logo
Wyzwalacz Canon Speedlite - Nowosciproduktowe.pl-1

Wyzwalacz Canon Speedlite Transmitter ST-E3-RT(Ver.2) w ulepszonej wersji


05-02-2021| 11:00| Źródło: Canon| Fot: Canon

Na rynku pojawił się nowy wyzwalacz Canon Speedlite Transmitter ST-E3-RT(Ver.2), będący ulepszoną wersję popularnego wyzwalacza ST-E3-RT. Umożliwiając bezprzewodową synchronizację lampy błyskowej i sterowanie wieloma lampami Speedlite z odległości do 30 m, nowy wyzwalacz zapewnia profesjonalistom większą swobodę twórczą – zarówno w studio, jak i w terenie.


Wyzwalacz Canon Speedlite Transmitter ST-E3-RT obsługuje najważniejsze funkcje niedawno wprowadzonej lampy Speedlite EL-1, oferując jednocześnie nowe możliwości w stosunku do wcześniejszych wyzwalaczy RT Speedlite, w tym bezprzewodową (radiową) synchronizację z drugą zasłoną. Inne nowe funkcje ST-E3-RT(Ver.2) to między innymi współpraca z nową lampą błyskową Canon Speedlite EL-1 i jej funkcją mikrobłysku o niskiej mocy 1/8192. Fotografów używających trybu manualnego w lampach błysko¬wych zainteresuje za to nowy tryb pamięci FE.

Dzięki bezprzewodowemu sterowaniu radiowemu i synchronizacji z drugą zasłoną, ST-E3-RT(Ver. 2) może wyzwalać błysk na koniec długiej ekspozycji, co pomaga uzyskać naturalny wygląd ujęć poruszających się obiektów. ST-E3-RT(Ver.2) oferuje tę funkcję jako nową opcję bezprzewodową, zapewniając wszystkim użytkownikom elastyczność w różnych scenariu-szach fotografowania.

Podczas fotografowania z dużym otworem przysłony lub wysoką czułością ISO błysk niejednokrotnie potrafi przytłoczyć i obiekt, i scenę. Zmusza to fotografa do korekty ustawień bądź do konfiguracji, prowadząc w efekcie do utraty pożądanego efektu. W połączeniu z lampą Speedlite EL-1 , wbudowana w wyzwalacz funkcja mikrobłysku o mocy 1/8192 dodaje piękne, subtelne niuanse świetlne bez zakłócania atmosfery i oświetlenia planu. Funkcja ta jest idealna dla fotografów modowych i portretowych, którzy cenią ujęcia cechujące się naturalną atmosferą.

Wyzwalacz Canon Speedlite Transmitter ST-E3-RT(Ver.2) obsługuje teraz tryb pamięci FE, pozwalający na szybszą i wygodniejszą ręczną konfigurację lampy błyskowej. Profesjonaliści nie muszą już wykonywać wielu zdjęć próbnych – wystarczy jedno zdjęcie w trybie E-TTL, by zarejestrować ustawienia E-TTL lampy błyskowej. Użytkownik może następnie przełączyć lampę Speedlite w tryb manualny, by w razie potrzeby możliwa była ręczna regulacja – wszystko to przy zachowaniu oryginalnych ustawień E-TTL.

Canon Europe oferuje również możliwość odpłatnej aktualizacji wyzwalacza dla obecnych użytkowników ST-E3-RT. Właściciel poprzedniej wersji może przesłać produkt do jednego ze wskazanych centrów serwisowych Canon w celu zaktualizowania go o nowe funkcje i możliwości ST-E3-RT(Ver.2).