logo
Słuchawki Audictus Voyager - Nowosciproduktowe.pl

Słuchawki wokółuszne Audictus VOYAGER – czy warto kupić?


26-05-2021| 02:20| Źródło: Redakcja / Audictus| Fot: Impatientstudio.pl

W nasze ręce tym razem trafiły słuchawki wokółuszne Audictus VOYAGER – marki posiadającej w swojej ofercie szeroki wybór słuchawek dystrybuowanych przez jej właściciela firmę Impakt S.A. Czy za słuchawki wokółuszne tego typu warto zapłacić 160 zł i jakie są mocne cechy tego urządzenia – dowiecie się z poniższej recenzji.


Audictus Voyager w pigułce:

  • Słuchawki wokółuszne, przewodowe o designerskim wyglądzie
  • Wygodne, poręczne i składane, przez co mobilne
  • Posiadają bardzo mocny, ale zrównoważnony dźwięk
  • Doskonałe przede wszystkim do filmów, gier video oraz muzyki z wokalem
  • Świetne do połączeń telefonicznych czy multimedialnej kooperacji online
  • Niedrogie! Dostępne w sprzedaży w kwocie nieprzekraczającej 160 PLN.

Zamawiając słuchawki wokółuszne Audictus VOYAGER w nasze ręce trafia charakterystyczne szare opakowanie, zawierające tekturowe pudełko, z zabezpieczonym styropianową podkładką urządzeniem. Wnętrze oprócz samych słuchawek zawiera także instrukcję obsługi oraz dwa dodatkowe kabelki: 3-pinowy kabel zakończony z jednej strony pozłacaną końcówką jack 6,3 mm, a drugiej 3,5 mm – służący do podłączenia słuchawek do komputera lub urządzenia mobilnego; oraz drugi, 4-pinowy kabelek z końcówkami mini-jack o średnicy 3,5 mm, wzbogacony o mikrofon i pilot sterowania funkcjami słuchawek.

Pomimo swojej konstrukcji i gabarytów słuchawki są lekkie (240 g). Kombinacja plastiku i skóry ekologicznej to najczęściej wykorzystywane połączenie materiałów w słuchawkach tej klasy. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest możliwość elastycznego składania słuchawek, gdy ich nie używamy, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić nieco miejsca np. szufladzie czy w torbie podróżnej. Regulowany pałąk ze skóry ekologicznej z logo Audictus, wzbogacony o charakterystyczne przeszycia czarną nicią wpada w od razu w oko, a matowe wykończenie tworzywa sztucznego nadaje słuchawkom Voyager charakteru i profesjonalnego wyglądu.

Niestety producent nie dołącza do zestawu etui czy też pokrowca ochronnego na urządzenie, tak istotnego w przypadku transportu słuchawek. Szkoda, bo takie urządzenie zawsze warto odpowiednio zabezpieczyć – nawet jeśli nie przed uszkodzeniami to chociażby przed zabrudzeniem. I owszem, konstrukcja urządzenia pozwala na wygodne noszenie ich chociażby na szyi, ale przy nieco wyższych temperaturach, wspomniany komfort może już być nieco mniejszy.

Słuchawki Audictus VOYAGER posiadają konstrukcję wokółuszną, a średnica przetworników wynosi 50 mm. Po założeniu naprawdę przyjemnie otulają uszy, a dzięki lekkości i elastyczności, doskonale dopasowują się do kształtu głowy. Regulowany pałąk słuchawek powoduje, że możemy dogodnie dostosować ich rozmiar. Możliwość wygięcia muszli słuchawkowych w dowolnym kierunku powodują, że słuchawki można po prostu postawić na biurku w różnych kombinacjach, przez co prezentują się naprawdę fajnie.

Słuchawki wokółuszne Audictus Voyager

Najważniejsze jednak – jak w przypadku każdego urządzenia tego typu – jest brzmienie. Voyager bardzo pozytywnie zaskakuje poziomem głośności, notabene niewykorzystanym przez nas maksymalnie. Jeśli szukacie słuchawek które są głośne i czerpiecie przyjemność z mocnych, ale zrównoważonych dźwięków – ten model sprawdzi się idealnie. Słuchając muzyki, nie przekraczaliśmy 50% poziomu głośności. To więcej niż trzeba. Jest naprawdę głośno!

Zarówno niskie jak i wysokie tony są dobrze wyważone. Nie odnosi się wrażenia przeciążenia basem, przez co w naszej ocenie słuchawki będą doskonale nadawały się przede wszystkim do oglądania filmów lub gier video. Jeśli chodzi o muzykę, to w naszym subiektywnym odczuciu najlepiej brzmi tutaj wokal, przez co największą radość z użytkowania tego modelu będą mieli fani muzyki popularnej.

Słuchawki Audictus VOYAGER to słuchawki przewodowe, gdzie na jednym z dołączanych do zestawów kabli znajduje się pilot do sterowania słuchawkami, pauzowania utworów, przerzucania tracków oraz odbierania połączeń telefonicznych. I jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Na uwagę zasługuje również wysoka jakość dźwięku w połączeniach telefonicznych. Jest lepiej niż dobrze. Rozmówcę słychać bardzo wyraźnie, a rozmowy w tych słuchawkach można prowadzić długo i komfortowo, bowiem urządzenie jest lekkie i nie wywiera dużego ucisku na nasze uszy. Wygoda przede wszystkim i za to duży plus.

Reasumując – jeśli poszukujecie głośnych słuchawek wokółusznych, o zdecydowanie mocnym dźwięku, które zarówno na uszach jak i na biurku przyciągają wzrok – to w kwocie rynkowej nie przekraczającej 160 PLN warto jest zainwestować w ten model Audictusa. Jest to produkt solidny, designerski, dobrze spełniający swoją rolę, a zatem warty polecenia!