logo
Słuchawki TEUFEL Supreme On - Nowosciproduktowe.pl-1

Słuchawki Teufel SUPREME ON to niemiecka, godna polecenia jakość!


08-04-2021| 08:30| Źródło: Nowosciproduktowe.pl| Fot: Impatientstudio.pl

Teufel to firma będąca producentem i dystrybutorem zestawów oraz komponentów głośników DIY. Założona przez Petera Tschimmela w 1979 roku, dzięki wysokiej jakości produktów audio, stała się w krótkim czasie niezwykle popularna na berlińskim rynku. Dziś po ponad 40 latach działalności Teufel z niszowego producenta dla entuzjastów dźwięku przerodził się silny brand z szeroką gamą produktów o designerskim wyglądzie i świetnym brzmieniu. Do redakcji portalu Nowosciproduktowe.pl trafiły słuchawki Teufel SUPREME ON. Czy warto zwrócić na nie uwagę i jakie aspekty wyróżniają produkt wart 649 zł, dowiecie się z poniższego artykułu.


Słuchawki Teufel SUPREME ON – w pigułce

  • Słuchawki Teufel SUPREME ON to nauszne, bezprzewodowe i szlachetnie wykonane słuchawki.
  • Standard Bluetoot 5.0 z aptX™ i AAC dla streamingu muzyki.
  • Zastosowana technologia NFC dla szybkiego sparowania słuchawek.
  • System głośnomówiący z dwoma mikrofonami i technologią Qualcomm® cVc™.
  • Czas odtwarzania aż do 30 godzin, 25 godzin z technologią aptX™ przy średniej głośności.
  • Stabilny i elastyczny pałąk ze stali sprężynowej.
  • Opcja podłączenia do urządzeń również za pomocą kabla.
  • Stosunkowo niska waga urządzenia – 180 gram.

Wykonanie

Tym co zwraca szczególną uwagę już od samego początku jest zdecydowanie jakość wykonania. Słuchawki Teufel SUPREME ON to składane, słuchawki nauszne, posiadające stabilny i elastyczny i regulowany pałąk ze stali sprężynowej. Konstrukcja sprawia wrażenie mocnej i wytrzymałej. Do tego grube, a zarazem miękkie nauszniki niewywierające ucisku na uszy, nadające się do dłuższych sesji odsłuchowych nawet dla osób noszących okulary. Całość jest łatwa w pielęgnacji i prezentuje się naprawdę dobrze. Testowaliśmy ten zestaw przez prawie osiem godzin, podczas których spędziliśmy blisko połowę czasu na You Tube, przeprowadziliśmy kilka rozmów telefonicznych, posłuchaliśmy audio z odtwarzacza CD i Apple Music oraz pograliśmy na PS4. W trakcie tego intensywnie spędzonego czasu, słuchawki owszem były odczuwalne na głowie, ale nie uciskały i bardzo szybko można się było do nich przyzwyczaić. Duży plus.

Słuchawki Teufel SUPREME ON występują w sześciu wersjach kolorystycznych o finezyjnych nazwach: czarny jak noc, księżycowa biel, piaskowa biel, kosmiczny niebieski, ziołowa zieleń i blade złoto. W otrzymanym zestawie redakcyjnym trafiła nam się piaskowa biel, a oprócz samych słuchawek zestaw zawierał także stylowe, zamszowe etui ochronne, kabel mini-jack z mikrofonem i przyciskiem kontrolnym, kabelek USB-C, służący do szybkiego ładowania baterii, a także instrukcję obsługi w języku angielskim oraz niemieckim.

Najważniejsze funkcje

Słuchawki Teufel SUPREME ON to urządzenie bezprzewodowe oparte o standard Bluetoot 5.0 z aptX™ i AAC dla streamingu muzyki z takich serwisów, jak Spotify, Deezer, YouTube, Apple Music und Co. w jakości podobnej do płyty CD, posiadające technologię NFC służącą do szybkiego sparowania. Faktycznie, połączenie urządzenia ze smartfonem trwa dosłownie kilka sekund i jest intuicyjne.

Słuchawki posiadają także system głośnomówiący z dwoma mikrofonami i technologią Qualcomm® cVc™ dla bezprzewodowego telefonowania, rozmów na Skype’ie, Facetime’ie, a także możliwość sterowania głosem przez Google/Siri. Z tej ostatniej funkcji raczej nie korzystamy, ale jak ktoś lubi to opcja jest. W połączeniach telefonicznych jakość dźwięku jest bardzo zadowalająca, natomiast podczas rozmów w obrębie pomieszczeń redakcyjnych dało się słyszeć delikatne opóźnienie głosu rozmówcy. Nie jest to jednak mankament, który miałby jakkolwiek wpływ na jakość samej rozmowy i jej przebieg.

Ponadto słuchawki wzbogacone są w funkcje ShareMe oraz Party. Pierwsza pozwala na sparowanie dwóch par słuchawek bezprzewodowo z jednym smartfonem, natomiast Tryb Party umożliwia sparowanie słuchawek z dwoma urządzeniami jednocześnie – co jest bardzo wygodne i praktyczne, szczególnie podczas odbierania połączeń telefonicznych, gdy np. oglądamy materiały video na You Tube.

Słuchawki Teufel SUPREME ON zapewniają czas odtwarzania muzyki aż do 30 godzin i 25 godzin z technologią aptX™ (przy średniej głośności). Otrzymany przez nas model wytrzymał nieco ponad 20 godzin przy odsłuchu na poziomie 75% i częściowo 100%. Będący jednak standardem w tej klasie słuchawek czas działania jest w zupełności wystarczający.

Co niezwykle ciekawe, zastosowana została funkcja Auto-Play pozwalająca na odtwarzanie muzyki automatycznie po założeniu słuchawek i zapauzowanie po ich zdjęciu. Jest to bardzo praktyczna funkcja, gdyż nie trzeba na odtwarzaczu szukać w pośpiechu przycisku pauzy z chwilą, gdy ktoś niespodziewanie chce coś nam zakomunikować – wystarczy zdjąć z głowy słuchawki. Rewelacja!

Słuchawki Teufel SUPREME ON, a brzmienie

Teufel SUPREME ON posiadają przetwornik liniowy HD z magnesami neodymowymi dla precyzyjnych dźwięków wysokich i mocnego basu. Wzbogacone są również o korektor i możliwości spersonalizowania brzmienia dzięki darmowej aplikacji Teufel Headphone App, dostępnej w sklepie Google Play oraz App Store. Producent sugeruje, że słuchawki najlepiej sprawdzają się przy takich gatunkach muzycznych jak rock, pop, muzyka klasyczna, jazz i funk. Owszem, niektóre kawałki brzmią wyjątkowo dobrze – ciężkie gitary elektryczne robią wrażenie, niemniej podciągnięte z użyciem korektora dźwięku basy sprawiają, że na tych słuchawkach równie dobrze słucha się rytmów RNB, Dubstep czy Trance.

Z samej aplikacji warto korzystać, gdyż pozwala ona na wybór jednego z predefiniowanych ustawień dźwięku, jak i samodzielne dostosowanie brzmienia do osobistych preferencji. Obsługa aplikacji jest intuicyjna, a z poziomu interfejsu dostępne są funkcje związane z inteligentną pauzą, aktywacją asystenta głosowego czy zegar automatycznego wyłączenia.

Sterowanie

Słuchawki posiadają po lewej stronie przycisk służący do włączenia i parowania urządzenia, a z prawej strony mini-joystick, za pomocą którego możemy pauzować utwory, przerzucać tracki przód-tył czy sterować poziomem głośności. Jest to bardzo dobre i intuicyjne rozwiązanie, do którego można się szybko przyzwyczaić.

Podsumowanie

Słuchawki Teufel SUPREME ON posiadają szereg użytecznych funkcji. To pierwsze redakcyjne spotkanie ze sprzętem niemieckiego producenta i jesteśmy zaskoczeni pozytywnie. Kwota 649 zł, jaką należy wydać na zakup słuchawek SUPREME ON nie należy do najniższych, ale co najważniejsze: model ten jest wykonany naprawdę solidnie, szczególnie że na rynku można spotkać sporo słuchawek – nawet droższych – do których staranności wykonania nie przywiązywano aż takiej wagi. Szczególnie mocne plusy za wspomniane funkcje Auto-Play i intuicyjną obsługę. W naszej opinii warto kupić i cieszyć się dobrej jakości dźwiękiem, a mając na uwadze jakość, służyć powinny przynajmniej przez kilka dobrych lat.