logo

Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Jabra Evolve2 65. Czy warto kupić?


01-04-2021| 08:30| Źródło: Jabra| Fot: Jabra

Zestaw słuchawkowy Jabra Evolve2 65 trafił w końcu na redakcyjne uszy. To zupełnie nowy standard biznesowy w zakresie koncentracji i współpracy w otwartym biurze. Dzięki zaawansowanemu chipsetowi, technologii pasywnej redukcji hałasów, 3 profesjonalnym, strategicznie rozmieszczonym mikrofonom, potężnemu  głośnikowi o średnicy 40 mm i najnowszej technologii przetwarzania sygnału gwarantują one doskonałą jakość połączeń za każdym razem. Oferują wiodący w branży 37-godzinny czas pracy baterii, nowoczesny design, certyfikację Microsoft Teams, obsługę UC oraz 360-stopniową widoczność diody zajętości. 


W pigułce

 • Przeznaczenie: głównie do pracy i zastosowań biznesowych
 • Konstrukcja i budowa: Słuchawki nauszne, półotwarte
 • Łączność Bezprzewodowe: Bluetooth 5.0 (zasięg do 10 m)
 • System audio: Stereo 2.0
 • Średnica membrany: 40 mm
 • Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 ~ 20000 Hz
 • Czułość słuchawek: 117 dB
 • Wbudowany mikrofon: Tak, przy słuchawce
 • Złącze: USB typu-C
 • Czas ładowania: ok. 90 min
 • Maksymalny czas pracy do 37 h
 • Kompatybilność Android, Windows
 • Gwarancja: 24 miesiące (gwarancja producenta)

Unboxingi sprawiają zawsze najwięcej frajdy. To jak redakcyjna gwiazdka niemal każdego dnia i chociaż wiemy z jakim produktem mamy do czynienia to poziom ekscytacji związany z możliwością przetestowania i zapoznania się z nowością zawsze sięga zenitu.

Opakowanie tego zestawu jest średnio dwukrotnie większe niż w przypadku innych słuchawek tego producenta, a to za sprawą designerskiej stacji ładowania, spełniającej także rolę holdera na słuchawki, fajnie prezentującego się na biurku. Ale o tym nieco dalej. Poza tym słuchawki Jabra Evolve2 65 opakowane zostały w przyjemne w dotyku czarne etui z eko-skóry, zamykane zamkiem błyskawicznym i chroniące skutecznie przed zakurzeniem. Kabalek USB-C i instrukcja obsługi to standard.

Evolve2 to kolejna generacja Evolve, czyli najlepiej sprzedających się i docenionych na rynku zestawów słuchawkowy UC, które pomagają zwiększać wydajność w pracy. Nowy asortyment obejmuje poza naszym modelem jeszcze urządzenia Evolve2 85 i Evolve2 40. Celem jaki postawiła sobie firma w przypadku modelu Evolve2 65 było stworzenie bezprzewodowego zestawu słuchawkowego, głównie dedykowanego do pracy w otwartych przestrzeniach biurowych lub samodzielnej pracy w systemie home-office. Jabra położyła nacisk na jakość dźwięku i zapewnienie wyjątkowego komfortu rozmów, co w dobie pandemii i pracy w trybie home-office jest szczególnie istotne.

Konstrukcja półotwartych, nausznych słuchawek została opracowana na podstawie pomiarów biometrycznych setek różnych głów. Następnie dodane zostały poduszki z miękkiej plastycznej pianki, dopasowującej się do kształtu uszu. I tu się warto na moment zatrzymać, gdyż można z całym przekonaniem stwierdzić, że ten model naprawdę dobrze leży na uszach. Słuchawki bardzo delikatnie dopasowują się do kształtu głowy i wręcz „pieszczą” uszy jakością materiału z jakiego zostały wykonane. Testowaliśmy już kilka modeli słuchawek nausznych Jabra, ale śmiało można powiedzieć, że te zdecydowanie najprzyjemniej otulają głowę. Gdyby nie dostrzegany kątem oka pałąk mikrofonu, można byłoby zapomnieć, że się je nosi, a waga zestawu wynosi jedyne 176 gram. Stanowi to duży plus szczególnie, gdy zestaw użytkowany jest przez większość dnia pracy.

Jabra Evolve2 65 to zestaw bezprzewodowy, oparty o rodzaj łączności w standardzie Bluetooth 5.0. Nie musimy się zatem martwić plątaniną dodatkowych kabli, a 10-metrowy zasięg działania jest w zupełności wystarczający, szczególnie przy pracy w warunkach domowych. Urządzenie można łatwo sparować z komputerem lub smartfonem. Zestaw został wyposażony w duże głośniki o średnicy 40 mm, które nie przepuszczają dźwięku na zewnątrz, a w połączeniu z najbardziej zaawansowanym chipsetem umożliwiają słuchanie muzyki nawet w trakcie pracy. Dzięki owalnym poduszkom słuchawek z izolującej pianki oraz oraz konstrukcji słuchawek, otaczający hałas jest również redukowany.

Co ciekawe, ten model słuchawek jest certyfikowany i zoptymalizowany pod kątem platformy Microsoft Teams. Zestaw ten jest zgodny ze wszystkimi wiodącymi platformami Unified Communications (UC) i integruje się z wiodącymi dostawcami oprogramowania/monitoringu, aby umożliwić szybkie zidentyfikowanie głównej przyczyny występowania niskiej jakości połączeń, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane routerem Wi-Fi, infrastrukturą UC, czy indywidualnymi ustawieniami zestawu słuchawkowego użytkownika. W rezultacie, dzięki linii urządzeń Evolve2, firmy mogą zabezpieczyć ciągłość pracy swoich pracowników.

Słuchawki doskonale nadają się do prowadzenia rozmów telefonicznych. Zostały wzbogacone w widoczny z każdej strony wskaźnik zajętości, który informuje inne osoby o tym, że w danym momencie prowadzimy rozmowę. Czerwony wskaźnik włącza się automatycznie, ale można też włączyć go samodzielnie za pomocą przycisku. Poza tym Jabra w serii Evolve2, dodała trzy strategicznie rozmieszczone, profesjonalne mikrofony oraz najnowszą technologię przetwarzania sygnału. Rozmowy są przez to płynne, a dźwięk płynący w obie strony naprawdę bardzo wyraźny, co ma niebagatelne znaczenie w zastosowaniach biznesowych.

Zestaw słuchawkowy Jabra Evolve2 65

A propos czasu. Zastosowana przez Jabra technologia optymalizacji wydajności baterii, a także niezwykle mały chipset pomogły uzyskać firmie wynik 37 godzin pracy. Naładowanie akumulatora na full wymaga 90 minut. Ponadto już 8 godzin pracy urządzenia na baterii można uzyskać ładując je przez zaledwie kwadrans. Dołączona do zestawu atrakcyjna przystawka ładująca z kablem USB o wystarczającej długości 1,2 m cieszy oko i świetnie prezentuje się na biurku.

Producent zapewnił też dodatkowe oprogramowanie – Jabra Direct, stanowiące system umożliwiający zdalną obsługę połączeń z telefonów programowych. Oznacza to, że jeśli korzystasz z Microsoft Skype, Cisco Jabber, Avaya, itd., możesz sterować rozmowami bezpośrednio za pomocą przycisków zestawu słuchawkowego. Niezależnie od tego czy pracujesz w domu, biurze lub kawiarni, możesz mieć pełną kontrolę nad poziomem ochrony audio i ustawieniami muzyki. Możesz nawet dopasować swój dzwonek. Jabra Direct to bezpłatne zarządzanie rozmowami w zestawach słuchawkowych i głośnomówiących dostępne zarówno dla użytkowników z systemami MAC jak i Windows.

Brzmienie słuchawek można podsumować jednym zdaniem: bardzo przyjemne, a im głośniej tym lepiej. Oczywiście zestaw słuchawkowy także sparowaliśmy z aplikacją Sound+ na smartfonie, a pierwszą z czynności jakie na starcie robimy jest zabawa dźwiękiem z użyciem korektora i wbudowanych presetów. Można przez to do basów dodać nieco więcej głębi 🙂 Do jakości dźwięku nie można mieć zastrzeżeń. Na pierwszy „rzut ucha” słychać, że firma, która od 150 lat jest w branży, robi produkt wysokiej jakości.

Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Jabra Evolve2 65 można obecnie nabyć na rynku za cenę ok. 700 zł brutto. Oprócz świetnie brzmiącego dźwięku i niezwykle przyjemnych w dotyku materiałów, model ten oferuje szerokie spektrum funkcji dodatkowych. Naszym zdaniem, z uwagi na nieco ukierunkowaną funkcjonalność, model ten dedykowany jest głównie dla biznesu i do pracy dla osób, które dużo czasu spędzają na rozmowach i połączeniach telefonicznych. Nie wyklucza to jednak innych zastosowań, gdyż coraz bardziej rozwijający sektor multimedialnej rozrywki czy gier video i idące w ślad za nim kooperacje graczy online sprawiają, że Evolve2 65 będzie doskonałym zestawem słuchawkowym dedykowanym tego typu rozrywce. W tym przypadku bazowa funkcjonalność, polegająca na słuchaniu muzyki czy oglądaniu filmów – notabene jak najlepiej spełniająca swoją rolę – stanowić będzie podstawowy dodatek do znacznie ciekawych i szerszych zastosowań.

Jabra Evovle2 65 to idealny prezent nadający się zarówno do intensywnej pracy, wciągającej rozrywki jak i świątecznego relaksu. To zupełnie nowy standard, który zachwyci każdego. Ten model stanowić może propozycję dla mobilnych i wymagających osób, szukających stylowych, bezprzewodowych i funkcjonalnych słuchawek z zastosowaniem do biznesowych rozmów, wideokonferencji czy zdalnej pracy i nauki. Te profesjonalne, płynnie działające słuchawki z nowoczesnym designem i 37-godzinnym czasem pracy baterii, gwarantują wyjątkową wydajność i duży komfort działania każdego dnia. Gorąco polecamy!