logo
Słuchawski bezprzewodowe Sony WH-1000XM4 - Nowosciproduktowe.pl

Słuchawki bezprzewodowe Sony WH-1000XM4 z wiodącym systemem redukcji hałasu


25-08-2020| 11:51| Źródło: Sony| Fot: Sony

Słuchawki bezprzewodowe Sony WH-1000XM4 są 4. generacją bezprzewodowych słuchawek nausznych z systemem redukcji hałasu z nagradzanej rodziny Sony 1000X. Najnowszy model oferuje nie tylko wszystkie technologie z niezwykle popularnego WH-1000XM3, lecz także dodatkowe, inteligentne cechy i funkcje, które pozwalają regulować i personalizować muzykę, zwiększyć efektywność redukcji hałasu oraz automatycznie sterować przepuszczaniem dźwięków z otoczenia odpowiednio do preferencji słuchacza.


Więcej ciszy, lepszy dźwięk

Słuchawki bezprzewodowe Sony WH-1000XM4 redukują hałas lepiej niż wszystkie poprzednie modele Sony. Skuteczniej osłabiają dźwięki o średniej i wysokiej częstotliwości w samolocie, kawiarni i innych miejscach. Technologia dwóch czujników hałasu wykorzystuje po dwa mikrofony na każdym z nauszników, by przechwytywać hałasy z otoczenia i kierować odpowiednie dane do procesora redukcji hałasu QN1 HD. Z kolei nowy układ SoC (System on Chip) BLUETOOTH® Audio wykrywa i koryguje parametry muzyki i hałasu ponad 700 razy na sekundę. Procesor redukcji hałasu QN1 HD stosuje nowy algorytm, by zapewnić redukcję hałasu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu łatwiej jest pozostać sam na sam z ulubioną muzyką i odsunąć od siebie zgiełk otaczającego świata.

Oparty na technologii Edge-AI system DSEE Extreme™ dokładniej rekonstruuje dźwięki tracone podczas kompresji cyfrowej. Edge-AI analizuje muzykę w czasie rzeczywistym i rozpoznaje instrumentację, gatunek muzyczny i indywidualne cechy utworu, a następnie przywraca wysokie częstotliwości zanikające przy kompresji, by zapewnić słuchaczowi bogatsze, pełniejsze wrażenia. Aby stworzyć taki system sztucznej inteligencji, trzeba było zebrać dane muzyczne i precyzyjnie ustalić zawartość poszczególnych sygnałów muzycznych. Dokonano tego we współpracy z firmą Sony Music Studios Tokyo.

Słuchawki WH-1000XM4 są zgodne z technologią 360 Reality Audio: nowym źródłem intensywnych przeżyć muzycznych uzyskiwanych w połączeniu ze smartfonem Android™ lub telefonem iPhone z zainstalowaną aplikacją partnerskiego serwisu streamingowego. 360 Reality Audio pozwala poczuć się uczestnikiem koncertu ulubionego wykonawcy. W przypadku użycia słuchawek WH-1000XM4 i aplikacji „Sony | Headphones Connect” można ponadto wytworzyć wszechogarniającą przestrzeń dźwiękową, dostosowaną do indywidualnych cech słuchacza.

Słuchawki bezprzewodowe Sony WH-1000XM4 to lepsze, niepowtarzalne wrażenia

Aby zapewnić idealne warunki słuchania, inteligentna funkcja Adaptive Sound Control w słuchawkach WH-1000XM4 dostosowuje ustawienia dźwięków z otoczenia do lokalizacji i aktywności słuchacza. Z upływem czasu funkcja Adaptive Sound Control zaczyna rozpoznawać często odwiedzane miejsca, takie jak biuro, siłownia, ulubiona kawiarnia itp., i dostosowuje dźwięk do sytuacji. Umożliwia na przykład spokojną podróż, bez hałasów z otoczenia zakłócających ulubione utwory. Z kolei podczas spaceru pozwala zanurzyć się w muzyce, ale także słyszeć wszystko, co dzieje się dokoła. Często odwiedzane miejsca i preferowane ustawienia można zdefiniować w aplikacji „Sony | Headphones Connect App”. Zmiana otoczenia będzie wówczas powodowała automatyczną zmianę ustawień dźwięków otoczenia.

Wygoda w codziennym życiu

Nowością w słuchawkach WH-1000XM4 jest funkcja „Speak-to-Chat”. Umożliwia ona krótką rozmowę — na przykład zamówienie kawy — bez zdejmowania słuchawek. Kiedy użytkownik zacznie mówić, słuchawki automatycznie rozpoznają jego głos, wstrzymują odtwarzanie muzyki i przepuszczają dźwięki z otoczenia, umożliwiając rozmowę. Odtwarzanie jest wznawiane po 30 sekundach od zakończenia rozmowy. Słuchawki WH-1000XM4 można też przełączyć w tryb dźwięków otoczenia, pozwalający wysłuchać komunikatu lub zamienić z kimś dwa słowa. W tym celu wystarczy przyłożyć rękę do nausznika — powoduje to błyskawiczne zmniejszenie głośności i przepuszczenie dźwięków z zewnątrz.

Aby zapobiec wyładowaniu akumulatora, słuchawki WH-1000XM4 wykrywają także, czy są używane. Wbudowany czujnik zbliżeniowy i dwa czujniki przyspieszenia automatycznie zatrzymują odtwarzanie po zdjęciu słuchawek. Kiedy użytkownik z powrotem je założy, muzyka zacznie grać na nowo.

W słuchawkach WH-1000XM4 zastosowano także nową technologię „Precise Voice Pickup”. Optymalizuje ona wykorzystanie pięciu wbudowanych mikrofonów, by zapewnić czystość głosu podczas rozmów przez telefon i używania funkcji Speak-to-Chat.

https://www.youtube.com/watch?v=lIJPrYIR8Ek&feature=youtu.be

Najwyższe standardy projektowania i wzornictwa

Słuchawki WH-1000XM4 są stworzone dla osób, które dużo podróżują. Łączą finezyjny wygląd z wyjątkowo wygodną i lekką konstrukcją, dzięki której są niemal niewyczuwalne w noszeniu. Miękkie nauszniki równomiernie rozkładają nacisk, a większa powierzchnia styku z nausznikiem poprawia stabilność.

Słuchawki WH-1000XM4 mogą być połączone z dwoma urządzeniami BLUETOOTH® równocześnie i automatycznie przełączać się na dzwoniący telefon. Aktywne urządzenie można też zmienić samodzielnie — wystarczy dotknąć przycisku.

Słuchawki WH-1000XM4 są wyposażone w technologie NFC i BLUETOOTH®, a ich akumulator wystarcza nawet na 30 godzin słuchania. Dzięki funkcji szybkiego ładowania zaledwie 10-minutowe wystarczy na maksymalnie 5 godzin odtwarzania bezprzewodowego.

Słuchawki WH-1000XM4 obsługują wygodną funkcję Google Fast Pair. Pozwala ona łatwo odszukać pozostawione urządzenie dzięki odtwarzaniu dźwięku kontrolnego lub poprzez sprawdzenie ich ostatniej znanej lokalizacji w aplikacji Google „Znajdź moje urządzenie” na smartfonie.

Najnowszy model ma takie same funkcje panelu dotykowego jak jego poprzednik. Jest zoptymalizowany do współpracy z Asystentem Google i asystentem Amazon Alexa, dzięki czemu pozwala planować dzień z pomocą preferowanego asystenta głosowego.

Słuchawki bezprzewodowe WH-1000XM4 z najlepszym na rynku systemem redukcji hałasu w wersji czarnej i srebrnej trafią do sprzedaży jeszcze w sierpniu 2020.