logo
LG Robot CLOi - Nowosciproduktowe.pl

Autonomiczny robot CLOi z dezynfekującą lampą UV


17-12-2020| 10:46| Źródło: LG| Fot: LG

LG Electronics pracuje nad autonomicznym robotem, który będzie używać promieni ultrafioletowych (UV-C)1 do dezynfekcji często dotykanych powierzchni w obiektach użyteczności publicznej. Najnowszy robot CLOi firmy LG zapewni higieniczne bezpieczeństwo w hotelach, szkołach, biurach, restauracjach i sklepach detalicznych.


Firma wykorzystuje do tego zarówno swoje kompetencje w dziedzinach: robotyki, sztucznej inteligencji i pojazdów autonomicznych, jak też doświadczenie w dogłębnym zrozumieniu potrzeb klientów. LG planuje zaoferować robot CLOi z lampą UV klientom z branży hotelarskiej, sieciom sklepów detalicznych, korporacjom i instytucjom edukacyjnym w USA już na początku 2021 roku.

Autonomiczny robot z lampą UV pojawia się w chwili, gdy higiena stanowi najwyższy priorytet dla gości hotelowych, uczniów, studentów i klientów restauracji. Konsumenci mogą poczuć się bezpiecznie, ponieważ robot LG z lampą UV zmniejszy ryzyko kontaktu z potencjalnie szkodliwymi zarazkami

– wiceprezes Roh Kyu-chan, szef oddziału ds. robotyki w dziale Business Solutions firmy LG

LG spodziewa się, że jej debiutancki produkt, który zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas targów Digital CES® 2021, wyznaczy nowy standard utrzymywania higieny w obiektach użyteczności publicznej o dużym natężeniu ruchu. Ze względu na autonomiczne działanie robot będzie mógł z łatwością poruszać się wokół stołów, krzeseł i innych mebli. Naświetlając przez 15-30 minut powierzchnie dotykane przez gości, zdezynfekuje wiele obszarów nawet przy jednym ładowaniu akumulatora2.

Podczas projektowania robota duży nacisk położono na łatwość obsługi. Dlatego włączenie go do dotychczasowych procedur utrzymywania czystości nie wymaga intensywnych szkoleń ani angażowania specjalistów sterujących pracą urządzenia. Personel może zdalnie monitorować jego działanie za pomocą smartfonów lub tabletów. Aby zminimalizować ryzyko narażenia pracowników na działanie promieniowania ultrafioletowego, lampa UV robota jest wyłączana: poprzez specjalną blokadę – aktywują ją czujniki wykrywające obecność ludzi3, naciśnięcie przycisku zatrzymania awaryjnego lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Od coraz bardziej powszechnego ekosystemu urządzeń bezdotykowych klienci będą oczekiwać wyższego poziomu higieny. Firma LG chce rozwijać kreatywne rozwiązania, które pomogą stawić czoła wyzwaniom przyszłości. W tym celu wykorzystuje swoje zróżnicowane doświadczenia w dziedzinach robotyki, sztucznej inteligencji i pojazdów autonomicznych – dodaje wiceprezes Roh Kyu-chan, szef oddziału ds. robotyki w dziale Business Solutions firmy LG.


Tagi: