logo
Robot koszący Hoindo Miimo 40

Poznaj robot koszący Honda Miimo 40


29-07-2020| 01:45| Źródło: Honda| Fot: Honda

Robot koszący Honda Miimo 40 staje się coraz bardziej popularnym sposobem koszenia trawników, a jego główną zaletą jest fakt, że kosi za nas i stale utrzymuje trawę na tej samej wysokości. Dodatkowo, robot jest bardzo punktualnym ogrodowym asystentem, który nie choruje, nie bierze urlopów, nie emituje spalin, jest prawie niezauważalny na trawniku, sam zarządza swoją pracą i jest łatwy w obsłudze na miarę XXI wieku.


Co nowego w tym sezonie?

Robot koszący Honda Miimo 40 to najmniejszy w rodzinie robotów koszących Honda Miimo. Do tego najbardziej innowacyjny robot Honda Miimo 40 Live, o szerokości koszenia 19 cm przeznaczony do systematycznego koszenia przydomowych trawników o powierzchni do 400 m2. Wśród wielu zalet Honda Miimo 40 warto zwrócić uwagę na wyjątkowo łatwy montaż instalacji i obsługę umożliwiające całkowicie samodzielną konfigurację robota, możliwość komunikacji werbalnej z Miimo 40 Live oraz przystępną cenę skrojoną na miarę mini robota.

Robot koszący Honda Miimo 40 – zalety

Wyróżniają się uproszczoną, bardzo łatwą obsługą i są stworzone do samodzielnego montażu instalacji. Ich zaprogramowanie ogranicza się do ustawienia języka i zegara. Pozostałe ustawienia, robot Honda Miimo wykonuje sam podczas „mapowania” trawnika po zatwierdzeniu dosłownie paru haseł na klawiaturze interfejsu. Innowacją na miarę XXI wieku jest komunikacja z Honda Miimo 40 Live. Robot komunikuje z siecią GSM, dzięki czemu robot, za pomocą systemu Smart Timer aktualizuje dane meteorologiczne, jak temperatura, wilgotność powietrza, opady i automatycznie uwzględnia je w harmonogramie koszenia. Kosząc, robot kieruje się właśnie danymi meteo oraz średnim wzrostem trawy (są to dane uniwersalne wg badań akademickich). Podczas złej pogody robot sam przesuwa w czasie rozpoczęcie cyklu koszenia. W trybie koszenia według preferencji użytkownika – robot kosi zgodnie z ustawionym kalendarzem: w wyznaczonym dniu i o określonej porze. Dodatkowo, Honda Miimo 40 Live rozumie podstawowe polecenia głosowe właściciela i współpracuje z aplikacją Alexa działającą m. in. na urządzeniach Echo Amazon zarządzającą systemami Smart Dom.

Jakość koszenia bez kompromisów

Honda Miimo 40 zostały stworzone z myślą o wygodzie użytkowników i pielęgnacją trawy zgodną ze sztuką koszenia – zapewnia systematyczne koszenie, utrzymanie trawy stale na tej samej wysokości (regulacja wysokości koszenia w zakresie 3 – 5 cm) oraz mulczowanie. Rozdrobniony pokos w naturalny sposób nawozi trawnik, dzięki czemu można ograniczyć stosowanie innych nawozów. Wskutek takiego sposobu pielęgnacji, trawa wkłada całą swoją witalną energię w rozkrzewianie się i zagęszczanie. Staje się silniejsza, bardziej odporna na warunki atmosferyczne i choroby.

Robot koszący Honda Miimo 40, a wydajność

Honda Miimo 40 jest bezszelestny i bardzo szybki w działaniu. Maksymalną powierzchnię 400 m2 kosi w pół dnia. W porównaniu do robotów konkurencyjnych marek, Honda Miimo 40 potrzebuje 70% czasu mniej do wykonania tej samej pracy i zapewnia więcej czasu na relaks na zawsze idealnym trawniku. Swoją wysoką wydajność Honda Miimo 40 zawdzięcza systemowi MAP & MOW, który umożliwia robotowi uczenie się powierzchni do koszenia – rozpoznanie terenu, zapamiętanie danych oraz parowanie trawnika z ID bazy dokującej. Dzięki tej funkcji robot doskonale rozpoznaje swoją pozycję na trawniku i wie, którą część już skosił. W przypadku konieczności naładowania akumulatora w stacji dokującej, wraca po naładowaniu dokładnie do miejsca ostatniego koszenia i kontynuuje swoją pracę. Jeżeli nie będzie zaprogramowany według konkretnego kalendarza, robot będzie rozpoczynał pracę codziennie o godzinie w jakiej nastąpiło pierwsze uruchomienie.

Ciesz się każdą wolną chwilą

Robot koszący, urzeczywistnienie futurystycznych wizji, zmienia styl życia na taki, w którym wolny czas jest kluczową wartością. Dzięki Honda Miimo można raz na zawsze wykreślić z kalendarza obowiązków czasochłonne koszenie i jednocześnie codziennie rozkoszować się odpoczynkiem na zawsze idealnym trawniku, w każdej chwili można zaprosić gości na grilla i można też beztrosko wyjechać na urlop ze świadomością, że po powrocie zastaniemy trawnik jak zawsze w nieskazitelnej formie.