logo

Seria LEGO Icons powiększa się o zestaw Land Rover Classic Defender 90


07-04-2023| 10:00| Źródło: Land Rover| Fot: Land Rover

LEGO oraz Defender świętują 75-lecie legendarnego samochodu pod hasłem „Zbuduj swoją przygodę” nowym, realistycznym modelem samochodu Land Rover Classic Land Defender 90 z serii LEGO® Icons.


Zestaw klocków składa się z 2336 elementów i zawiera wszystkie akcesoria niezbędne do wyprawy po bezdrożach. Dzięki formatowi „dwa w jednym” z tych samych klocków można zbudować model do codziennej jazdy oraz bardziej off-roadową wersję, gotową na wyprawę pełną przygód.

Defender ma na swoim koncie 75 lat wypraw terenowych. To samochód o rozpoznawalnej na całym świecie sylwetce, który może poszczycić się wyjątkową historią wypełnioną przygodami, pomocą humanitarną oraz ciężką pracą.

32-centymetrowy model LEGO odzwierciedla najdrobniejsze szczegóły, m.in. w postaci bagażnika dachowego, podniesionego wlotu powietrza, przedniego zderzaka z działającą wyciągarką, bocznych relingów i skrzynki na narzędzia, a także mat trakcyjnych, ułatwiających pokonywanie błota i piasku. Ten niezwykle realistyczny model ma również działający układ kierowniczy i zawieszenie, otwierane drzwi i maskę oraz wnętrze z detalami wzorowanymi na pełnowymiarowym samochodzie Classic Defender 90.

„Defender to synonim przygody, a ten nowy zestaw LEGO to doskonały sposób na uchwycenie ducha niezrównanej, niepowstrzymanej ikony motoryzacji, odzwierciedlający jednocześnie radosną stronę tego pojazdu” – mówi Paul Barritt, dyrektor Land Rover Classic.

„Ożywienie klasycznego Defendera z klocków było prawdziwym wyzwaniem. Defender może zabrać cię wszędzie, więc podczas procesu projektowania chcieliśmy tchnąć w ten zestaw poczucie przygody. Nie możemy się doczekać reakcji fanów” – komentuje Kurt Kristiansen, mistrz projektowania LEGO.

Premierę nowego zestawu Grupa LEGO zorganizowała w górach w Szkocji, prowadząc tam prawdziwego Classic Defendera. W tej scenerii poszukiwacze przygód Raha Moharrak i Aldo Kane ścigali się, kto pierwszy znajdzie i zbuduje nowy zestaw LEGO. Zestaw Classic Land Rover Defender 90 z serii LEGO Icons będzie dostępny od 1 kwietnia w sklepach LEGO