logo

Najnowsza kolekcja Norgäte: Zero Waste – Moda cyrkularna


04-04-2023| 08:00| Źródło: Norgäte| Fot: Norgäte

Jako w pełni ekologiczna i etniczna marka modowa do produkcji naszej odzieży wykorzystujemy tylko certyfikowane włókna. Jesteśmy częścią Sprawiedliwego Handlu, posiadamy certyfikat Fair Trade od Promperu, co oznacza, że odzież produkowana przez Norgäte jest wytwarzana w pełni z poszanowaniem producentów, pracowników oraz środowiska.


Nasza najnowsza kolekcja „Zero Waste” powstała z wykorzystaniem włókna alpaki oraz bawełny Pima z niewielką domieszką tkanin takich jak poliamid, który między innymi zapobiega gnieceniu się naszych ubrań. Kolekcja dzieli się na sekcję damską, męską oraz unisex. Każda rzecz stworzona została z pasją oraz z dbałością o każdy detal. Co więcej, tworzymy wysokiej jakości, zrównoważone i niewiarygodnie miękkie i przyjemne ubrania w cenach, które są uczciwe względem osób zaangażowanych w ich produkcje. Każdy element naszej kolekcji „Zero Waste” jest przemyślany oraz wykonany w Peru w zgodzie z naszą planetą oraz matką Ziemią.

W kolekcji „Zero Waste” znajdziemy: damską odzież taką jak swetry, wełniane kamizelki oraz akcesoria wytworzone niemalże w pełni z wykorzystaniem włókna alpaki, bawełny Pima oraz wełny Merino.

Wszystkie produkty Norgäte są certyfikowane jako surowce. Nasza wełna z Alpaki posiada certyfikat International Alpaca Asoociation. Ów certyfikaty są symbolem najwyższej jakości oraz trwałości. Używamy wyłącznie certyfikowanych przędz o znanym pochodzeniu. Przędze te wykorzystują biodegradowale barwniki, dzięki czemu są uznane jako zgodne z międzynarodowymi normami ekologicznymi oraz przetestowane pod kątem substancji szkodliwych. Gwarancją tego są certyfikaty takie jak OEKO-TEX 100, Organic Content Standard and Global Organic Textile Standard, AZO and REACH.