logo
Knutby Módl się, słuchaj i zabijaj - HBO

Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj – nowy dokumentalny serial HBO Europe


22-03-2021| 12:39| Źródło: HBO| Fot: HBO

Nowy serial dokumentalny HBO Europe Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj podejmuje próbę rzucenia nowego światła na głośną sprawę kryminalną, która wstrząsnęła Szwecją w 2004 roku. Premiera serialu w HBO GO zaplanowana została na 4 kwietnia.


Pewnej mroźnej nocy w styczniu 2004 r. w szwedzkim prowincjonalnym miasteczku Knutby rozległy się strzały. Okazało się, że zamordowana została młoda kobieta, a jej sąsiad doznał wielu poważnych ran postrzałowych. Uwaga świata zwróciła się wtedy w stronę zboru zielonoświątkowców, przez co proces sądowy dotyczący sprawy stał się międzynarodową sensacją.

W dokumencie HBO Europe Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj uznani dziennikarze Martin Johnson i Anton Berg we współpracy z reżyserem Henrikiem Georgssonem (serial Most nad Sundem), podejmują próbę rzucenia nowego światła na to, co tak naprawdę wydarzyło się w Knutby. Dziennikarze badają nowe tropy w sprawie, uzyskując dostęp do materiałów, które nigdy wcześniej nie zostały ujawnione i przeprowadzając wywiady z osobami, które dopiero po latach milczenia zdecydowały się zabrać głos.

Serial dokumentalny Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj wyreżyserowany został przez cenionego filmowca Henrika Georgssona (Marcella, Stieg Larsson: Mężczyzna, Który Igrał Z Ogniem, Wallander). Obowiązki producentów pełnią Ruth Reid dla Warner Brothers ITVP oraz Anton Berg, a producentów wykonawczych Martin Johnson i Martina Iacobaeus. Producentami wykonawczymi ze strony HBO Europe są Hanne Palmquist, Hanka Kastelicová oraz Antony Root. Serial wyprodukowany został przez Warner Bros ITVP Sweden.

Premiera serialu dokumentalnego Knutby: Módl się, słuchaj i zabijaj (Knutby: I Blind Tro (aka. Pray Obey Kill) odbędzie się 4 kwietnia w HBO GO. Do serwisu od razu zostanie dodany cały sezon liczący 6 odcinków. Produkcja zadebiutuje tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO. Emisja pierwszego odcinka na antenie zaplanowana została na 8 kwietnia.

https://youtu.be/SaNklz5eagA

W Polsce HBO oferuje pakiet kodowanych kanałów filmowych: HBO, HBO2 i HBO3, a także Cinemax i Cinemax2, oraz serwisy online. Kanały są dostępne w większości sieci kablowych, IPTV, na dwóch platformach cyfrowych: Cyfrowy Polsat i NC+, oraz przed operatorów GSM: Plus i Play, a HBO GO również przez stronę internetową hbogo.pl.