logo
Szczotka VILEDA DuActiva - Nowosciproduktowe.pl

Szczotka Vileda DuActiva z włosiem w ponad 90% z butelek PET


25-02-2021| 01:30| Źródło: Vileda| Fot: Vileda

Koniec z brudem zalegającym w trudno dostępnych miejscach w domu. Dokładne wymiatanie narożników nie sprawi już żadnych problemów. Wszystko załatwi szczotka Vileda DuActiva, a co istotne, wybierając szczotkę Viledy wspierasz gospodarkę w obiegu zamkniętym, w której produkty z tworzyw sztucznych nigdy nie stają się odpadem. Włosie szczotki składa się w ponad 90% z przetworzonych plastikowych butelek.


Szczotka Vileda DuActiva to prawdziwa rewolucja w sprzątaniu. Z jej pomocą jeszcze dokładnie i wygodnie wyczyścisz każdy zakamarek z zalegającego w nim kurzu i brudu. W szczotce wykorzystano dwa rodzaje materiałów: skuteczne włókna, które w 90% składają się z przetworzonego PET, oraz elektrostatyczną gąbkę. Czerwone włosie dzięki rozwarstwieniu na końcach jeszcze precyzyjniej wymiata nawet najdrobniejsze zabrudzenia gromadzące się w narożnikach. Z kolei specjalna gąbka o właściwościach elektrostatycznych skutecznie zatrzymuje brud, włosy i sierść, nie wzbijając kurzu i drobnego pyłu podczas zamiatania, co jest szczególnie istotne w domu alergików. Dodatkowo dzięki mechanizmowi „Easy to clean” można ją łatwo zdjąć i wyczyścić. Innowacyjna budowa szczotki i kija sprawia, że łatwo nią manewrować podczas sprzątania, co pozwala na dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Ponadto gumowe wykończenie nasady chroni ściany i meble przed obijaniem.

Każdego roku w swoim zakładzie w Roncello pod Mediolanem, Vileda przetwarza płatki z ok. 97 milionów jednorazowych butelek PET i zamienia je na składową szczotek do zamiatania. Około 90% produktów marki jest trwałych i pomaga minimalizować odpady, zapewniając jednocześnie doskonałą wydajność. W ostatnich latach producent zwiększył do ponad 40%, wykorzystanie plastiku, pochodzącego z recyklingu w stałych produktach z tworzyw sztucznych. Właściciel marki Vileda – Freudenberg Home and Cleaning Solutions (FHCS), od 2020 roku jest sygnatariuszem globalnego zobowiązania Fundacji Ellen MacArthur w zakresie nowej gospodarki tworzywami sztucznymi. Cena: 39,90 zł.

Vileda w Polsce rozpoczęła swoją działalność w roku 1994. Od tego czasu rozbudowała doskonałą dystrybucję we wszystkich miastach Polski i jest obecna zarówno w sieciach międzynarodowych, jak i na rynku tradycyjnym Vileda gwarantuje najwyższej jakości artykuły gospodarstwa domowego, dzięki czemu sprzątanie, prasowanie i suszenie stało się czystą przyjemnością, a liczba lojalnych klientów zwiększa się z roku na rok.