logo
meble dla domu i ogrodu, Leroy merlin, nowosciproduktowe.pl

Meble do domu i ogrodu oraz akcesoria w wiosennej kolekcji Leroy Merlin 2021


02-03-2021| 10:07| Źródło: Leroy Merlin| Fot: Leroy Merlin

Niezmiennie lubimy kolorystykę, faktury i wzory inspirowane otaczającą nas przyrodą. Chętnie sięgamy po przedmioty i elementy wyposażenia wykonane z naturalnych materiałów: drewna, rattanu, wikliny, kamienia, szkła, metalu. Są może bardziej wymagające, trudniejsze w pielęgnacji, mniej trwałe, ale nic nie zastąpi ich urody, a przy tym tak ładnie się starzeją. Meble do domu i ogrodu oraz akcesoria w wiosennej kolekcji.


Z przyjemnością opieramy rękę o drewniany blat stołu, przysiadamy na kamiennej ławeczce, stawiamy bose stopy na terakotowych płytach. Nic więc dziwnego, że od kilku sezonów jest to wyraźny trend wnętrzarskich i ogrodowych aranżacji. Jeśli więc marzą się nam drewniane lub rattanowe meble do ogrodu lub drewniana boazeria o nietypowym, nowoczesnym kształcie to właśnie teraz warto się na nie zdecydować. Meble do domu i ogrodu – czym zaskoczy nas Leroy Merlin?

W najnowszej kolekcji Leroy Merlin wiosna – lato 2021 przedmioty wykonane z naturalnych materiałów i w większości do powtórnego przetworzenia, znacząco się wyróżniają. Mogą pojawić się praktycznie w każdym pomieszczeniu: salonie, kuchni, łazience, przedpokoju i oczywiście na tarasie, balkonie i w ogrodzie.

Łazienka to królestwo ceramiki w różnych odsłonach. Płyty i płytki z gresu szkliwionego o rozmaitych wielkościach, wzorach, kolorystyce stanowią doskonałą bazę do łazienkowych aranżacji inspirowanych światem przyrody. Są naturalne i wytrzymałe. Mają uniwersalne zastosowanie. Sprawdzą się jako wykończenie ścian, podłóg, blatów. Ich doskonałym uzupełnieniem jest bambus, który optycznie ociepla całą przestrzeń.

Trudno sobie wyobrazić ogród bez tak lubianego drewna, które o ile zostanie odpowiednio zabezpieczone i pielęgnowane będzie nam służyło przez wiele lat. Drewniane meble ogrodowe, podesty, płotki, domki dla dzieci, owadów, jeży i wiewiórek doskonale wpisują się w rustykalną stylistykę. Pięknie prezentują się na tle zieleni wiejskiego ogródka. Z kolei przedmioty z ratanu i metalu o prostej formie mogą zaistnieć na nowoczesnym miejskim tarasie i balkonie. Gdy uzupełnimy je kamiennymi i ceramicznymi pojemnikami na rośliny i metalowymi lampami stworzymy kameralną przestrzeń zachęcającą do relaksu. Ciekawym, nowym rozwiązaniem są ogrodowe elementy dekoracyjne wykonane z cortenu. Pod wpływem czynników atmosferycznych stal kortenowa pokrywa się powłoką z chromu, miedzi, krzemu i fosforu zyskując wygląd naturalnej patyny. Jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Wśród licznych naturalnych produktów przeznaczonych do kuchni na uwagę zasługują panele szklane o wymiarach 60×60 cm o zróżnicowanej kolorystyce i wielu motywach dekoracyjnych przeznaczone do wykończenia powierzchni nad blatem kuchennym. Wśród nich znajdziemy modne złoto, motywy roślinne rodem z dżungli, proste minimalistyczne paski, delikatne szare ornamenty i wiele innych. Metalowe lampy o obłych kształtach lub zakręconych strukturach nawiązują do miękkich linii występujących w przyrodzie. Pojemniki, deski do krojenia i akcesoria kuchenne wykonane z bambusa są nie tylko praktyczne i eleganckie ale także trwałe i przyjazne dla środowiska naturalnego.

Ściany i podłogi nie muszą być nudne. Do wnętrz powracają drewniane boazerie w odświeżonej formie np. sześciokątów, z których można ułożyć dekorację ścienną o nieregularnym kształcie. Godne polecenia są także panele dekoracyjno akustyczne Lamelki na filcu stanowiące barierę dla okuczliwego hałasu. Jednolity charakter w niewielkim mieszkaniu uzyskamy dzięki płytom z gresu szkliwionego. Jeżeli zdecydujemy się na pomalowanie ścian to wybierzmy ekologiczne farby oznaczone certyfikatem Ecolabel.

Także w salonie, przedpokoju, pokoju do pracy możemy zastosować wiele naturalnych materiałów do wykończenia i dekoracji wnętrza. Różnorodność faktur, motywów dekoracyjnych, struktur pozwoli na stworzenie przestrzeni, w którym będziemy się dobrze czuli, a nasz dom zyska indywidualny charakter.

Więcej informacji na stronie Leroy Merlin.