logo
Lodówki do zabudowy - Ranking Media Markt - Nowosciproduktowe.pl

Ranking lodówek – propozycje Media Markt na 2020 rok


14-09-2020| 09:15| Źródło: Media Markt| Fot: Envato

Kupując lodówkę, chcemy mieć pewność, że będzie niezawodna i z powodzeniem posłuży nam przez wiele lat. Mało kto planuje szybką wymianę sprzętu na inny, zwłaszcza jeśli to lodówka w zabudowie. Dlatego podczas poszukiwań odpowiedniej chłodziarki nie warto kierować się wyłącznie ceną. Lepiej szukać takich rozwiązań, które zapewnią, że urządzenie będzie przez lata działać sprawnie i bezawaryjnie. Ranking lodówek, które prezentowane są w tym zestawieniu niezawodności, to dobra inwestycja. Zobacz, jaką wybrać.


Niezawodna lodówka – najważniejsze cechy

Zanim przejdziemy do przedstawienia konkretnych rozwiązań, warto wymienić najważniejsze cechy niezawodnej lodówki. Co składa się na dobrą ocenę danego modelu i zapewnia obecność w naszym rankingu? Kluczowe będą takie elementy jak:

  • zaufany producent,
  • dobra klasa energetyczna,
  • możliwość regulacji półek, pojemników, przygródek,
  • funkcje ułatwiające zachowanie świeżości.

Tak jak w przypadku innych sprzętów AGD, zdecydowanie warto postawić na polecane lodówki od sprawdzonych producentów, cieszących się dobrą renomą. W przypadku dobrze znanych modeli łatwiej o instrukcje, pomoc techniczną i części zamienne. Dlatego lodówki wiodących producentów zdecydowanie łatwiej serwisować. Z tego powodu niektóre osoby wybierają lodówki produkowane w Polsce, niemniej jednak te z zagranicznych fabryk także nie sprawiają żadnych kłopotów.

Dobrze jeśli lodówka jest tania w utrzymaniu. Zwłaszcza że to taki rodzaj sprzętu, który pracuje cały czas! Z tego powodu należy zwracać uwagę na klasę energetyczną, a nawet na konkretne roczne wartości zużycia energii, które producenci chętnie podają w specyfikacji konkretnego modelu. Oprócz dobrych nawyków na obniżenie rachunków za prąd ma wpływ przede wszystkim lodówka oraz stosowane w domu żarówki.

Ważna jest także „elastyczność” lodówki. Ranking niezawodności pokazuje takie modele, które są uniwersalne i będą służyć przez lata. A to oznacza, że powinny być dostosowane do potrzeb, które się przecież z czasem zmieniają. Jeśli możemy dowolnie zmieniać wysokość półek czy rozmieszczenie innych elementów, zawsze łatwiej będzie poradzić sobie z różnymi wyzwaniami. Drobne ułatwienia sprawią, że uda się jednak zmieścić w lodówce duży tort czy pieczonego indyka.

Na koniec warto wspomnieć o konkretnych funkcjach. W końcu niezawodna lodówka to taka, która perfekcyjnie wywiązuje się ze swojego głównego zadania, jakim jest przechowywanie żywności. Im dłużej produkty w lodówce czy zamrażarce zachowują świeżość, tym lepiej. W tym celu jednak potrzebny jest szereg rozwiązań zapewniających równomierne rozchodzenie się zimnego powietrza, neutralizowanie działania bakterii czy wygodną i łatwą regulację temperatury.

Lodówki – ranking niezawodności 2020

Lodówka LG GBB72MCEFN

Poniżej wymieniamy nowoczesne, polecane lodówki, które uzyskały wystarczająco wysokie oceny, aby zyskać miano prawdziwie niezawodnych. Wymieniamy sprzęt od różnych producentów, dostępny przy tym w rozsądnej cenie. Jeśli planujesz zakup nowej lodówki w 2020 roku, zdecydowanie warto rozważyć te propozycje.

To urządzenie z najlepszą możliwą klasą energetyczną A+++. Zużywa rocznie niewiele prądu mimo bardzo dużych wymiarów i pojemności. 193 kWh to doskonały wynik. Łącznie w chłodziarce i zamrażarce zmieszczą się aż 384 litry produktów. Dzięki temu będzie dobrą propozycją dla licznej rodziny lub osoby, która robi duże zapasy. Sprzęt można także pochwalić za bardzo cichą pracę – tylko 36 dB sprawia, że przy włączonej lodówce można spokojnie spać, więc aneks blisko sypialni nie jest żadnym problemem. Równomierne rozchodzenie się temperatury w każdej części lodówki gwarantuje technologia Multi-Air-Flow. Mamy także kontrolę nad odpowiednim poziomem wilgotności, co zapewnia funkcja Fresh Balancer. W ten sposób można dłużej zachować świeżość warzyw i owoców. W chłodziarce mamy 4 półki, w tym 3, których wysokość można regulować w zależności od tego, co trzymamy w środku.

Lodówka Side by Side SAMSUNG RS68N8241B1/EF Prestige Collection

Nowoczesne urządzenie, które sprawdzi się w dużej kuchni. Charakterystyczną cechą tej lodówki jest nowoczesna konstrukcja z cienkimi ściankami, zapewniająca dużą pojemność i dobrą izolację cieplną. Optymalna wilgotność utrzymana jest przez dwa niezależnie od siebie pracujące obiegi chłodzenia w chłodziarce i zamrażalniku. Dzięki temu nie dochodzi do mieszania się zapachów. Ciekawa jest także funkcja Power Freeze. Zapewnia ona błyskawiczne mrożenie produktów. W przypadku jej zastosowania, minimalna temperatura w zamrażarce zostaje utrzymana przez 50 godzin. Dużym benefitem jest także wbudowany dystrybutor zimnej wody i kostarka. Metalowy panel w tej lodówce działa jak akumulator zimna. Pozwala szybko wyrównać temperaturę wewnątrz urządzenia po otwarciu drzwi i dostaniu się ciepłego powietrza do środka. Dzięki temu jedzenie zachowuje świeżość i przechowywane jest w odpowiedniej temperaturze. Gdy wyjedziemy na dłużej, nie trzeba się martwić o rachunki. Na ten czas można uruchomić ekonomiczny tryb wakacyjny. Funkcja uruchomi w chłodziarce tryb mniejszego zużycia energii. Jednocześnie – utrzymana zostanie normalna praca zamrażalnika, tak, aby przechowywane w nim produkty nie uległy rozmrożeniu. Natomiast w części chłodzącej zachowa się temperatura na poziomie 16°C.

Lodówka BEKO BCNA306E2S

Kolejne stosunkowo niedrogie i przy tym niezawodne urządzenie. Tym razem w wersji do kuchni w zabudowie. Ta lodówka z oświetleniem LED charakteryzuje się klasą energetyczną A+. Jej zalety to z pewnością antybakteryjna uszczelka, niski poziom hałasu i pełny system No Frost. Produkty najlepiej przechowywać w wyznaczonych strefach – mamy tu komorę zerową na mięso, ryby i inne szybko psujące się produkty, pojemnik na nabiał, pojemnik na owoce i warzywa oraz chromowany stojak na butelki.

Lodówka SAMSUNG BRB260030WW/EF

Ten produkt zebrał bardzo dużo pozytywnych opinii wśród użytkowników, co jest najlepszym dowodem na jego niezawodność. Wyróżnia go cicha praca (37 dB), klasa energetyczna A+, zastosowanie ochrony rodzicielskiej i świateł LED. Za równomierne rozprowadzanie zimnego powietrza odpowiada funkcja All-around Cooling.

Każda z wymienionych lodówek w rankingu niezawodności powinna spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Polecana, niezawodna lodówka to dobra inwestycja, ponieważ w dłuższej perspektywie pozwoli obniżyć rachunki za energię, a także zdrowiej jeść. Mając sprzęt, który potrafi doskonale zachowywać świeżość, częściej będziemy decydować się na zdrowie potrawy ze świeżych produktów, a nie gotowe dania pełne konserwantów i innych niezdrowych dodatków. Mamy nadzieję, że ranking niezawodności okaże się przydatną wskazówką i wielu osobom pomoże w dokonaniu właściwego wyboru urządzenia.