logo

Testujemy słuchawkę Bluetooth Jabra TALK 65!


21-03-2023| 10:18| Źródło: Redakcja| Fot: Redakcja / Jabra

Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia zawodowego, nie rozstajesz się z telefonem i zależy Ci na wygodzie prowadzenia rozmów telefonicznych, powinieneś zwrócić uwagę na urządzenie, jakim jest słuchawka bezprzewodowa Bluetooth do rozmów telefonicznych. Takie urządzenie oferuje m.in. Jabra, producent słuchawek i rozwiązań audio dla użytkowników indywidualnych oraz biznesu.


W redakcji serwisu Nowosciproduktowe.pl testujemy aktualnie Jabra TALK 65, słuchawkę Bluetooth przeznaczoną do wygodnego i sprawnego prowadzenia rozmów telefonicznych. Model Talk 65 ma stosunkowo niewielkie rozmiary 110.7 x 61 x 25.4 mm, choć jeśli nie mieliście wcześniej do czynienia z takim urządzeniem, to do noszenia go na uchu trzeba się nieco przyzwyczaić.

Wcześniej mieliśmy okazję testować różne bezprzewodowe słuchawki Jabra i choć do jakości rozmów telefonicznych za ich pośrednictwem nie można mieć zarzutów, to w naszej ocenie widać wyraźną różnice w jakości dźwięku na plus zestawu Talk 65. Głos rozmówcy jest czysty, głośny i wyraźny. Takie samo wrażenie odnosi druga strona, prowadząca z nami rozmowę. I aspekt ten wydaje się być najważniejszy szczególnie, gdy rozmowy prowadzone są w różnych warunkach i otoczeniu.

Talk 65 posiada dwa wbudowane mikrofony z funkcją wyciszania szumów i faktycznie redukuje znaczną część hałasu dobiegającego z zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że w tym zestawie mamy urządzenie założone w jednym uchu i w naszej ocenie zdecydowanie lepiej sprawdza się ta funkcjonalność w standardowych słuchawkach, które włożone do obu uszu skuteczniej izolują od dźwięków otoczenia.

Słuchawkę możemy nosić zarówno na prawym, jak i na lewym uchu. Aby założyć słuchawkę na drugie ucho, wystarczy przekręć mikrofon w poziomie na drugą stronę, obrócić do góry i skierować w stronę ust. Proste. Jabra Talk 65 szybko łączy się ze smartfonem poprzez Bluetooth. Na słuchawce producent umieścił fizyczne przyciski odpowiadające za włączanie i wyłączanie urządzenia, regulację poziomu głośności, czy aktywację asystenta głosowego. Z poziomu słuchawki możemy także odbierać i kończyć połączenia oraz ponownie 2wybrać ostatnio wybierany numer. Ogólne sterowanie urządzeniem jest intuicyjne i łatwe w obsłudze.

Producent podkreśla, że istnieje możliwość połączenia z telefonem na odległość 100 metrów, co jest imponującym rezultatem, znacznie przekraczającym możliwości opisywanych wcześniej słuchawek bezprzewodowych, jednak w praktyce, w terenie zabudowanym zasięg ten ulega skróceniu, o czym warto pamiętać. Najczęściej jednak zdarza się, że telefon podczas rozmowy leży w pobliżu lub w kieszeni, więc ta opcja nie odgrywa aż tak wielkiej roli. Gdy jednak przez przypadek zapomnimy zabrać go np. z samochodu, to przynajmniej mamy pewność, że rozmowa potrwa chwilę dłużej.

Słuchawka Talk 65 została wyposażona również w asystenta głosowego Google oraz Siri, będące opcjami standardowymi oferowanych przez Jabra urządzeń. Co ważne, dzięki klasie IP-54, urządzenie chronione jest nie tylko przed wodą, ale także pyłem. Jest to standard zabezpieczający urządzenie podczas używania w warunkach deszczowych, na które czasami możemy być narażeni.

Co również ważne, praca na w pełni naładowanej baterii zapewnia aż do 14 godzin użytkowania. Mamy więc niemal dwa pełne dni robocze. W naszej ocenie praca z urządzeniem podczas jednego pełnego dnia roboczego bez konieczności ładowania w trakcie jest w zupełności wystarczająca. Podczas ładowania wskaźnik LED pokazuje stan ładowania. Kolor czerwony oznacza ładowanie zestawu słuchawkowego. Kolor niebieski oznacza pełne naładowanie zestawu słuchawkowego. W zestawie oprócz słuchawki znajdziemy kabel do ładowania oraz 3 rozmiary wymiennych wkładów do uszu.

Cena urządzenia w popularnych elektromarketach wynosi ok. 300 zł brutto, więc nie jest najwyższa. Zakup polecamy głównie osobom pracującym i często prowadzącym rozmowy telefoniczne. Szczególnie warta uwagi jest jakość rozmów, a w przypadku tego modelu, zdecydowanie warta będzie zainwestowanych pieniędzy. Polecamy.