logo
Champ Richer - Nowosciproduktowe.pl

Champ-Richer podpowiada, jak zadbać o swojego czworonoga


27-05-2021| 08:26| Źródło: Champ-Richer| Fot: Champ-Richer

Zdrowa skóra oraz piękna i lśniąca sierść u psa to marzenie wszystkich opiekunów czworonogów. Warto pamiętać, że wpływ na to, jak prezentuje się nasz pupil mają nie tylko kosmetyki o dopracowanej recepturze i wyselekcjonowanych składnikach, ale także odpowiednia dieta. Jak holistycznie zadbać o wygląd psa, jednocześnie… sprawiając mu przyjemność? Podpowiada ekspert Champ-Richer.


Skóra i okrywa włosowa stanowią barierę ochronną u psa, która zabezpiecza narządy wewnętrzne przed urazami, chroni przed drobnoustrojami oraz promieniowaniem słonecznym, a także pomaga regulować temperaturę. Każdy opiekun czworonoga powinien pamiętać, że efekt estetyczny w postaci lśniącej sierści i zdrowej skóry ma źródło głównie w profilaktyce zdrowotnej.

Podobnie jak u ludzi, tak i u zwierząt, na stan skóry i włosów ma wpływ nie tylko to, jak pielęgnujemy je od zewnątrz, ale także, jak dbamy o nie „od środka”. Holistyczne podejście daje większą gwarancję sukcesu.

Zbilansowana dieta

Pierwszym krokiem do pięknego wyglądu zwierzaka jest odpowiednio zbilansowana dieta. Dostarczane organizmowi witaminy i minerały to budulec wpływający na lepszą elastyczność skóry, jej nawilżenie oraz zdrowo wyglądającą, lśniącą sierść.

Pełna gama wartościowych składników w pożywieniu podawanym zwierzęciu jest niezwykle ważna, nie tylko jeśli zależy nam na ładnym wyglądzie, ale zwłaszcza jeśli chcemy zadbać o kluczowy dla każdego opiekuna aspekt, czyli jego zdrowie. Spośród składników istotnych z punktu widzenia zdrowej skóry szczególne znaczenie mają kwasy Omega 3 i 6, których psy nie wytwarzają samodzielnie, dlatego należy je dostarczać z zewnątrz. Omega 3 zwiększa odporność organizmu (w tym również powłoki skórnej), a Omega 6 wpływa korzystnie na stan skóry i włosów. Zdrowa skóra czworonoga jest mniej podatna na różnego rodzaju mikrouszkodzenia, zachowuje odpowiednią szczelność zapobiegając ucieczce wody na zewnątrz, co w efekcie przyczynia się do należytego spełniania funkcji ochronnej i zachowania dobrego wyglądu zwierzęcia. Należy podkreślić, że skóra czworonoga, często osłonięta gęstą sierścią, jest znacznie delikatniejsza niż nasza ludzka, dlatego wymaga szczególnego traktowania. W zależności od wieku, stanu zdrowia, a nawet rasy psa, zapotrzebowanie na składniki żywieniowe może się różnić – mówi Katarzyna Gębala, brand manager marki Champ-Richer.

Uzupełniający przysmak

Każdy opiekun psa doskonale zdaje sobie sprawę, jak pomocne przy wychowaniu i utrwalaniu pozytywnych zachowań są przekąski. Smakołyki najczęściej pełnią funkcję nagrody za wykonane zadanie, ale mogą stanowić również wartościowe uzupełnienie diety czworonoga w składniki istotne dla utrzymania zdrowej skóry i pięknej, lśniącej sierści.

Przekąski są nieocenione w procesie wychowywania zwierzaka i pozwalają nam stworzyć u psa pozytywne skojarzenia z konkretnymi czynnościami. Warto przy ich wyborze, oprócz smakowitości, kierować się także składem, tak by spożywane przez naszego pupila smakołyki, nie tylko pozytywnie wpływały na jego samopoczucie, ale też zdrowie i wygląd. Na półkach sklepowych można znaleźć najwyższej jakości przysmaki w różnych wariantach smakowych, bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6 oraz biotynę zwaną „witaminą piękna”. Tego typu przekąski będą stanowiły doskonałe uzupełnienie diety – dodaje Katarzyna Gębala, brand manager marki Champ-Richer.

Champ-Riche smakołyki skóra i sierść

Smakołyki produkowane przy zastosowaniu nowoczesnej technologii, umożliwiającej umieszczenie w otoczce nadzienia wzbogaconego prozdrowotnymi składnikami. Smakowite i chrupiące poduszeczki dostępne w pięciu smakach: z indykiem, kaczką, kurczakiem, łososiem oraz dorszem kryją w sobie dobroczynne składniki wpływające korzystnie na stan skóry oraz okrywy włosowej psa. Zawierają biotynę oraz nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6. Przekąski produkowane są z użyciem mąki ryżowej, aby minimalizować ryzyko wystąpienia nietolerancji pokarmowych. Stanowią smaczną nagrodę dla psa.

Champ-Richer to polska marka powstała w 1996 roku, dawnej funkcjonująca pod nazwą Champion, dedykowana profesjonalnej pielęgnacji delikatnej skóry i okrywy włosowej psów oraz kotów w domowych warunkach. Receptury kosmetyków zostały opracowane w oparciu o specjalistyczne badania naukowe, a starannie dobrane składniki myjące i natłuszczające, niezawierające mydeł i parabenów, skutecznie usuwają zabrudzenia oraz pomagają w zachowaniu naturalnej bariery ochronnej skóry. Marka znana jest z produktów pielęgnacyjnych dostosowanych do potrzeb różnych rodzajów sierści zarówno dla dorosłych psów, jak i szczeniaków. W swojej ofercie posiada także prozdrowotne smakołyki bogate w biotynę oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 i Omega 6. Stosując kosmetyki i smakołyki marki Champ-Richer, opiekunowie zwierząt domowych mogą zadbać w sposób holistyczny o kondycję skóry i włosów pupila, wzmacniając efekt jego naturalnego piękna.