logo
system pompowania opon claas ctic i ctic 2800

System pompowania opon CLAAS CTIC i CTIC 2800 z nowymi funkcjami


28-09-2020| 09:21| Źródło: Class| Fot: Class

CLAAS dokonał przeglądu systemów pompowania opon CTIC i CTIC 2800 na rok 2021. Są one teraz dostępne również w wersji fabrycznej dla AXION 900. Może być dodatkowo montowany w ciągnikach ARION 500 i ARION 600 oraz AXION 800 i AXION 900. Obsługa jest teraz możliwa przez terminale ISOBUS, a więc także przez zintegrowany terminal CEBIS Touch.


Sterowanie poprzez ISOBUS z integracją CEMOS

System pompowania opon CLAAS CTIC i CTIC 2800 z nowymi funkcjami. Obsługa i wyświetlenie parametrów odbywa się poprzez terminal dotykowy CEBIS lub uniwersalne terminale ISOBUS. Terminale takie jak CLAAS S10 lub nowy CLAAS CEMIS 700. Odpowiednio zaprogramowanie systemu umożliwia przełączanie trybu jazdy. Między polem lub łąką a drogą za pomocą przycisku na klawiszach funkcyjnych w podłokietniku obsługowym lub na dźwigni obsługowej CMOTION. Dla ciągnionych narzędzi roboczych, takich jak opryskiwacze polowe i przyczepy, istnieje teraz także zintegrowana regulacja wewnętrznego ciśnienia w oponach, która równomiernie steruje wszystkimi osiami i kołami.

Duże ciągniki serii AXION 800 i AXION 900 z CEMOS mogą zintegrować sterowanie CTIC bezpośrednio z optymalizacją maszyny CEMOS. Umożliwia to po raz pierwszy inteligentne, dynamiczne dopasowanie ciśnienia w ogumieniu wewnętrznym. Wszystko to w połączeniu z innymi parametrami np. balastem i z uwzględnieniem danych rejestrowanych przez czujniki w ciągniku. Zmniejsza to poślizg kół, szkodliwy wpływ na podłoże i zużycie oleju napędowego oraz zwiększa wydajność powierzchniową. Optymalizacja jest zawsze realizowana w porozumieniu z operatorem.

Kontrola ciśnienia została po raz kolejny gruntownie zoptymalizowana. System pompowania opon CTIC 2800 pozostaje nadal bezkonkurencyjny poprzez wysoką wydajność systemu z przepływem powietrza do 2800 l/min. W przypadku opon (600/70 R28 i 710/70 R38) do wytworzenia ciśnienia od 0,8 do 1,8 bara potrzebny czas to zaledwie 1 minuta i 20 sekund. Uszczelnienia złączy obrotowych i przewodów są nadal obciążane tylko podczas zmian ciśnienia. Zachowana jest również kontrola priorytetowa dla przyczep i można przechowywać w systemie kilka osobnych profili dla maszyn.

Rozszerzone zastosowanie CLASS CTIC

Koncepcja CTIC 2800, czyli bezpośredni montaż wydajnej sprężarki na ciągniku, oferuje teraz jeszcze szerszy zakres zastosowań. Kilka dodatkowych maszyn towarzyszących można w ekonomiczny sposób zintegrować z kontrolą wewnętrznego ciśnienia w oponach. Wszystko, co jest potrzebne to wyposażenie osprzętu dodatkowego w przewody pneumatyczne.

Systemy pompowania opon CTIC są teraz dostępne także w dużych ciągnikach serii AXION 900 Stage V. Dodatkowo, nową generację CTIC i CTIC 2800 można doposażyć w seryjne ciągniki serii ARION 500, ARION 600, AXION 800 i AXION 900 niezależnie od roku produkcji.

Szerokość zewnętrzna poniżej 3 m

Nowa generacja CTIC, dzięki zoptymalizowanym złączom wejściowym na złączach obrotowych, pozostaje w zgodzie z niemieckimi przepisami o dopuszczeniu do ruchu drogowego (STVZO). Homologacja TÜV lub specjalna homologacja ciągnika nie jest konieczna. Orurowanie może być łatwo wydłużane za pomocą zacisków szybkozłącznych i blokowane na miejscu za pomocą pozycji parkowania na błotnikach.