło: Sony| Fot: Sony

Firma Sony zapowiedziała wprowadzenie kolejnego pełnoklatkowego obiektywu z renomowanej serii G Master. Nowy Obiektyw Sony FE 35 mm F1.4 GM zapewnia pierwszorzędną jakość obrazu i piękny efekt bokeh, tworząc bogate możliwości twórczej ekspresji.


Obiektyw Sony FE 35 mm F1.4 GM ma bardzo małe wymiary i niewielką wagę. W połączeniu z korpusami Sony obiektyw ten daje zaawansowane możliwości ustawiania ostrości, będzie więc niezastąpionym narzędziem dla każdego użytkownika systemu E-mount firmy Sony. Znakomicie sprawdzi się przy utrwalaniu krajobrazów, portretów, życia ulicy i wielu innych motywów — zarówno na fotografiach, jak i filmach.

— W Sony stawiamy sobie za cel wypełnianie świata emocjami dzięki potencjałowi kreatywności i technologii — mówi Yann Salmon Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w dziale Digital Imaging Sony Europe. — Kierując się tą filozofią, opracowaliśmy obiektyw FE 35 mm F1.4 GM, idealny do utrwalania chwil, które mają pozostać z nami na zawsze. Ze względu na wyjątkową rozdzielczość, zaawansowaną technologię ustawiania ostrości i zwartą, lekką konstrukcję będzie on niezastąpiony dla fotografa, który oczekuje najwyższej jakości obrazu.

Kompaktowy obiektyw Sony FE 35 mm o najwyższej rozdzielczości

Zaawansowana konstrukcja optyczna i technologia produkcji firmy Sony umożliwiają uzyskanie wyjątkowej rozdzielczości, atrakcyjnego efektu bokeh i precyzji ustawiania ostrości przy pracy z obiektywem, który swobodnie mieści się na dłoni, waży jedynie 524 gramy, ma zaledwie 76 mm średnicy i 96 mm długości, a do tego pozwala używać filtrów 67 mm. Niezwykły kontrast i wysoka rozdzielczość są efektem zastosowania zaawansowanej technologii optycznej, w tym dwóch soczewek XA (extreme aspherical), dzięki którym nienaganną rozdzielczość ma cały kadr. Ten kompaktowy obiektyw jest nie tylko poręczny i wygodny w użyciu — oprócz tego znakomicie spisuje się w trudnym oświetleniu. Soczewka ze szkła ED i inne ulepszenia optyczne skutecznie kompensują aberrację chromatyczną i zapobiegają powstawaniu fioletowych przebarwień.

Piękny efekt bokeh zapewniający bogate możliwości ekspresji

Przysłona obiektywu FE 35 mm F1.4 GM składa się z 11 listków — to rzadkość w tej klasie obiektywów — i ma kształt niemal idealnego koła. Pieczołowita kompensacja aberracji sferycznej na etapie projektowania i produkcji przyczynia się do powstania pięknego, właściwego serii G Master efektu bokeh, autentycznie eksponującego główne motywy ujęcia.

Dwie innowacyjne soczewki XA pozwalają wykonywać imponujące zdjęcia zbliżeniowe z miękkim tłem. Połączenie maksymalnej przysłony F1.4 z elastycznością przy wyborze odległości (w trybie AF minimalna odległość od obiektu wynosi zaledwie 27 cm przy maksymalnym powiększeniu 0,23×) przekłada się na najwyższy poziom kontroli i fantastyczny efekt bokeh przy fotografowaniu i filmowaniu.

Lepsze obrazy dzięki zaawansowanemu systemowi AF

Dwa silniki liniowe XD (extreme dynamic) o dużym momencie obrotowym umożliwiają dokładną pracę systemu AF i funkcji śledzenia, a w rezultacie zapewniają doskonałą rozdzielczość i dużą szybkość działania przy każdej odległości fotografowania. Aby system AF mógł działać szybko, płynnie i cicho, najnowocześniejsze algorytmy sterowania, opracowane specjalnie do tych silników, zwiększają szybkość i dokładność, a osłabiają hałas i wibracje. Zaawansowane możliwości ustawiania ostrości są dostępne także przy dużej liczbie klatek na sekundę.

System Linear Response MF idealnie sprawdza się przy twórczym manipulowaniu ostrością podczas filmowania, ponieważ gwarantuje reakcje na delikatne ruchy pierścienia ręcznej regulacji ostrości. Obracanie pierścienia ostrości ma bezpośrednie przełożenie na odpowiednie zmiany ostrości, co daje poczucie szybkości reakcji i dokładności.

Profesjonalny standard obsługi i niezawodność

Obiektyw FE 35 mm F1.4 GM ma komplet elementów sterujących ułatwiających sprawną, efektywną pracę w zastosowaniach profesjonalnych. Oprócz przycisku blokady ostrości i przełącznika trybu ostrości jest wyposażony w pierścień przysłony z funkcją wyłączania kliknięć przy zmianie ustawienia — bardzo użyteczną podczas filmowania. Po zamontowaniu na korpusie APS-C lub włączeniu trybu Super 35 pełni funkcję obiektywu standardowego o efektywnej ogniskowej 52,5 mm, dzięki czemu znakomicie sprawdza się przy nagrywaniu filmów. Fotografowie i filmowcy mogą dostosować działanie przycisku blokady ostrości do własnych potrzeb, wybierając potrzebną funkcję z menu aparatu. Obiektyw został zaprojektowany z myślą o niezawodności. Jego konstrukcja jest odporna na pył i wilgoć[i], a fluorowa powłoka przedniej soczewki przeciwdziała osadzaniu się wody, tłuszczu i innych zanieczyszczeń. Nowy obiektyw FE 35 mm F1.4 GM będzie można nabyć w lutym 2021.