logo
Dalmierz laserowy Nikon - foto główne

Dalmierz laserowy NIKON, wyniesie grę w golfa na wyższy poziom


18-08-2021| 12:00| Źródło: NIKON| Fot: NIKON

Nowy dalmierz laserowy NIKON zaprojektowany z myślą o grających w golfa oferuje nową, innowacyjną technologię, która za sprawą wysokiej klasy układu optycznego zapewnia ostry, czytelny i stabilny obraz pola gry. Producent zaoferował trzy nowe modele urządzeń: COOLSHOT PROII STABILIZED, COOLSHOT LITE STABILIZED oraz COOLSHOT 50i.


COOLSHOT PROII STABILIZED to najbardziej zaawansowany dalmierz laserowy, który przejmuje technologię stabilizacji od swojego poprzednika, modelu COOLSHOT PRO STABILIZED, cieszącego się znakomitą opinią użytkowników. Dalmierz ten, umożliwiający dokonywanie pomiarów na odległość do 450 metrów (500 jardów), stabilizuje zarówno obraz w okularze, jak i namierzającą wiązkę laserową, kompensując drżenie dłoni oraz czynniki zewnętrzne, tak aby zapewnić stabilny obraz pola golfowego. Zastosowana w dalmierzu technologia DUAL LOCKED ON ECHO informuje o dokonaniu pomiaru odległości do chorągiewki i pomaga precyzyjnie namierzyć jej drzewce, sygnalizując to w sposób wizualny i dźwiękowy.

Dalmierz laserowy COOLSHOT PROII STABILIZED oferuje cztery tryby pomiaru odległości, m.in. tryb golfowy, w którym podawana jest odległość z uwzględnieniem nachylenia terenu, mająca kluczowe znaczenie przy uderzeniach wykonywanych pod górę lub w dół na wzniesieniu. Ewentualnie można wybrać też tryb odległości rzeczywistej, a odpowiedni wskaźnik będzie sygnalizować przestrzeganie zasad fair play podczas zawodów. Ten lekki i wodoszczelny dalmierz laserowy sprawdzi się w każdych warunkach.

Dalmierz laserowy COOLSHOT LITE STABILIZED, który również umożliwia dokonywanie pomiarów na odległość do 450 metrów (500 jardów), wykorzystuje technologię stabilizacji ograniczającą drgania wywoływane ruchem dłoni o około 80 procent, zapewniając wyraźny obraz terenu. Dalmierz wyposażony został w technologię LOCKED ON, która za pomocą sygnału wizualnego informuje użytkownika o zmierzeniu odległości do najbliższego obiektu. Urządzenie oferuje ponadto dwa tryby pomiarów: tryb golfowy (odległość z uwzględnieniem nachylenia i odległość rzeczywista) oraz tryb odległości rzeczywistej. Dzięki odporności na deszcz urządzenie może być użytkowane podczas opadów atmosferycznych, a ponadto wyróżnia się możliwością pracy w szerokim zakresie temperatury.

Trzecim z prezentowanych urządzeń jest dalmierz laserowy COOLSHOT 50i, umożliwiający pomiary na odległość do 360 metrów (400 jardów). Zaprojektowany pod kątem wygody użytkowania, jest pierwszym dalmierzem laserowym firmy Nikon ze zintegrowanym magnesem montażowym, co oznacza, że może zostać w łatwy sposób osadzony na torbie lub wózku golfowym. Oferowana przez niego funkcja DUAL LOCKED ON QUAKE za pomocą sygnału wizualnego oraz krótkiej wibracji informuje użytkownika o wykonaniu pomiaru odległości do chorągiewki. Model COOLSHOT 50i oferuje te same dwie metody pomiaru co dalmierz COOLSHOT LITE STABILIZED: tryb golfowy (odległość z uwzględnieniem nachylenia i odległość rzeczywista) oraz tryb odległości rzeczywistej, z których każdy ułatwia wykonanie precyzyjnego uderzenia. Dalmierz jest ponadto odporny na deszcz, co umożliwia korzystanie z niego w niesprzyjających warunkach pogodowych.