logo
Maj w HBO GO - Nowoscipropduktowe.pl

Maj w HBO GO – nowe filmy i seriale


05-05-2021| 09:37| Źródło: HBO| Fot: HBO

Maj w HBO GO pełen będzie nowych propozycji na wiosenne popołudnia i wieczory. Będą wśród filmy i seriale obyczajowe, komedie, historie z dreszczykiem czy produkcje dokumentalne.


Maj w HBO GO rozpocznie się od premiery nowego sezonu serialowej antologii Dziewczyna z doświadczeniem. Produkcja ta skupia się na relacjach między kobietami do towarzystwa a ich klientami, którym zapewniają one znacznie więcej niż tylko seks. W tej odsłonie historia osadzona została w Londynie, a główna bohaterka, w którą wciela się Julia Goldani Telles (serial The Affair), obraca się w świecie branży technologicznej. Inną nowością będzie kolejny sezon serialu Czarny poniedziałek opowiadającego o grupie outsiderów, która w drugiej połowie lat osiemdziesiątych przejmuje klub oldboyów z Wall Street. W produkcji po raz kolejny wystąpili nominowany za stworzoną przez siebie kreację do Złotego Globu oraz Emmy Don Cheadle, a także Regina Hall czy Andrew Rannells.

Po kilku latach przerwy, we wznowionej wersji, wraca nagrodzony Złotym Globem i dwoma statuetkami Emmy serial HBO Terapia. Tym razem w roli terapeutki występuje trzykrotna zdobywczyni Emmy Uzo Aduba (serial Mrs. America), która prowadząc sesje w dzisiejszym Los Angeles, pomaga swoim pacjentom uporać się z ich problemami, jak również sama mierzy się z własnymi wyzwaniami.

W maju nie zabraknie propozycji filmowych zarówno dla miłośników produkcji prosto z Hollywood, jak i kina europejskiego. Dla fanów legendarnego już w historii kina pięściarza Rocky’ego przygotowana została specjalna gratka – do serwisu HBO GO dodana zostanie seria filmów Rocky oraz Creed, a także wyjątkowy dokument Rocky: 40 lat legendy przedstawiający kulisy powstania kultowych filmów i pracy, jaką włożył w nie Sylvester Stallone. Fanów boksu na pewno ucieszy także jeszcze jeden film pozostający w tej tematyce – Prawo dżungli. W produkcji tej Charlie Hunnam i Jack O’Connell wcielają się w role dwóch braci – pięściarza i jego managera, którzy po jednej z przegranych walk stają przed koniecznością spłacenia długu zaciągniętego u szefa miejscowego gangu.

Maj w HBO GO – nowe filmy i seriale

Inną filmową premierą będzie musicalowa adaptacja przebojowego filmu z 1983 roku Dziewczyna z doliny. Dwoje zakochanych w sobie ludzi, pochodzących z różnych środowisk, wbrew woli rodziców i przyjaciół, decyduje się w niej zawalczyć o swój związek. Kolejną nowością będzie widowiskowy film Disneya Mulan przedstawiający historię nieustraszonej młodej kobiety, która z miłości do swojej rodziny i kraju ryzykuje wszystkim co ma, aby stać się jednym z największych wojowników, jakiego widziały Chiny. Swoje premiery w HBO GO będą mieć także dwa polskie filmy: Letnie popołudnie, opowiadające o nietolerancji i ukrytych krzywdach, oraz Interior – historia dwojga nieznających się bohaterów, których ścieżki w końcu się krzyżują. W filmie tym w rolach głównych zobaczymy Piotra Żurawskiego i Magdalenę Popławską.

Pod koniec miesiąca zaplanowana została premiera nowego filmu HBO z Ruth Wilson i Andrew Scottem w rolach głównych. Oslo to oparta na prawdziwych wydarzeniach produkcja przedstawiająca historię tajnych negocjacji, niewiarygodnej przyjaźni i małej grupy cichych bohaterów – Izraelczyków i Palestyńczyków, którzy doprowadzili do Porozumień z Oslo w 1993 roku. Obraz nakręcono na podstawie wyróżnionej nagrodą Tony sztuki o tym samym tytule autorstwa J.T. Rogersa.

Na widzów, którzy lubią europejski punkt widzenia w maju w HBO GO czeka szereg filmów bardzo różnorodnych, pod wieloma względami, nie tylko kraju pochodzenia. Wśród nich będzie m. in historia trzech kobiet, które nie mają ze sobą nic wspólnego poza faktem, że pracują w jednym miejscu i codziennie razem przekraczają francusko-belgijską granicę, aby do tej pracy dojechać – to w filmie Pracujące dziewczyny. Historię jedenastoletniej dziewczynki, która musi zamieszkać ze swoją surową babcią w małym włoskim miasteczku, podczas gdy jej rodzice wyjeżdżają za pracą do Francji, opowie Osamotniona. Kolejną propozycją będzie Siła przyzwyczajenia, obraz autorstwa siedmiu reżyserek i reżyserów, śledząca życie różnych kobiet i pokazująca rzeczywistość z ich punktu widzenia. Największy nacisk zostaje w niej położony na z pozoru niezauważalną przemoc, która spotyka bohaterki zarówno w życiu prywatnym, jak i w społecznym. Hiszpańskie Samotne wilki to dramat więzienny w estetyce kina noir opowiadający o korupcji na najwyższych szczeblach władzy. Czarna wdowa natomiast przedstawia historię byłej narkotykowej baronowej, która wraca do Amsterdamu, aby zmierzyć się z niedokończonymi sprawami i raz na zawsze uratować swoją rodzinę przed konsekwencjami jej przestępczego życia.

https://youtu.be/i0cRMTfLuwY

Na najmłodszych widzów czeka premiera kolejnych odcinków i sezonów seriali animowanych Młodzi Tytani: Akcja!, Masza i niedźwiedź, Fungisy! oraz ukochanej przez dzieci Świnki Peppy. W maju dodane zostaną także nowe pozycje takie jak Alice i Lewis, czyli serial animowany o sześcioletniej Alice, która ma magiczny klucz otwierający drzwi do Krainy Czarów. Tam poznaje uroczego królika o imieniu Lewis i szybko się z nim zaprzyjaźnia. Inną propozycją będzie serial CoComelon, który dzięki pięknej animacji 3D i wpadającym w ucho piosenkom sprawi frajdę dzieciakom. Produkcja pomaga przedszkolakom w nauce czytania, liczenia i rozpoznawania dźwięków oraz kolorów.

Na amatorów produkcji dokumentalnych czeka premiera intrygującego rumuńskiego filmu Ojcze nasz, w którym twórcy pokazują ciążę jako punkt wyjścia do podjęcia rozważań na temat skomplikowanych rodzinnych relacji. Kolejną nowością będzie Zbrodnia stulecia – dwuczęściowy film dokumentalny HBO wyreżyserowany przez zdobywcę Oscara Alexa Gibneya. Pokazuje on, jak działania wielkich koncernów farmaceutycznych i forsowane przez nie przepisy umożliwiają nadprodukcję, lekkomyślną dystrybucję i nadużywanie syntetycznych opioidów. Dla widzów, którzy lubią konwencję wieczornych programów typu talk show i mają ochotę na trochę śmiechu, przygotowana została premiera programu Przerwa z Sam Jay. Jego gospodyni zajmie się najpopularniejszymi tematami kulturalnymi i społecznymi z mijającego tygodnia. Poruszać będzie takie kwestie jest rasa, polityka, nauka, celebryci, religia i wiele innych – każdy analizować będzie ze swojego wyjątkowego i wywrotowego punktu widzenia.