logo
Podstawka pod laptop HAMA - Nowosciproduktowe.pl

Podstawka pod laptop Hama z 12 różnymi złączami


23-04-2021| 10:35| Źródło: Hama| Fot: Hama

Podstawka pod laptop Hama powoduje, że można na niej wygodnie umieścić notebook lub tablet, znacznie polepszając ergonomię pracy i wrażenia z rozrywki. Oferuje ona też 12 dodatkowych użytecznych gniazd, w tym m.in. USB-C, cztery USB-A, VGA, HDMI, LAN / Ethernet, SD/microSD czy 3,5 mm jack. Może posłużyć m.in. jako ładowarka. Dzięki takiemu elektronicznemu adapterowi łatwo zamienić dom w pełnoprawne biuro, nawet z trzema ekranami naraz.


Tę sytuację znamy z „autopsji” chyba wszyscy – pracujemy na laptopie lub tablecie albo używamy ich do czystej zabawy, ale w pewnym momencie brakuje nam odpowiedniej liczby złącz. I wtedy zaczyna się kombinowanie z przejściówkami, a nasze biurko czy stół dosłownie toną w różnej maści dodatkowym sprzęcie elektronicznym. A gdyby tak mieć to wszystko w jednym zmyślnym urządzeniu?… Podstawka pod laptop Hama z 12 różnymi złączami pozwoli jednocześnie na wygodne ułożenie laptopa, MacBooka lub tableta…

Stabilne i wygodne mocowanie komputera

Koniec dylematu! O takim rozwiązaniu pomyślała firma Hama ze swoją podstawką, która dysponuje 12 różnymi, najbardziej popularnymi i potrzebnymi złączami w jednej wytrzymałej obudowie. Właśnie weszła do szerokiej oferty tej niemieckiej marki.

Kompaktowe urządzenie przybiera formę wygodnej podstawki, która pozwala ustawić przenośny komputer pod kątem, co niezwykle ułatwia pisanie na klawiaturze i ustabilizowanie pokrywy z ekranem we właściwej linii dla wzroku użytkownika. Jest składane, dzięki czemu nie zabiera wiele miejsca na biurku, a szary kolor powinien korespondować z pozostałym otaczającym sprzętem elektronicznym. Podstawkę wykonano z aluminium, dzięki czemu jest trwała i wytrzyma poważne obciążenie. Producent zadbał też o spory odstęp między gniazdami, by zmieściły się nawet niezwykle szerokie wtyczki. A przed ślizganiem się całej konstrukcji chronią gumowe nóżki. W komplecie znajdziemy kabel USB-C o długości 40 cm.

Podstawka pod laptop HAMA to wielozadaniowy kombajn

Tę uniwersalną platformę można wykorzystać na wiele różnych sposobów, np. do podłączenia dwóch dodatkowych monitorów do laptopa i wyświetlania różnych treści na trzech ekranach jednocześnie. Jest to możliwe dzięki technologii Multi-Stream Transport. Dodatkowe gniazda to: cztery USB-A, USB-C, VGA, dwa HDMI dla uzyskania kinowej rozdzielczości 4096×2160 pikseli (4K), LAN (szybkość transferu danych Gigabit Ethernet do 1 Gb/s), złącze do odczytywania kart SD i osobne w formie czytnika kart microSD (oba obsługują karty o pojemności do 2 TB) oraz gniazdo audio 3,5 mm do podłączenia słuchawek czy głośników. Warto dodać, że gniazdo USB-C obsługuje standard USB Power Delivery, tym samym umożliwiając ładowanie urządzeń mobilnych za pomocą zasilacza USB-C.

Dostępne złącza, wyliczmy po kolei:

  • 4 x USB-A, do podłączenia np. zewnętrznego dysku twardego, pendrive’a, myszki, klawiatury czy drukarki;
  • 1 x USB-C, np. do ładowarki Power Delivery, zasilacza czy powerbanka;
  • 1 x VGA, do podłączenia np. monitora, telewizora czy projektora;
  • 2 x HDMI, jak wyżej;
  • 1 x LAN / Ethernet, czyli przewodowe połączenie internetowe lub sieciowe;
  • 1 x czytnik kart SD, potrzebny do odczytu karty pamięci SD, SDHC, SDXC;
  • 1 x czytnik kart microSD, przydatny do kart pamięci microSD, microSDHC, microSDXC;
  • 1 x 3,5 mm audio/AUX, do wpięcia słuchawek, zestawu słuchawkowego lub głośników

Gwarancja producenta na tę nowość wynosi dwa lata. Sugerowana cena detaliczna podstawki na laptop Hama z 12 złączami wynosi 499 zł.