logo
multiport USB-C Hama, nowosciproduktowe.pl

Poznaj multiport USB-C Hama z 6 złączami


26-02-2021| 11:00| Źródło: Hama| Fot: Hama

Do oferty producenta dołączył właśnie multiport USB-C, wyposażony w jedno obustronne złącze USB-C, dwa USB typu A, wejście HDMI i czytnik kart SD oraz microSD. Podłączymy do niego nawet najszersze wtyczki.Na co dzień jesteśmy otoczeni masą akcesoriów elektronicznych w różnych standardach, a komputery czy tablety mają ograniczoną liczbę złącz do ich podłączenia. Wyjście z tej patowej sytuacji stanowi rozdzielacz gniazdowy, taki jak multiport Hama z łącznie 6 wejściami. Ale nie ogranicza się on tylko do złącz USB, tylko idzie o kilka kroków dalej. Poznaj multiport USB-C Hama z 6 złączami.

Ten koncentrator USB-C z przyda się, gdy zabraknie nam wolnych gniazd (albo z różnych względów trzeba powiększyć ich liczbę) w komputerze PC, laptopie, MacBooku lub tablecie. Tak samo jak w sytuacji, gdy wiele urządzeń musi zostać podłączanych lub odłączanych centralnie za pomocą tylko jednej wtyczki. Wyróżnia się wytrzymałą aluminiową obudową o antracytowej kolorystyce.

Multiport od niemieckiej marki Hama może się pochwalić szybkością transferu danych, sięgającą nawet wyniku 5 GB/s. Wbudowane obustronne gniazdo USB typu C (koniec ryzyka zepsucia złącza przez niewłaściwe włożenie kabla) obsługuje standard USB Power Delivery i gwarantuje szybki transfer danych. Dla uzyskania ostrego jak żyleta obrazu w kinowej jakości Ultra HD o wysokiej rozdzielczości 4096 x 2160 (4K) pikseli wyposażono go w złącze HDMI do podłączenia telewizora, monitora czy projektora. W urządzeniu nie zabrakło czytnika kart SD, SDHC, SDXC (również w wersji micro), obsługującego karty pamięci o pojemności do 2 TB. Przewodów można wygodnie używać i zarządzać nimi za sprawą praktycznego uchwytu na kabel przyłączeniowy.
Warto podkreślić, że duży rozstaw gniazd pozwala na łatwe podłączanie nawet najszerszych spotykanych na rynku wtyczek. Zastosowanie elastycznych materiałów likwiduje groźbę złamania kabla, co przecież zdarza się całkiem często.

Hub jest kompatybilny ze standardem złączy Thunderbolt 3 i 4. W dodatku nie wymaga ręcznej instalacji oprogramowania ani żadnych sterowników. Do zestawu dołączony jest kabel USB o długości 15 cm.

Połączenia:

  • USB-A, na przykład zewnętrzny dysk twardy, pendrive, klawiatura, myszka, skaner czy drukarka
  • USB-C, dane i zasilanie, np. zewnętrzny dysk twardy, pamięć USB, mysz, klawiatura, drukarka lub ładowarka PD, zasilacz PD
  • HDMI, do podłączenia np. telewizora, monitora lub projektora
  • czytnik kart SD/microSD, np. dla kart SD, SDHC, SDXC i microSD, microSDHC albo microSDXC

Sugerowana cena detaliczna tej nowości kształtuje się na poziomie 199 zł. Więcej na temat multiportu przeczytamy na oficjalnej stronie producenta.