logo
kolekcja Intimissimi na jesień i zimę 2020 - Nowosciproduktowe.pl-TOP

W hołdzie dla sztuki – nowa kolekcja Intimissimi na jesień/zimę 2021


26-08-2020| 11:24| Źródło: Intimissimi| Fot: Intimissimi

Kolekcja Intimissimi jesień/zima 20/21 inspirowana jest włoskim savoir-faire i artystycznymi ekspresjami, dzięki którym Włochy stały się kolebką zachodniej kultury na świecie m.in. w dziedzinie tańca, malarstwa, muzyki i teatru. Koronki, czyli usposobienie delikatności, w połączeniu z innymi włóknami takimi jak: bawełna, modal i kaszmir będą grać główną rolę w tej kolekcji.


Kolekcja Intimissimi to romantyczny, harmonijny i delikatny styl, niemal jak ze snów, typowy dla świata tańca, który stał się inspiracją do pierwszej części kolekcji. Ultralekki kaszmir z modalem, który jest bardzo wygodną i niezwykle dynamiczną tkaniną, należy do kluczowych włókien tego motywu. Wiele modeli idealnie przylega do ciała, podkreślając dyskretnie sylwetkę. Zestawy z tej rodziny charakteryzują się tymi właśnie cechami, są to zarówno kamelowe bra topy w kontrastujące szare prążki, jak i inspirowane męskimi ubraniami majtki z wysokim stanem. Całość dopełnia romantyczna linia z szarej koronki oraz elegancka i wyrafinowana seria łącząca satynę z koronką w kolorze talku.

Świat bielizny otwiera się na naturę, a ubrania stają się prawdziwymi dziełami sztuki do noszenia na co dzień. Akcenty kwiatowe i zwierzęce oraz militarne motywy pojawiają się na tiulowej koronce, nawiązując do malarstwa plenerowego. Lamparci print jest obecny na kompletach bawełnianej bielizny, a także jako detal w koronkowych zestawach, co czyni ją wyjątkową i oryginalną. Podobnie jak odważny motyw militarny, który jest obecny w bawełnianej kolekcji bielizny i odzieży.

Muzyka jest tym rodzajem sztuki, który przede wszystkim wzbudza nieoczekiwane doznania i przywołuje wspomnienia związane z konkretnym momentem dzięki danej melodii. Muzyka folkowa, pop – gatunki bardzo proste, prawdziwe i szczere, dzięki czemu wyrażają swoje tradycje i korzenie, co było inspiracją dla rodziny w tej kolekcji. Poszczególne elementy propozycji, dzięki obecności koronek i zawsze modnych nadruków, łączą w sobie klasyczne, tradycyjne elementy takie jak żakardowa podszewka i wielobarwna koronka z efektem lureksu, przypominają stylistykę rodem z lat 80.

Uwielbiając sztukę, nie można zapomnieć o teatrze – jednej z najbardziej spektakularnych, przekonujących i ekspresyjnych dziedzin. Sztuka teatralna to czyste emocjie, patos i zdolność do przekazywania tych emocji. Zmysłowe i ultrakobiece modele inspirowane są tą dziedziną, dzięki czemu w kolekcji mamy produkty niemal sceniczne, które pokochają nonaszalanckie kobiety. W duchu inspiracji wyrafinowaną stylistyką à la femme fatale z lekkim twistem, zestawy te zawierają wysokiej jakości dodatki z bardziej klasycznymi elementami jak delikatna koronka i eleganckie, prześwitujące fragmenty.