logo
Hulajnoga Mercedes-Benz eScooter - Nowosciproduktowe.pl

Mercedes-Benz eScooter – szybko i bez emisji spalin


29-10-2020| 10:07| Źródło: Mercedes-Benz| Fot: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz prezentując hulajnogę elektryczną idzie o krok dalej i wprowadza na rynek bezemisyjny środek transportu przeznaczony do pokonania kilku ostatnich kilometrów podróży. Mercedes-Benz eScooter został zaprojektowany z myślą o jednym: długowieczności.


Wykorzystanie wysokojakościowych komponentów i materiałów pozwala na uzyskanie przebiegu ponad 5000 kilometrów. Niewielka masa własna i intuicyjny mechanizm składania sprawiają, że hulajnoga Mercedes-Benz eScooter daje się z łatwością przewozić w bagażniku lub korzystając z transportu publicznego i zdobywa najwyższe oceny za zasięg, bezpieczeństwo oraz design.

Elektryczna hulajnoga Mercedes-Benz eScooter, którą firma wprowadza na rynek we współpracy ze szwajcarskimi specjalistami od mikromobilności – firmą Micro Mobility Systems AG, jest stylowa, wytrzymała i wygodna. Pozwala producentowi samochodów ze Stuttgartu sprostać potrzebom wielu klientów, poszukujących elastycznych, indywidualnych rozwiązań z zakresu mobilności, szczególnie w transporcie miejskim. Swój potencjał Mercedes-Benz eScooter może zaprezentować na „ostatniej mili” – jak zwykło się nazywać ostatni odcinek podróży, prowadzący na przykład z samochodu czy środka komunikacji publicznej bezpośrednio do miejsca docelowego. Bezemisyjna mikromobilność stanowi istotny element na drodze do przyjaznych miast z inteligentnym miksem ruchu, a tym samym wspiera poprawę jakości powietrza. Poza tym doskonale wpisuje się w nowoczesny miejski styl życia. Korzystając z eScootera, zwłaszcza własnego, kierowca może przez cały czas polegać na przydatnym i poręcznym środku transportu. A ponieważ jest w stanie zabrać go dosłownie wszędzie, w żaden sposób nie obciąża przestrzeni publicznej.

Eleganckie czarne wzornictwo, z oznaczeniami Mercedes-Benz i Micro na kolumnie kierownicy, przemawia do estetów, którzy chcą wyróżnić się z tłumu i korzystać ze starannie przemyślanego produktu. Silnik elektryczny o maksymalnej mocy 500 W pozwala szybko rozpędzić eScooter do 20 km/h – tyle wynosi dopuszczalna prędkość dla takich pojazdów w Niemczech. Akumulator 7,8 Ah zapewnia zasięg do 25 km, pozwalając użytkownikom przemieszczać się nie tylko sprawnie i zwinnie, ale także komfortowo oraz bezpiecznie. Szeroki podest z antypoślizgową powłoką oferuje dużą ilość miejsca na obie stopy. Hulajnoga ma przednie i tylne zawieszenie i jest wyposażona w gumowe koła o średnicy 20 cm, które bez wysiłku radzą sobie z nierównymi nawierzchniami, takimi jak kostka brukowa.

Składaną kolumnę kierownicy można płynnie wyregulować zależnie od wzrostu użytkownika. Do ergonomicznie ukształtowanej kierownicy po prawej stronie przymocowano manetkę przyspieszenia, a po lewej – hamulca. Jest też dzwonek. Centralnie umieszczony wyświetlacz wskazuje aktualną prędkość, poziom naładowania akumulatora oraz tryb jazdy. Hamulce eScootera składają się z tylnego hamulca bębnowego oraz hamulca nożnego. Przednie i tylne oświetlenie sprawia, że hulajnoga nadaje się do użytku w ruchu drogowym, a boczne światła odblaskowe pozwalają na jazdę o każdej porze – nawet w ciemności.

Dodatkową, przydatną funkcją jest łączność z aplikacją Micro. Hulajnoga Mercedes-Benz eScooter łączy się ze smartfonem, który można przymocować do uchwytu na kierownicy, za pośrednictwem Bluetooth®. Aplikacja zapewnia kierowcy dostęp do cennych informacji – dotyczących pokonanej odległości, czasu podróży i stanu naładowania akumulatora, a zintegrowany system nawigacji pokazuje na wyświetlaczu najkrótszą drogę do celu. Ponadto aplikacja pozwala na bezpośrednie zarządzanie różnymi funkcjami, takimi jak oświetlenie czy tryb jazdy eScootera.

Mercedes-Benz eScooter ma intuicyjny mechanizm składania, który można obsługiwać jednym naciśnięciem stopy. Z myślą o wygodnym transporcie składa się również kierownica. Oznacza to, że hulajnoga zmieści się nawet w małym bagażniku i da się ją bez problemu przewieźć każdym środkiem transportu publicznego. Dodatkowym bonusem jest niewielka masa własna – około 13,5 kg.

Przy użyciu standardowego domowego gniazdka hulajnoga ładuje się w ciągu około 3-3,5 godziny, a już po nieco ponad 2 godzinach osiąga 70% stanu naładowania. Mercedes-Benz planuje również oferować połączenie Bluetooth® oraz stację dokującą do bagażnika swoich pojazdów – umożliwi ona ładowanie hulajnogi w trakcie podróży.

Mercedes-Benz eScooter jest dopuszczony do jazdy po drogach publicznych w Niemczech. Hulajnoga spełnia wszystkie niezbędne wymagania, m.in. ma mocowanie tablicy rejestracyjnej, tablicę identyfikacyjną oraz ABE (niemieckie ogólne zezwolenie na eksploatację). Jedyne, co musi uzyskać właściciel, to ustawowe ubezpieczenie OC.

Dane techniczne:

 • Masa własna: ok. 13,5 kg
 • Wymiary: 980 mm długości, 1096 mm wysokości; 145 mm szerokości
 • Wymiary po złożeniu: 928 mm długości, 340 mm wysokości, 145 mm szerokości
 • Moc silnika: nominalna 250 W, szczytowa 500 W
 • Akumulator: 7,8 Ah, 280 Wh, ogniwa LG
 • Zasięg: ok. 25 km
 • Prędkość maksymalna: 20 km/h
 • Czas ładowania: 3-3,5 godz.
 • Rozmiar opon: przód 200 mm, tył 200 mm
 • Hamulce: 3 (1 z przodu i 2 z tyłu)
 • Światła: z przodu i z tyłu
 • Zawieszenie: z przodu i z tyłu
 • Wyświetlacz: tak
 • Zatwierdzony do użytku drogowego: tak