logo
Space Tail - gra PC

Space Tail – Psia astronautka wlatuje na PC i Nintendo Switch


10-11-2022| 10:00| Źródło: Red Deer Games| Fot: Red Deer Games

Równo 65 lat temu ludzkość wysłała pierwszego psa w kosmos. By uczcić tę okazję, Longterm Games zaprasza graczy na przygody psiej astronautki w uroczej platformówce Space Tail: Every Journey Leads Home. Tytuł jest już dostępny na Steam, GOG oraz Nintendo Switch.


Bea to suczka, która znalazła się daleko od swojego domu – zawędrowała tam, gdzie nie trafił żaden człowiek, poza ostateczną granicę kosmosu. Teraz musi znaleźć drogę z powrotem na Ziemię. Na szczęście nasi czworonożni przyjaciele posiadają kilka umiejętności, których jako ludzkość możemy im pozazdrościć. Psi słuch i węch pozwolą bohaterce Space Tail rozwiązywać skomplikowane zagadki. Szybkość umożliwi uniknięcie pułapek i innych kosmicznych zagrożeń. Natomiast naturalny psi urok będzie kluczowy w udowodnieniu, że pies jest najlepszym przyjacielem, nie tylko człowieka – interakcje z napotkanymi pozaziemskimi postaciami pozwolą wybrnąć z niejednej opresji. Problemem może być chęć uganiania się za własnym ogonem, ale takie już jest pieskie życie.

Główne cechy gry:

  • Kosmiczny pies – Bea to zwykła suczka, wysłana przez ludzi w nieodkryty bezmiar kosmosu – nie posiada żadnych supermocy, dlatego może polegać jedynie na własnych umiejętnościach: doskonałym słuchu i węchu oraz prędkości i ogromnej chęci do pokonywania przeszkód.
  • W kosmosie wszyscy słyszą twój szczek – bohaterka Space Tail będzie musiała podbić serca obcych (lub każdy inny organ, który mają na jego miejscu). Z pomocą specjalnych gestów i ruchów może zaprzyjaźnić się (lub irytować) nowo poznane gatunki, ich odpowiedzi zaś będą kluczowe dla kontynuowania misji. W trakcie swojej podróży Bea może rekrutować również nietypowych kompanów, którzy będą towarzyszyć jej na dłuższych etapach wyprawy.
  • Rozległe i skomplikowane biomy i zagadki – astronautka Bea wkracza na zupełnie nieznane terytorium. Na każdej odwiedzanej planecie gracze trafią na nowe gatunki flory i fauny, a także będą musieli przedzierać się przez labirynty i rozwiązywać łamigłówki, żeby kontynuować podróż.
  • Ukłon w stronę kosmicznych ekspedycji – prawdziwi psi astronauci nie mieli tyle szczęścia i często oddawali swoje życie w imię postępu nauki. Space Tail chce przedstawić graczom optymistyczną i wzruszającą opowieść o psie, który wrócił ze swojej wyprawy, zwracając jednocześnie uwagę na to, ile zawdzięczamy naszym czworonożnym przyjaciołom.

Zespół Longterm Games to miłośnicy nie tylko psów – uwielbiają wszystkie zwierzęta. Z tej okazji przekazują 1% dochodu ze sprzedaży gry Space Tail: Every Journey Leads Home organizacji WWF, aby wspierać dzikich mieszkańców przyrody na naszej planecie. Space Tail: Every Journey Leads Home jest dostępne na platformach Steam i GOG oraz na konsoli Nintendo Switch (dzięki wydawcy Red Deer Games) za 90 PLN. Z okazji premiery, gra objęta jest 20% zniżką na Steam i GOG oraz 30% rabatem na eShopie Nintendo.