logo
Papy Icopal - Nowosciproduktowe.pl

Flagowe Papy Icopal – nowa definicja jakości


21-10-2020| 08:43| Źródło: BMI Icopal| Fot: BMI Icopal

Marka BMI deklaruje, że Papy Icopal posiadają wyłącznie dodatnie tolerancje najważniejszych parametrów użytkowych. Co to w praktyce oznacza dla inwestora? Oznacza to, że producent może „pomylić się” tylko na korzyść klienta – jeśli zadeklarowana grubość papy wynosi 5,2 mm to w rzeczywistości może ona mieć od 5,2 do 5,6 mm. To jednak nie jedyna zaleta systemu.


Najbardziej zaawansowane produkty marki

Papy Icopal to zestaw wyselekcjonowanych z oferty BMI Icopal najlepszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie bitumicznych pap dachowych. To produkty z najwyższej półki. Zalicza się do nich papy podkładowe, papy wierzchniego krycia o różnym przeznaczeniu oraz papy fundamentowe. Ze względu na technologię aplikacji można wyróżnić papy zgrzewalne oraz papy aktywowane termicznie.

Papy Icopal – potwierdzona jakość

W Grupie BMI, do której należy BMI Icopal, utrzymanie standardów najwyższej jakości to podstawa funkcjonowania. Nie inaczej jest w przypadku produkcji pap. Klienci mogą być pewni, że parametry techniczne Flagowych Pap są utrzymane we właściwych normach, ponieważ spółka od 2013 roku dobrowolnie poddaje je badaniom prowadzonym przez Instytut Techniki Budowlanej. Co istotne, to nie BMI Icopal dostarcza materiały do badania. Instytut losowo wybiera produkty w dowolnym punkcie sprzedaży. Następnie przeprowadza badania parametrów pap i przygotowuje szczegółowy raport zawierający porównanie wyników uzyskanych w badaniach kontrolnych z deklarowanymi przez producenta. Wyniki publikowane są za pośrednictwem niezależnych mediów.

Wyniki analizy wykonanej po II kwartale 2020 roku Flagowych Pap Icopal potwierdzają utrzymanie ich parametrów technicznych we właściwych normach. Inwestorzy mają więc gwarancję otrzymania produktów o najwyższej, deklarowanej przez producenta jakości.

Doskonałe parametry techniczne

Najkorzystniejsze parametry techniczne i użytkowe wyróżniają Papy Flagowe od innych pap z oferty Icopal oraz pap innych producentów. W procesie ich produkcji wykorzystuje się technologie Szybki Profil i Szybki Syntan SBS, nowoczesne linie produkcyjne oraz długoletnie doświadczenie technologiczne. Dzięki temu uzyskano istotne przewagi, do których należą:

  • szybkie zgrzewanie pap lub ich aktywacji termicznej do podłoża
  • gwarancja aplikacji pap do podłoża bez ryzyka ich niedogrzania
  • aktywne zastosowanie systemu wentylacji podłoża z par i gazów nawet w wypadku bardzo zawilgoconych podłóż dachowych.
  • zastosowanie najbardziej wyrafinowanych technicznie osnów w postaci stabilizowanych włóknin poliestrowych z włókien ciągłych, stabilizowanych kompozytów poliestrowo – szklanych czy wzmacnianych welonów szklanych i umiejscowienie ich w najbardziej odpowiednim miejscu przekroju papy w zależności od jej przeznaczenia
  • wysoki stopnia modyfikacji wyrobów kauczukiem syntetycznym SBS, co w przypadku większości pap umożliwia uzyskanie giętkości na poziomie -25÷-30 oC/Ø30mm.

Najbardziej spektakularna jest deklaracja tolerancji grubości wyrobu w przedziale (-0, +0,4 mm), oraz tolerancji maksymalnej siły rozciągającej wzdłuż i w poprzek w przedziale tolerancji (-0, + 100 N/5 cm) lub (-0, + 200 N/5 cm). Oznacza to w praktyce, że BMI Icopal może „pomylić się” tylko na korzyść klienta.

Gwarancja? Jak najbardziej

Podczas prac związanych z pokryciem dachu, gwarancja na poszczególne elementy i produkty jest ważnym zagadnieniem z punktu widzenia inwestora. Wieloletnie i solidne formalne zabezpieczenia budują zaufanie do producenta i jego produktów. Flagowe Papy objęte są długoletnimi okresami Pisemnej Imiennej Gwarancji Jakości Icopal.