logo
Projektory-Panasonic-zaawansowana-technologia

Projektory Panasonic z zaawansowaną technologią


30-06-2020| 08:49

PT-LRZ35 to projektory DLP z rewolucyjnym źródłem światła RGB LED, które generują dynamiczne kolorowe obrazy idealnie sprawdzające się w środowiskach wymagających nauki w grupach, podczas spotkań lub pracy zespołowej.

Firma Panasonic ogłosiła, że w lipcu wprowadzi do sprzedaży w Europie projektory z serii PT-LRZ35. Jako pierwsze zostały wyposażone w 1-chipowy procesor DLP. Dzięki rewolucyjnemu źródłu światła RGB LED projektory generują dynamiczne kolorowe obrazy. Świetnie sprawdzą się w środowiskach wymagających nauki w grupach, podczas spotkań lub pracy zespołowej. Urządzenia doskonale nadają się do zastosowania zarówno w salach wykładowych, jak i niewielkich klasach, a także podczas prezentacji biznesowych.

Projektory Panasonic PT-LRZ35 wyróżniają się jasnością na poziomie 3,500 lumenów i są dostępne w rozdzielczości WUXGA[1] lub WXGA[2]. Każdy kanał koloru w źródle światła LED RGB ma dyskretne diody LED. Reasumując zapobiega to rozwarstwianiu się barw i pozwala uzyskać szerszą gamę kolorów, dając w efekcie lepszy efekt końcowy. Dzięki konstrukcji bez koła kolorów obrazy są dobrze widoczne i nie występuje na nich efekt tęczy.

Poza imponującym obrazem nowy model wyróżnia się także intuicyjną obsługą. Godna uwagi jest funkcja szybkiego włączania i wyłączania, co pozwala wyświetlić obraz w niespełna sekundę. eliminuje konieczność czekania na ostudzenie projektora po zakończeniu sesji.

Porty HDMI-CEC umożliwiają uruchomienie projektora i rozpoczęcie odtwarzania w trybie czuwania jednym dotknięciem przy użyciu wielofunkcyjnego pilota. Dodatkowo po podłączeniu urządzenia do strumieniowania multimediów do gniazda zasilania USB członkowie zespołu mogą wyświetlać swoje materiały bezprzewodowo z urządzeń mobilnych[3].

Projektory Panasonic – wysoka wydajność, małe wymagania w zakresie konserwacji

Serię PT-LRZ35 zaprojektowano z myślą o niezawodności i długim okresie eksploatacji. Zastosowane rozwiązania pozwalają zmniejszyć nakład pracy informatyków i techników, a jednocześnie zmaksymalizować dostępność urządzeń dla użytkowników.
Konstrukcja bez koła kolorów i dyskretne radiatory LED zwiększają wydajność chłodzenia. Udoskonalenia wprowadzone w hermetycznej strukturze uszczelniającej modułu DMD zapobiegają dostawaniu się kurzu do wnętrza urządzenia i eliminują konieczność stosowania filtra powietrza, co przekłada się na mniejsze wymagania w zakresie konserwacji i utrzymanie stałej jakości obrazu przez ponad 20,000 godzin[4].

Sprawna konfiguracja i łatwe dostosowanie do potrzeb

Użytkownicy mogą liczyć na większą swobodę i mniejsze zniekształcenia obrazu przy projekcji z komputera – umożliwia to obiektyw z 1.3-krotnym zoomem, współczynnikiem rzutu 1,28-1,69:1[5], funkcją regulacji obiektywu w pionie (+50%, +40% lub ręcznie) i opcją korekcji perspektywy w pionie (±30°). Projektory mogą być również używane na 2 osiach (przedniej i bocznej). Dzięki czemu możliwa jest instalacja panoramiczna (360°) pozwalająca na większą kreatywność projekcji i wyświetlania. Waga 6.7 kg i kompaktowe wymiary (375 × 124*3 × 314 mm)[6] sprawiają, że projektory nie rzucają się w oczy i doskonale sprawdzają się w dynamicznie zmieniających się środowiskach biznesowych czy edukacyjnych.

Projektory-Panasonic-idealne-do-spotkan-biur
Projektory Panasonic idealnie nadają się do prac zespołowych

Środowiska biznesowe i edukacyjne w coraz większym stopniu doceniają możliwości związane z pracą i nauką zespołową. W związku z tym, wymaga to niezawodnych, wydajnych, łatwych w obsłudze i transporcie projektorów. Projektory pozwalają wygenerować obraz wysokiej jakości, ocenia Thomas Vertommen, z firmy Panasonic. Seria PT-LRZ35 wyznacza w tej dziedzinie nowy standard. To pierwsze projektory firmy Panasonic wyposażone w źródło światła RGB LED. Generują obraz wysokiej jakości przy zachowaniu niewielkich wymiarów, które ułatwiają przenoszenie urządzeń.

Seria PT-LRZ35 obejmuje dwa modele: PT-LRZ35 (WUXGA) i PT-LRW35 (WXGA), które będą dostępne w sprzedaży od lipca 2020 r.

[1] model PT-LRZ35
[2] model PT-LRW35
[3] Wymaga zgodnego modułu sieciowego do strumieniowania oraz aplikacji sterującej / przeglądarki internetowej na urządzenia mobilne lub komputery. Firma Panasonic nie może zagwarantować zgodności z urządzeniami innych firm.
[4] Firma Panasonic zaleca czyszczenie lub sprawdzenie w punkcie zakupu po około 20 000 godzin. Żywotność źródła światła może być mniejsza w zależności od warunków otoczenia. Po krótszym czasie może być konieczna wymiana części innych niż źródło światła. Po 20 000 godzin pracy poziom jasności projektora maleje do około połowy.
[5] Współczynnik rzutu: 1,35–1,77:1 w przypadku modelu PT-LRW35.
[6] Bez obiektywu, bez wystających elementów.