logo
Słuchawki Audictus Exlporer Typy USB-C - Nowosciproduktowe.pl

Douszne słuchawki Audictus EXPLORER TYPE-C – testujemy!


17-01-2021| 07:33| Źródło: Audictus / Redakcja| Fot: Impatientstudio.pl

Tym razem testujemy solidne, douszne słuchawki Audictus EXPLORER TYPE-C. Tanie, wygodne i dobrze wykonane, ale to nie jedyne cechy tego produktu.


Słuchawki Audictus Explorer Type-C – w pigułce

  • Douszne słuchawki Audictus Explorer Type-C to ciekawy i nowoczesny design
  • W kopułkach zastosowano magnesy
  • Gruby, spiralny kabel z końcówką USB-C
  • Brzmienie świetnie eksponuje tony wysokie i średnie
  • Pilot na kabelku do zdalnego sterowania urządzeniem
  • Wbudowany mikrofon i dobrej jakości dźwięk podczas rozmów telefonicznych
  • Niska cena w stosunku do oferowanej jakości

Douszne słuchawki Audictus EXPLORER TYPE-C, które tym razem trafiły w nasze ręce to niezwykle przyjemne w dotyku urządzenie. Delikatne – to pierwsza myśl jaka przychodzi do głowy, gdy otwiera się opakowanie. Na szczęście, dobrze zabezpieczone plastikowym futerałem. Opakowanie, które trafiło do redakcji serwisu Nowosciproduktowe.pl zawiera oprócz słuchawek dwa dodatkowe komplety silikonowych wkładek usznych oraz instrukcję obsługi. Silikonowe wkładki mają dość spore różnice pod kątem wielkości, więc bez obawy, niezależnie od wielkości głowy i ucha każdy dopasuje słuchawki do siebie. Odpowiednio dopasowane są również bardzo lekkie – ważą bowiem 14 g i są niezwykle wygodne, co jest bardzo ważne.

Słuchawki zostały złożone z wysokiej jakości komponentów. Design prezentuje się ciekawie, bowiem metalowe, błyszczące kopułki zakotwiczone zostały na kabelku z końcówką USB-C. Ciekawym aspektem jest magnes umieszczony we wspomnianych metalowych kopułkach. Słuchawki dzięki temu można ze sobą połączyć, przez co nie plączą się osobno wówczas, gdy zawiesimy je na szyi. To dość praktyczne i wygodne rozwiązanie.

Sam kabel o długości 120 cm jest spiralny – stosunkowo gruby i sprawia wrażenie wytrzymałego, a jak zapewne wszyscy wiemy – kable w tego typu urządzeniach zawsze są delikatne i najczęściej podatne na usterki. Po kilku dniach użytkowania wszystko działa jak należy, ale do wystawienia końcowej oceny w tym zakresie niezbędna jest większa ilość czasu. Ponadto kabelek zwieńczony został coraz bardziej zyskującym na popularności złączem typu USB-C, dzięki czemu słuchawki można podłączyć do smartfona lub laptopa bezpośrednio (ewentualnie za pomocą niedrogich przejściówek). Całość prezentuje się bardzo ciekawie i stylowo – zarówno w uchu jak i na szyi.

Na przewodzie od słuchawek znajduje się również wielofunkcyjny pilot, który umożliwia kontrolę nad urządzeniem bez potrzeby wyciągania telefonu z kieszeni. Standardowe funkcje w jaki został wyposażony pilot to: play, pauza, głośniej-ciszej oraz możliwość odbierania i odrzucania połączeń.

Na pilocie został umieszczony mikrofon z redukcją szumów cVc, który pozwala na swobodne rozmowy telefoniczne bez wyciągania smartfona z kieszeni. Jeśli chodzi o głos rozmówcy podczas połączeń telefonicznych to brzmi on bardzo wyraźnie. Co ważne, nie odbiega on niczym od znacznie droższych urządzeń o takiej konstrukcji. Ciężko tu cokolwiek zarzucić, a mając na uwadze cenę zestawu jest to duży plus.

W słuchawkach Audictus Explorer Type-C, producent postawił na wysoką, aczkolwiek w naszej ocenie dość ukierunkowaną jakość dźwięku, świetnie odwzorowującą tony wysokie i średnie – te bowiem są bardzo zauważalne, niezależnie od gatunku muzycznego jaki preferujemy. W słuchawkach wyjątkowo dobrze brzmi klasyka. Tony niskie nie wyróżniają się niczym specjalnym, są przyzwoite, ale umówmy się, że od słuchawek przy tego typu konstrukcji ciężko oczekiwać soczystych basów i głębokich uderzeń. Zastosowana w urządzeniu technologia Crystal Tone oraz nowoczesne przetworniki 9 mm sprawiają, że brzmienie jest wyraźne i satysfakcjonujące.

Jeśli chodzi o cenę – jest niska, a nawet bardzo, patrząc na jakość wykonania i renomę producenta. Douszne słuchawki Audictus Explorer Type-C kosztują bowiem 99,99 PLN i dostępne są w ofercie większości znanych elektromarketów. Jeśli poszukujecie budżetowych słuchawek dokanałowych, na kabelku i o bardzo przyzwoitym dźwięku, to zdecydowanie warto rozważyć zakup tego modelu. Ponadto przy zakupie urządzenia producent oferuje 24 miesięczną gwarancję z możliwością przedłużenia do 5 lat. Polecamy.