logo
AVA Whitening_lifestylowe

Przebarwienia skórne – plama na honorze naszej pielęgnacji


01-08-2023| 10:00| Źródło: Ava Laboratorium Kosmetyczne| Fot: Ava Laboratorium Kosmetyczne

Niejednolity koloryt skóry na czole, policzkach, nosie, a nawet na dłoniach i dekolcie jest powszechnym zjawiskiem. Mogą mieć one charakter uroczych piegów, ale i ciemnobrązowych, niejednorodnych placków.


Nawet 35% kobiet po trzydziestce i aż 90% po 50 roku życia ma dolegliwości związane z ciemnymi plamami na skórze.

Jak usunąć przebarwienia?

  • Najważniejsza jest profilaktyka! – od kwietnia do końca września niezbędne jest stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Dobrze jest też ograniczyć ekspozycje na słońce w godzinach południowych.
  • A co zrobić kiedy przebarwienia już są? – najskuteczniejsze są zabiegi medycyny estetycznej – laseroterapia i bardzo silne peelingi. Niestety są one dość drogie i inwazyjne. Nierzadko też nie dają 100% gwarancji na całkowitą eliminację przebarwień i nawrót ciemnych plam.
  • Na szczęście istnieją skuteczne alternatywy – Inhibitory tyrozynazy – ograniczają produkcję melaniny z aminokwasu tyrozyny; Silne antyoksydanty – witaminy: C, E, A, B3, neutralizują wolne rodniki, chroniąc komórki przed stresem wywoływanym przez promieniowanie UV, mają także zdolność inhibicji tyrozynazy.

Jednak jak najlepiej zapobiegać i eliminować przebarwienia?

Najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie przebarwień i rozjaśnienie już istniejących to zablokowanie szlaku syntezy melaniny wewnątrz komórek melanocytów.

Zastosowany przez Laboratorium Kosmetyczne AVA składnik Neurolight.61G redukuje komunikację komórek na poziomie receptorowym: hamuje neuropeptyd odpowiedzialny za rozpoczęcie procesy syntezy melaniny i wydzielania jej do keranocytów.

Neurolight.61G

To wodny ekstrakt z kwiatów Pancratirum maritimum, zwanej Gwiezdną Lilią, Lilią Piaskową, lub Żonkilem Piaskowym.

Naturalnie występuje na greckich wyspach Krecie i Chania, bretońskich wyspach Hoedic i Houat oraz brzegach Morza Śródziemnego. Jest gatunkiem chronionym – rośliny do produkcji składnika aktywnego pochodzą wyłącznie z kontrolowanych upraw w szklarniach (zaakceptowanych przez ECOCERT i COSMOS).