logo
Głośniki JBL L100 Classic 75 - Nowosciproduktowe.pl-1

Głośniki JBL L100 Classic 75 na 75-lecie istnienia marki


25-01-2021| 03:27| Źródło: JBL| Fot: JBL

W 2021 roku przypada 75. rocznica istnienia marki JBL. Po wszystkich tych latach JBL wciąż zachwyca i robi wrażenie, a z okazji 75 rocznicy istnienia wprowadza na rynek specjalne limitowane edycje swoich produktów luxury audio, m.in: jubileuszowe głośniki JBL L100 Classic 75.


75 lat po założeniu JBL i 51 lat po tym jak firma wprowadziła na rynek głośniki JBL L100 Century, oba te przełomowe wydarzenia zostają upamiętnione poprzez premierę limitowanej edycji JBL L100 Classic 75 – ekskluzywnego wydania legendarnego, najlepiej sprzedającego się głośnika JBL L100.

L100 Classic 75 ma ten sam kultowy design retro w stylu lat 70., co JBL L100 Classic, z klasycznym stylem JBL, w tym kultową czarną piankową maskownicą Quadrex i wytwornym wykończeniem fornirem z drewna tekowego. W sprzedaży pojawi się zaledwie 750 par tego historycznego produktu, a każdy ekskluzywny głośnik posiadać będzie unikalną sygnowaną tylną plakietkę i Certyfikat Autentyczności, upamiętniający 75. Rocznicę istnienia marki.

Najnowszy model L100 Classic, który wprowadziliśmy na rynek jesienią 2018 roku odniósł olbrzymi sukces. Pomyśleliśmy w związku z tym, że nie ma lepszego sposobu na uczczenie 75-lecia marki JBL niż limitowana edycja tego, który jest być może najbardziej kultowym głośnikiem wszechczasów. Ten jedyny w swoim rodzaju głośnik ma zadatki, by stać się najbardziej poszukiwanym przez miłośników muzyki modelem na całym świecie.

mówi Jim Garrett, starszy dyrektor ds. strategii i planowania produktu w HARMAN Luxury Audio.

Najbardziej rzucającą się w oczy cechą L100 Classic 75 jest piękny fornir z drewna tekowego, który zdobi wszystkie boki obudowy głośnika. Drewniane wykończenie uzupełnia czarna piankowa maskownica Quadrex, zaakcentowana czarno-złotym logo JBL. Odznaki edycji specjalnej znajdują się z przodu i z tyłu głośnika, w tym pamiątkowa tabliczka, na której znajduje się podpis głównego inżyniera systemu, Chrisa Hagena, a także indywidualny numer pary z łącznej liczby 750 par produkcyjnych. Pod względem akustycznym model L100 Classic 75 charakteryzuje się ulepszoną konstrukcją zawieszenia głośnika niskotonowego i możliwością podłączenia bi-wire za pośrednictwem wysokiej jakości terminala z dwoma zestawami pozłacanych zacisków. L100 Classic 75 jest sprzedawany jako system dopasowanych par i zawiera zestaw stojaków podłogowych JS-120. Cały system jest dostarczany w specjalnie wykonanej drewnianej skrzyni z grafiką z limitowanej edycji na panelach bocznych.

Głośnik L100 Classic 75 wyposażony jest w 1-calowy (25 mm) tytanowy przetwornik wysokotonowy JT025Ti2-4 połączony z falowodem z soczewką akustyczną dla optymalnej integracji z JM125PC-8 5-calowy (125 mm) przetwornik średniotonowy z odlewanym koszem i membraną z czystej celulozy bezpośrednio poniżej. Pionowe rozmieszczenie przetworników HF i MF jest nieco przesunięte na prawo od głośnika niskotonowego poniżej, z tłumikami HF i MF umieszczonymi w lewym górnym rogu przedniej ścianki. Niskie częstotliwości są dostarczane przez 12-calowy (300 mm) głośnik niskotonowy z odlewanym koszem i membraną z czystej celulozy JW300SW-8, działający w obudowie bas-refleks, który jest dostrojony za pomocą pojedynczego, skierowanego do przodu portu z rozszerzonym wyjściem.

Głośniki JBL L100 Classic 75 będą dostępne od maja 2021 roku. Ilość egzemplarzy będzie ograniczona.


Tagi: