logo
słuchawki Jabra Elite 75t - Nowosciproduktowe.pl

Słuchawki Jabra Elite 75t. Czy warto kupić?


17-02-2021| 02:30| Źródło: Nowosciproduktowe.pl| Fot: Nowosciproduktowe.pl

Redakcja portalu Nowosciproduktowe.pl testuje słuchawki douszne Jabra Elite 75t z funkcją ładowania bezprzewodowego. Czego możecie się spodziewać decydując się na zakup tego modelu i czy warto zapłacić za nie 600 zł – o tym pokrótce w poniższej recenzji.


W nasze redakcyjne ręce trafiły niedawno słuchawki Jabra Elite 75t – wchodzące w skład oferty globalnej Grupy GN, oferującej szeroki wybór słuchawek, zestawów słuchawkowych, czy zestawów głośnomówiących – zarówno stacjonarnych, jak i samochodowych. Na uwagę zasługuje fakt, że firma swoją działalność prowadzi od półtora wieku, co samo przez się oznacza, że dzięki zdobytemu doświadczeniu w zakresie konsumenckiej oraz medycznej technologii dźwięku, ma sporą wiedzę na temat mechanizmu działania ludzkiego ucha i aktualnych trendów oraz preferencji konsumenckich w zakresie oczekiwań do tego typu produktów.

Co otrzymujemy na dzień dobry?

Małych gabarytów, zgrabne żółto-szare opakowanie mieści w sobie dwie niewielkich rozmiarów słuchawki, etui z funkcją ładowania bezprzewodowego, kabel USB-C, dwa dodatkowe rozmiary wkładek EarGels w rozmiarze mniejszym (S) i większym (L) od tego już założonego do zestawu słuchawek (M). Box zawiera także podstawową mini instrukcję obsługi – również w języku polskim. Całość prezentuje się profesjonalnie oraz ekskluzywnie.

Słuchawki i etui, a mobilność

Same słuchawki Jabra Elite 75t prezentują się atrakcyjnie. Mają ciekawą konstrukcję i nowoczesny design. Z pewnością atutem będzie niewielka waga słuchawek, wynosząca jedynie 11 gram (bez założonych wkładek), a waga zestawu wraz z etui wynosi 48 gram. To naprawdę niewiele, a mając na uwadze kształt i rozmiar etui, cały zestaw jest bardzo mobilny i z powodzeniem mieści się w małej kieszonce jeansowych spodni. W moim przypadku jest to szczególnie istotne, ponieważ jak każdy miłośnik muzyki chciałbym móc sięgnąć po swoje ulubione utwory w dowolnej chwili – będąc w podróży, drodze do pracy czy podczas uprawiania sportu. To z kolei wymaga od producenta oferowania zróżnicowanych rozwiązań dotyczących mobilności i potrzeby częstego, szybkiego ładowania.

Słuchawki Jabra Elite 75t

Słów kilka o ładowaniu

Inżynierowie Jabra opracowali wariant słuchawek Elite 75t z funkcją ładowania bezprzewodowego, aby użytkownicy nie byli ograniczani przez niski poziom naładowania baterii. Ten model słuchawek może być więc ładowany na dwa sposoby: przy użyciu ładowarki indukcyjnej albo przewodu USB-C, znajdującego się również w komplecie. Po całkowitym naładowaniu, słuchawki Jabra Elite 75t wystarczają na 7,5 godziny działania, a etui ładujące wydłuża ten czas aż do 28 godzin. Funkcja szybkiego ładowania sprawia, że już 15 minut ładowania zapewni 1 godzinę żywotności baterii. Co to w praktyce oznacza – że to znacznie więcej niż normalnie potrzebujemy. To naprawdę rewelacja, bo mimo iż nie udało mi się użytkować tego sprzętu przez całe 7,5 godziny non stop, to słuchawki zapewniły mi rozrywkę w trakcie kilkugodzinnego spaceru po szlakach parku narodowego, umilając bez przerwy czas w trakcie pokonywania kilkunastokilometrowego dystansu. Osobiście nie oczekuję niczego więcej, a mając na uwadze niewielkich gabarytów przenośne etui, wydłużające znacznie czas działania, mogę spokojnie pozwolić sobie na długie podróże, trekkingowe wędrówki czy inne aktywności bez obawy o działanie baterii.

Użytkowanie w praktyce

Jak już wspomniałem wcześniej, słuchawki są naprawdę niewielkie, ale ich funkcjonalność powoduje, że do uszu nie powinny być bezpośrednio wciskane, a raczej delikatnie wkręcane. Jest to podyktowane panelem fizycznym, znajdującym się na obu słuchawkach, który mimo iż pod kątem funkcjonalnego użytkowania słuchawek jest jak najbardziej wygodny, to w kontekście samego ich wkładania już niezupełnie. Chcąc prawidłowo włożyć słuchawki należy je chwycić niejako obwodowo. Nie jest to ostatecznie kwestią problematyczną, a jedynie wyrobienia w sobie nawyku wynikającego z częstotliwości użytkowania – w szybkim czasie można się odpowiednio przestawić.

Dało się też zauważyć, że słuchawki lekko „wypływają z ucha” gdy zaczynamy się intensywnie pocić, Sam fakt odchodzenia słuchawek od wilgotnego ucha można rozwiązać stosując większe nakładki, które są naprawdę bardzo wygodne i pewnie trzymają urządzenie na swoim miejscu. Poza tym słuchawki leżą w uszach idealnie. Wspomniane wcześniej użytkowanie podczas moich ulubionych aktywności nie powodowało żadnych niepożądanych mankamentów. Jest tak jak być powinno.

Słuchawki Jabra Elite 75t i ich dodatkowe funkcje

Istotnym aspektem oferowanym przez producenta, który jest dla mnie szczególnie ważny jest opcja prowadzenia rozmów telefonicznych. Ulepszona technologia połączeń z czterema mikrofonami filtruje znajdujące się dookoła dźwięki, zapewniając czyste rozmowy z niemal dowolnego miejsca. Rozmowy można wygodnie prowadzić z użyciem jednej bądź dwóch słuchawek. Brzmienie rozmów telefonicznych przy użyciu pełnego zestawu jest bardzo satysfakcjonujące, a wygoda związana możliwością szybkiego podbicia lub ściszenia poziomu głośności, za pomocą wspomnianych paneli fizycznych jest rewelacyjna. Duży plus dla Jabra za tę funkcjonalność i poziom wykonania. Ponadto mamy szybki dostęp do asystentów głosowych Siri® i Google AssistantTM, aczkolwiek na korzystanie z nich chyba pozwolę sobie dopiero wówczas, gdy będą dostępne w wersji PL.

Ważnym dodatkiem oferowanym przez Jabra jest również ANC (Active Noise Cancelling – Aktywna Redukcja Szumów). Ostatnio jest to coraz bardziej popularna funkcja, pozwalająca odciąć się od dźwięków otoczenia i całkowicie skupić się na ulubionej muzyce, grze lub filmie. Możemy dzięki temu np. podróżować komunikacją miejską odcinając się od dźwięków otoczenia, w domu nie przeszkadzają nam odgłosy domowników (lub głośnych sąsiadów), a w pracy skutecznie izolowane są dźwięki wydawane przez urządzenia biurowe lub współpracowników. System ten doskonale spełnia swoją rolę nawet, gdy ze słuchawek nie wydobywa się żaden dźwięk. Ponadto, alternatywnie dzięki funkcji HearThrough dostępnej z poziomu aplikacji mobilnej Jabra Sound + możesz zdecydować, w jakim stopniu chcesz słyszeć odgłosy z zewnątrz. Jest to na tyle fajne, że obecnie nie wyobrażam sobie zakupu jakichkolwiek słuchawek bez tych udogodnień.

ecensta słuchawki Jabra Elite 75t - Nowosciproduktowe.pl-2

A skoro o aplikacji mowa…

W aplikacji Jabra Sound + (dostępnej w APP Store lub sklepie Google) mamy możliwość podglądu na ekranie startowym aktualnego poziomu naładowania słuchawek oraz etui. Dostępny jest także wybór wspomnianych systemów ANC i HearTrough, które również możemy dezaktywować. Ciekawostką jest equalizer oraz wbudowane presety, dzięki którym możemy podbić określone tony, a także zaprojektować własne ustawienia. Aplikacja ma wgrane także dźwięki natury, gdybyśmy chcieli się zrelaksować i nieco odpocząć. Repertuar w tym zakresie obejmuje fale oceanu, deszcz, śpiew ptaków, burzę, dźwięk strumienia czy odgłosy jaskini. Z kolei dostępna z poziomu aplikacji funkcja MyControls umożliwia konfigurowanie przycisków funkcjonalnych zgodnie z preferencjami użytkownika. Słuchawki Jabra Elite 75t są dostępne z funkcją MySound, która na podstawie automatycznych testów słuchu kalibruje słuchawki pod indywidualny profil użytkownika. Dostępna jest też funkcja MyControls umożliwiająca personalizację funkcji przycisków słuchawek. Dzięki temu na przykład funkcje „następny utwór”, „poprzedni utwór” oraz „włącz/wyłącz wyciszenie” można przenieść z lewej do prawej słuchawki albo dostosować do własnych preferencji. To duża wygoda. W aplikacji dostępny jest także szybki przewodnik po produkcie oraz funkcja Find My Jabra, na wypadek, gdybyśmy zgubili nasz produkt.

Słuchawki Jabra Elite 75t posiadają certyfikat odporności IP55 i 2-letnią gwarancję na uszkodzenia spowodowane przez kurz oraz wodę. Z poziomu aplikacji możemy także zarejestrować produkt, aby tę gwarancję otrzymać. IP55 oznacza, że produkt jest odporny na pył i może wytrzymać długotrwałe, strumienie wody o niskim ciśnieniu.

Brzmienie

Lubię posłuchać dobrej muzyki każdego gatunku: od najbardziej popularnych utworów muzyki klasycznej, przez chill, muzykę popularną, trance, country, aż po black metal. W ostatnim czasie katuję uszy dubstepem i w moim indywidualnym odczuciu, w tych słuchawkach najlepiej słucha się właśnie muzyki eksponującej ciężkie, rozciągnięte basy na przemian z elektro. Nie jestem fanem słuchania muzyki na full, ale przy podpiciu głośności do końca bas brzmi głęboko, naturalnie, i co najważniejsze nie harczy. Tony średnie i wysokie są dobrze zrównoważone. Z drugiej strony w tych słuchawkach równie pięknie brzmi klasyka. Spróbujcie sobie włączyć Rinaldo, Act II: Lascia ch’io pianga i nie żałujcie sobie poziomu „volume” – BAJKA!

Ceny i dostępność

Słuchawki Jabra Elite 75t dostępne są w wersjach kolorystycznych: Black (czarny) i Titanium Black (tytanowo-czarny). Aktualne ceny rynkowe oscylują w granicach 600 zł i dostępne są w znanych sieciowych elektro marketach.

Podsumowanie

Jeśli ktoś ceni solidną jakość, a z muzyki czerpie prawdziwą przyjemność – nie pożałuje, że dokonał wyboru tego modelu słuchawek. W ocenie redakcyjnej lista plusów w zestawieniu zdecydowanie przeważa, a oferowane przez producenta funkcje i zalety dodatkowe tylko utwierdzają w przekonaniu, że słuchawki Jabra Elite 75t warte są swojej ceny. Polecam z pełnym przekonaniem.