logo

Słuchawki Enco Air3 już dostępne w Polsce


18-04-2023| 08:00| Źródło: OPPO| Fot: OPPO

W Polsce debiutują nowe słuchawki TWS od OPPO z rodziny Enco – OPPO Enco Air3. Producent nie tylko odświeżył ich design, ale również wyposażył słuchawki w wysokowydajny procesor DSP, niespotykany dotąd w tej półce cenowej, oraz funkcję OPPO Alive Audio, pozwalające odtwarzać dźwięk o wysokiej wierności (HiFi).


OPPO Enco Air3 zostały wyposażone w przetwornik o wielkości 13,4 milimetra, który porusza dwa razy większą objętość powietrza niż przetwornik o przekątnej 12 milimetrów spotykany w większości słuchawek z tej półki cenowej. Dzięki temu użytkownik może liczyć na mocne basy oraz czyste i żywe wokale. Konstrukcja słuchawek pozwala słuchać muzyki o wysokiej wierności odtwarzania.

Sercem OPPO Enco Air3 jest procesor Cadence Tensilica HiFi 5 DSP, który zapewnia moc przetwarzania niespotykaną wcześniej w budżetowych słuchawkach TWS. W porównaniu do poprzedniego modelu z serii Enco – OPPO Enco Air2, procesor DSP w nowym modelu zapewnia 25 razy więcej mocy obliczeniowej. Dodatkowo OPPO Enco Air3 są o 35% bardziej wydajne energetycznie, mają o 50% dłuższą żywotność baterii i bardziej precyzyjnie odwzorowują dźwięk.

Dodatkowo, najnowsza generacja słuchawek z serii Enco Air, została wyposażona w funkcję OPPO Alive Audio, która pozwala cieszyć się dźwiękiem o kinowym standardzie. Przetwarzanie w czasie rzeczywistym OPPO Alive Audio jest możliwe dzięki zastosowaniu procesora DSP. Dzięki temu użytkownik otrzymuje doświadczenie dźwięku przestrzennego.

Projektanci OPPO postanowili odświeżyć design zarówno samych słuchawek, jak i etui ładującego. Przezroczyste wykończenie słuchawek ma przypominać kroplę rosy w momencie spadania, natomiast półprzezroczyste etui otwiera się teraz pod kątem 110°. Wyjmowanie słuchawek jest zatem łatwiejsze, również dla osób o większych dłoniach czy długich paznokciach. Magnesy utrzymują słuchawki stabilnie w obudowie, więc, choć są łatwo dostępne z racji na kąt otwarcia, nie wypadną. Ponadto wygodę użytkowania zapewnia niewielka waga – każda ze słuchawek waży zaledwie 3,7 g. Dodatkowo są one odporne na zachlapania, co potwierdza certyfikat IP54.

Czas odtwarzania dźwięku to maksymalnie 25 godzin. Słuchawki OPPO Enco Air3 są dostępne w Polsce w cenie 249 zł.