logo
Szampon do włosów, OnlyBio,

Pielęgnacja włosów w okresie letnim


24-07-2020| 03:18

Okres letni to czas wytchnienia od codziennych obowiązków, moment odpoczynku i regeneracji, niestety – nie dla naszych włosów. Działanie promieni słonecznych, wysoka temperatura, słona czy chlorowana woda – wszystkie te czynniki mogą osłabiać włosy, wysuszać je i powodować uszkodzenia. Dlatego tak istotna jest pielęgnacja włosów, aby szczególnie latem zadbać o nią odpowiednio


Chroń kolor

Jeśli Twoje włosy są farbowane, zadbaj o zabezpieczenie intensywności ich koloru. Szampon i odżywka do włosów z serii Powerful Colors od OnlyBio to zestaw idealny, który w dwóch prostych krokach pozwoli Ci uchronić narażone na działanie słońca włosy przed pogorszeniem ich kondycji. Olejek migdałowy skutecznie wygładzi pasma, nada im zdrowy blask, świetnie domknie łuski włosowe. Kompleks Hydrafeel-3™ wniknie w strukturę włosa, nadając mu elastyczność, miękkość oraz ochronę koloru. Delikatne micele skutecznie oczyszczą i ukoją skórę głowy. Pielęgnacja włosów staje się skuteczna i prosta.

Działaj naprawczo

Dla włosów suchych, z rozdwojonymi końcówkami, podatnych na zniszczenia potrzebne będzie działanie głęboko odbudowujące i nawilżające. Seria OnlyBio Hydra Repair to szampon i odżywka z regenerującym aloesem i nawilżającym lewanem, który nie tylko zapobiegnie przesuszeniom, lecz także przywróci równowagę naturalnego mikrobiomu skóry głowy.

Pielęgnuj naturalnie

Do letniej pielęgnacji włosów wybieraj produkty z jak największą zawartością składników pochodzenia naturalnego. Produkty firmy OnlyBio są bogate w aż 99% składników pochodzenia naturalnego. Posiadają certyfikat ekologiczności Ecocert, a dodatkowo ich opakowania są wykonane z tworzywa pochodzącego z trzciny cukrowej. Ów fakt potwierdza oznaczenie I’m green.

Oprócz doboru odpowiednich produktów do higieny, pielęgnacji i stylizacji włosów, warto również pamiętać o nakryciu głowy. Postaraj się również nie wystawiać mokrych włosów na bezpośrednie nasłonecznienie. Włosy warto myć po każdej kąpieli w morzu czy basenie oraz ogranicz zabiegi stylizacyjne. Te działania wraz z prawidłową pielęgnacją będą silnym pakietem ochronnym dla Twoich włosów.

OnlyBio to pierwsza marka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Dermatologiczne. Produkty z serii Powerful Colors i Hydra Repair dostępne są w wyłącznie w Drogeriach Hebe.