logo
Drukarka Canon Pixma Pro 200 - Nowosciproduktowe.pl-1

Drukarka Canon PIXMA PRO-200 – wszechstronna drukarka fotograficzna A3+


06-11-2020| 09:37| Źródło: Canon| Fot: Canon

Najnowsza drukarka fotograficzna Canon PIXMA PRO-200 to szybkie i kompaktowe urządzenie drukujące w formatach A3+ dla entuzjastów fotografii, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w świecie drukowania zdjęć.


Najnowsza drukarka Canon PIXMA PRO-200 to bezpośredni następca modelu PIXMA PRO-100S. Dzięki szerokim możliwościom druku na różnorodnych nośnikach o różnych fakturach i formatach, urządzenie pozwala cieszyć się pięknymi obrazami o naturalnych odcieniach i nasyconych kolorach. Drukarka jest wyposażona w 8-kolorowy system atramentów, zapewniający fotografom wyjątkowo głęboką czerń i żywe kolory przy każdym wydruku. Szybkość druku zdjęć A3 na PIXMA PRO-200 – zaledwie 90 sekund1 – pozwala użytkownikom niemal natychmiast przenieść fotografie na papier, a duży, 3-calowy wyświetlacz z intuicyjnym interfejsem – usprawnia zarządzanie całym procesem. Użytkownicy PIXMA PRO-200 mogą również korzystać ze zgodnego oprogramowania Canon Professional Print & Layout do zarządzania zaawansowanymi opcjami druku, dzięki którym można konfigurować ustawienia drukowania w prosty i szybki sposób.

Odważne kolory, wysokiej jakości zdjęcia

Model PIXMA PRO-200 to duży krok naprzód względem swojego poprzednika. Nowy model posiada 8-kolorowy system atramentów, który pozwala odwzorować jeszcze szarszy zakres barw i subtelne przejścia tonalne na zdjęciach formatu A3+, co z pewnością ucieszy fotografów poszukujących naturalnych, a jednocześnie żywych odbitek wysokiej jakości. Nowa drukarka charakteryzuje się także ulepszoną gamą trzech kolorów – czerwonego, niebieskiego i czarnego – co oznacza bardziej wyraźne i przyciągające wzrok barwy na kolorowych odbitkach, nawet w formacie A3+.

Praktyczna i funkcjonalna

PIXMA PRO-200 to idealne narzędzie do domowego studia i małego fotolabu – waży zaledwie 14,1 kg., a jej konstrukcja jest mniejsza o 15% od swego poprzednika. Nowy, wbudowany 3-calowy wyświetlacz LCD umożliwia użytkownikom szybkie zarządzanie i monitoring podstawowych funkcji urządzenia, m.in. poziomu atramentu, formatu i innych ustawień drukarki, nawet podczas druku.

Dostępność bezpłatnego oprogramowania Professional Print & Layout sprawia, że fotografowie mają pełną kontrolę nad wydrukiem nie wychodząc poza ekosystem rozwiązań Canon. Oprogramowanie umożliwia m.in. zarządzanie profilami kolorów (na etapie całego procesu – od obróbki na monitorze po wydruk) co daje pewność, że wydruk jest maksymalnie zbliżony do pliku zdjęciowego. Drukarka PIXMA PRO-200 także bez problemu łączy się z urządzeniami mobilnymi oraz posiada wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki czemu drukowanie bezpośrednio np. z urządzeń mobilnych jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. PIXMA PRO-200 posiada również funkcję korekcji przekrzywień papieru, która kontroluje wyrównanie nośnika podczas wydruku – także nośników artystycznych Fine Art – i zapewnia idealnie równy wydruk za każdym razem.

Przejmij kreatywną kontrolę

Aby każdy wydruk wyglądał profesjonalnie, PIXMA PRO-200 umożliwia drukowanie bez obramowania zarówno na papierze artystycznym, jak i standardowym, błyszczącym. PIXMA PRO-200 obsługuje również druk na szerokiej gamie nośników formatu do A3 +, a także na papierach o niestandardowej długości, nawet do 39 cali (obsługa nośników Canon oraz dostawców zewnętrznych). Drukowanie na papierach artystycznych, błyszczących, czy też najnowszym papierze Premium Fine Art Rough (FA-RG1) od Canon zwiększa możliwości artystyczne każdego fotografa i pozwala mu przekraczać granice jego kreatywności. Korzystając z PIXMA PRO-200, użytkownicy mogą nawet pobierać profile ICC od popularnych producentów papieru, aby zachować pełną zgodność kolorystyczną i przenieść swoje prace na wyższy poziom. Dostępne są także bezpłatne szablony DIY w ramach platformy Canon Creative Park, na której znajdziemy m.in. okolicznościowe kartki, modele 3D czy też inne formy sztuki do samodzielnego druku i składania. Drukarka Canon PIXMA PRO-200 – za pośrednictwem wtyczki do Canon Professional Print & Layout – jest oczywiście zgodna z wieloma dostępnymi programami firm trzecich, w tym Adobe Lightroom czy Photoshop.

Drukarka Canon PIXMA PRO-200

PIXMA PRO-200 cechy kluczowe:

  • Kompaktowa i lekka konstrukcja
  • Wysoka szybkość druku
  • 3-calowy ekran UI
  • Bezramkowe drukowanie w formacie A3+ na papierach błyszczących i artystycznych
  • System atramentów Chroma Life 100+
  • Automatyczna korekcja przekrzywienia nośnika
  • Oprogramowanie Canon Professional Print & Layout
  • PictBridge WLAN
  • System OIG (Optimum Image Generating)
  • Obsługa szerokiej gamy nośników i formatów