logo
Bezcukrowe sosy, Olimp Sport Nutrition, nowosciproduktowe.pl

Bezcukrowe sosy w ofercie Olimp Sport Nutrition


12-01-2021| 01:00| Źródło: Olimp Labs| Fot: Olimp Labs

Olimp Zero Sauce to bezcukrowe i beztłuszczowe sosy o niskiej wartości energetycznej. Trzy smaki: truskawka, karmel i podwójna czekolada są już dostępne w sprzedaży!


Bezcukrowe sosy są szeroko stosowane przede wszystkim przez zawodników sportów sylwetkowych, ale także przez wszystkich tych, którzy podczas diety nie chcą rezygnować ze słodkich posiłków.

W ofercie Olimp Sport Nutrition znajdą się trzy smaki sosów zero:

  • truskawka
  • karmel
  • podwójna czekolada

Bezcukrowe sosy dla diabetyków, wegan i wegetarian:

Sosy zero od Olimp Sport Nutrition to jednak nie tylko propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą bezkarnie (bo niemal bezkalorycznie) delektować się słodkim smakiem, ale także rozwiązanie dla diabetyków.

Wysoka zawartość błonnika m.in. przyczynia się do mniejszych wahań stężenia glukozy we krwi, a tym samym obniża odpowiedź glikemiczną po spożyciu posiłków, zmniejsza ilość cholesterolu dostępnego do syntezy lipoprotein i w konsekwencji korzystnie wpływa na jego stężenie we krwi. W bezcukrowych sosach zostały zastosowane naturalne słodziki o niskim indeksie glikemicznym – ksylitol oraz pozbawioną kalorii sukralozę.

Pracując nad sosami zero chcieliśmy czegoś więcej, niż tylko niskokalorycznych produktów. Tak powstał Olimp Zero Sauce, który nie tylko jest dostępny w trzech rewelacyjnych smakach o idealnej konsystencji. Zawiera on także wysoką zawartość błonnika pokarmowego i może być stosowany przez diabetyków, wegan i wegetarian.

Krzysztof Bałakier, Specjalista ds. Badań i Rozwoju – Sport.

Dzięki sosom zero ze smaku czekolady czy karmelu nie muszą rezygnować także wegetarianie oraz weganie. Wszystkie smaki sosów nie zawierają w wykazie składników surowców odzwierzęcych. Sosy zero mogą być dodatkiem np. do owsianki, naleśników, omletów, ciast, gofrów czy lodów.

Olimp Sport Nutrition to marka odżywek i produktów dedykowanych profesjonalnym sportowcom oraz osobom aktywnym, trenującym rekreacyjnie. Produkty wytwarzane są w nowoczesnych laboratoriach firmy farmaceutycznej Olimp Labs oraz poddawane ścisłym kontrolom i badaniom. Olimp Sport Nutrition należy do Olimp Labs – polskiej firmy farmaceutycznej założonej w 1990 roku, która zatrudnia obecnie ponad 800 pracowników. Olimp Labs posiada w swoim portfolio 600 produktów, które dystrybuuje do 100 krajów na całym świecie.