logo

Słuchawki Sony MDR-MV1 z otwartym tyłem do reprodukcji dźwięku przestrzennego


18-04-2023| 10:00| Źródło: Sony| Fot: Sony

Słuchawki MDR-MV1 łączą dokładność odtwarzania przestrzennego pola dźwiękowego z jakością i wygodą oczekiwanymi przez twórców i dźwiękowców. Nowy model łączy jakość dźwięku z niezawodnością i wygodą przy długotrwałym użytkowaniu. Dzięki konstrukcji z otwartym tyłem umożliwia dokładne odtwarzanie rozległych pól dźwiękowych w takich zastosowaniach, jak miksowanie i mastering dźwięku stereofonicznego o wysokiej rozdzielczości oraz dźwięku o silnych właściwościach przestrzennych, w tym 360 Reality Audio.


— Rozwój dźwięku przestrzennego i serwisów muzycznych oferujących streaming w wysokiej jakości rodzi popyt na słuchawki spełniające potrzeby tego rynku — mówi James Leach, dyrektor kategorii Connected Content Acquisition w Sony Europe. — Słuchawki MDR-MV1 są uniwersalnym narzędziem i stylową propozycją dla użytkowników w domu i studiu, a ponadto stanowią świadectwo bogatego dorobku i biegłości firmy Sony w dziedzinie sprzętu audio. Ich projektanci poświęcili wiele uwagi wygodzie użytkowania, zadbali o trwałość i umożliwili odtwarzanie dźwięku dokładnie tak, jak tego chciał wykonawca.

Słuchawki MDR-MV1 pozwalają w szerszym zakresie reprodukować dźwięk przestrzenny i precyzyjnie rozmieszczać jego źródła w przestrzeni wokół słuchacza. Czysty, bogaty dźwięk o wysokiej rozdzielczości ma bardzo szerokie pasmo częstotliwości i zapewnia dużą dokładność przestrzeni akustycznej. Specjalnie zaprojektowane przetworniki akustyczne wyróżniają się wyjątkowym pasmem przenoszenia (od 5 Hz do 80 kHz) i naturalnym brzmieniem wysokich częstotliwości, przez co ułatwiają umiejscowienie dźwięku w zastosowaniach profesjonalnych, oddanie jego właściwości przestrzennych oraz wprowadzanie szczegółowych korekt w przetwarzaniu sygnału audio. Konstrukcja z otwartym tyłem osłabia wewnętrzne odbicia dźwięku, eliminuje rezonans akustyczny i umożliwia dokładne odtwarzanie naturalnego, bogatego dźwięku przestrzennego. W rezultacie dźwiękowcy otrzymują narzędzie o najwyższym standardzie, ułatwiające profesjonalne miksowanie i mastering.

Komfort i design Słuchawki MDR-MV1 zaprojektowano z myślą o wygodzie i przyjemnym noszeniu nawet podczas wielogodzinnego użytkowania. Mają lekką konstrukcję z miękkimi, dobrze przylegającymi, oddychającymi nausznikami. Ich wyposażenie obejmuje odłączany, wymienny przewód o wysokiej jakości z aluminiowymi wtykami oraz adapter mini jack stereo do użytku ze sprzętem profesjonalnym.

— Aby wykonawcy i pracownicy studia mogli zapewniać wspaniałe przeżycia użytkownikom serwisów streamingowych i miłośnikom intensywnego, wszechogarniającego dźwięku, potrzebują sprzętu audio zoptymalizowanego do tych technologii — mówi Mike Piacentini, Mastering Engineer, Battery Studio, Sony Music Entertainment. — Słuchawki MDR-MV1, opracowane przez konstruktorów słuchawek Sony we współpracy z dźwiękowcami firmy Sony, zapewniają nowy, wiarygodny punkt odniesienia twórcom miksującym dźwięk w domu i studiu.

Słuchawki MDR-MV1 będą również ściśle współpracować z nową technologią 360 Virtual Mixing Environment (360VME), która uwalnia twórców od ograniczeń przestrzennych i zwiększa możliwości odtwarzania w dowolnym miejscu. Rozpoczęcie sprzedaży słuchawek z otwartym tyłem planowane jest na kwiecień 2023 r.