logo
Kino domowe - ranking Media Markt - Nowosciproduktowe.pl

Kino domowe – ranking najlepszych zestawów na 2020 rok dostępnych w salonach Media Markt


25-08-2020| 10:56

Zestaw kina domowego potrafi znacząco zwiększyć przyjemność z oglądania filmów. Jak wybrać kino domowe, żeby cieszyć się zadowalającym efektem w rozsądnej cenie? Media Markt doradza, na jakie cechy zwrócić uwagę i polecamy przykładowe produkty.


Nie tylko miłośnicy wieczorów filmowych skorzystają na zakupie sprzętu, jakim jest kino domowe. Jakie grupy także mogą być zainteresowane zakupem? Na pewno miłośnicy gier, ale również wielbiciele koncertów czy rozgrywek sportowych. Doskonała jakość obrazu i dźwięku zadowoli każdego niezależnie od zainteresowań. Zanim jednak poszukamy odpowiedniego zestawu, warto się dowiedzieć, jakie elementy posiada kino domowe.

Najważniejsze elementy kina domowego to:

  • odtwarzacz– do płyt DVD i Blu-ray na fizycznych nośnikach, ale również do treści dostępnych online,
  • amplituner,
  • zestaw głośników.

Niezbędnym elementem jest także nowoczesny telewizor, do którego podłączymy kino domowe. Ranking pokaże różne modele, jednak zanim do tego przejdziemy, warto także poznać cechy i właściwości zestawów, które przekładają się na ich duże zróżnicowanie.

Kupując kino domowe, powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • Liczbę kanałów, czyli elementów emitujących dźwięk. Zazwyczaj mamy do czynienia z głośnikami o różnych funkcjach i różnym umiejscowieniu, w tym przynajmniej jeden odpowiadający za basy.
  • Moc wyjściowa – informuje o tym, jak głośno może grać nasz zestaw.
  • Zastosowane dekodery dźwięku.
  • Format obsługiwanych plików.
  • Łączność z innymi urządzeniami – może odbywać się za pomocą kabli lub bezprzewodowo. Generalnie im więcej możliwości, tym lepiej. Obecnie standardem jest łączność Wi-Fi, natomiast oprócz tego dobrze, jeśli jest kilka wejść HDMI, łączność przewodowa z internetem (Ethernet), a także wyjście słuchawkowe i optyczne.
  • Rozmiary i waga – trzeba pamiętać o tym, żeby zestaw był dopasowany do pomieszczenia. Głośniki położone zbyt blisko siebie nie będą działać prawidłowo, a oprócz tego zabiorą wiele przestrzeni. Dlatego dobrze jest realistycznie ocenić, czy zestaw kina domowego naprawdę jest dobrze dobrany do metrażu pokoju.

Oprócz tego należy także dokładnie przeanalizować wszystkie zastosowane technologie i przydatne funkcje. Przede wszystkim mowa tu o łatwości obsługi, sposobach optymalizacji obrazu i dźwięku, łatwości w strumieniowaniu muzyki z internetu.

Przez ostatnie lata zmieniły się nieco priorytety co do możliwości, jakie powinno zapewniać kino domowe. Bezprzewodowe połączenia zyskały na znaczeniu, bo coraz częściej strumieniujemy rozmaite treści online. Nowoczesne kino domowe powinno odpowiadać na te potrzeby i dawać dużą elastyczność.

Kino domowe – ranking najlepszych zestawów na 2020 rok

Na rynku znajdziemy wiele kin domowych oferowanych przez wiodących producentów. Mając fachową wiedzę, możemy nawet sami składać zestaw z elementów oferowanych przez różne firmy. Tworzenie własnego zestawu wymaga jednak wiedzy i umiejętności. Bez tego nie będziemy mieli pewności, czy wszystkie elementy są ze sobą kompatybilne oraz czy moc głośników jest dobrze do siebie dobrana. Zestaw to zatem bezpieczna opcja, która daje łatwy do przewidzenia i pewny efekt! Poniżej kilka ciekawych propozycji kin domowych.

Kino domowe DENON AVR-S650H + Wilson Viper

To bardzo nowoczesny model, z obsługą muzycznych serwisów streamingowych online i sterowaniem głosowym. Specjalna platforma HEOS sprawia, że można słuchać Spotify, TIDAL czy radia internetowego z jakością nieporównywalnie lepszą niż w smartfonie. Wielu użytkowników chwali także to kino domowe za prosty interfejs i łatwą, bardzo intuicyjną konfigurację i obsługę na co dzień. Na trwałych nośnikach można odtwarzać pliki MP3, WAV, FLAC, ALAC i DSD. Obsługę kina domowego z poziomu smartfona zdecydowanie ułatwia aplikacja Denon 2016 AVR Remote.

Kino domowe YAMAHA MusicCast RX-V485 + Pure Acoustics NOVA 6

W tym wariancie mamy 5 kanałów. Na pewno zaletą jest odtwarzanie plików hi-res audio, które są cenione przez miłośników dobrej muzyki o wiele bardziej niż zwykłe MP3. Amplituner może skalować w górę 4K Ultra HD, aby podbić obrazy niższej rozdzielczości, dzięki temu jakość obrazu z tym kinem domowym będzie doskonała, niezależnie od tego, jak wygląda wyjściowy materiał. Zestaw Yamaha obsługuje także funkcję AirPlay, co oznacza, że umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki z iPhone’a lub iPada, a także z iTunes na komputerach Mac lub komputerach PC.

Kino domowe BOSE Lifestyle 550 C

Ten sprzęt nie tylko zachwyca możliwościami, ale także nowoczesnym, stylowym wyglądem. Jednostka centralna ma górną część obudowy wykonaną ze szkła. Zaletą jest łączność przez Bluetooth i Wi-Fi a także duża liczba portów HDMI – jest ich aż 6! Na zestaw składa się głośnik basowy, głośnik centralny, 2 głośniki przednie, 2 głośniki surround.

Czy już wiesz, jaki zestaw wybrać?

Jakie kino domowe będzie idealne? To zależy od konkretnych potrzeb, od kwoty, jaką możemy wydać na zakup sprzętu, a także wielkości pomieszczenia, w którym zestaw ma się znajdować.

A może szukasz jakiejś alternatywy? Nie każdy ma pełne przekonanie co do tego, że w mieszkaniu sprawdzi się kino domowe. Jakie mamy inne opcje? Jeśli wciąż dźwięk z głośników wbudowanych w telewizor nie jest na odpowiednim poziomie, można rozważyć także soundbar. Soundbar to urządzenie umieszczone w jednej obudowie. Zestaw głośników, wzmacniacz i całą elektronikę sterującą znajdziemy razem. To tańsze rozwiązanie niż kino domowe. Sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, a do tego – nie wymaga specjalistycznej wiedzy przy rozstawianiu poszczególnych elementów. Nie zapewni jednak tak wspaniałych doznań podczas oglądania. Jeśli zatem mamy odpowiedni budżet, kino domowe będzie rozwiązaniem, którego nie pożałujemy.