logo

JBL Authentics – nowa seria!


13-11-2023| 01:20| Źródło: JBL| Fot: JBL

Najnowsza seria głośników Wi-Fi firmy JBL łączy w sobie kultowy design retro z pierwszą w branży integracją asystentów głosowych (Amazon Alexa i Google Assistant mogą nie być dostępne we wszystkich krajach lub językach; dostępność i funkcjonalność mogą się różnić). JBL Authentics to wyjątkowe i sprawdzone brzmienie w ekstrawaganckim stylu! To, jak wygląda dom, mówi wiele o gospodarzu, ale to, jak brzmi, mówi o nim jeszcze więcej!


W nowej serii głośników JBL Authentics uderzająca wydajność dźwięku łączy się z ponadczasowym wzornictwem retro inspirowanym dziedzictwem JBL z lat 70. Bogaty w funkcje głośnik JBL Authentics 500 to prawdziwe centrum domu, wszechstronny inteligentny głośnik Wi-Fi i Bluetooth zapewnia dźwięk Dolby Atmos®, aby otoczyć słuchaczy wciągające brzmienie. Stacjonarny głośnik JBL Authentics 200 i przenośny głośnik domowy JBL Authentics 300 uzupełniają całkowicie nową serię od JBL.

Głośniki JBL Authentics 500 pozwalają znaleźć się w centrum ulubionego utworu i doświadczyć muzyki jak nigdy dotąd. Trzy 1-calowe głośniki wysokotonowe i trzy 2,75-calowe niskotonowe głośniki średniotonowe zapewniają krystalicznie czysty dźwięk, a 6,5-calowy subwoofer typu downfiring zapewnia mocny, dokładny bas. Użytkownik może cieszyć się 270-watowym dźwiękiem 3.1-kanałowym i Dolby Atmos, który przenosi w wielowymiarowe wrażenia dźwiękowe z dodatkowymi warstwami i szczegółami. Doświadcz muzyki jak na koncercie na żywo z pierwszego rzędu, bez konieczności wychodzenia z domu.

JBL Authentics 300 oferuje przenośny dźwięk o wysokiej wydajności, który można odtwarzać do 8-godzin, dzięki wbudowanemu akumulatorowi. Najlepszy wybór dla tych, którzy szukają doskonałego dźwięku w domu i wokół niego. Zapewniając wyraziste wysokie tony i głęboki bas, ciesz się wyjątkową jakością brzmienia, gdziekolwiek jesteś – od kuchni po ogród lub imprezę na świeżym powietrzu.

Wypełnij dowolną przestrzeń – dużą lub małą – dźwiękiem stereo z głośnika JBL Authentics 200. Para 1-calowych głośników wysokotonowych ożywia każdy utwór, podczas gdy pełnozakresowy 5-calowy głośnik niskotonowy i 6-calowy pasywny radiator tworzą głęboki bas, zapewniając doskonałą równowagę, niezależnie od gatunku muzyki.

Piękny design inspirowany słynnym dziedzictwem JBL nawiązującym do legendarnych JBL L100 z lat 70. Seria JBL Authentics czerpie z bogatej historii JBL z nowoczesnym akcentem. Dzięki wysokiej jakości aluminiowej ramie, niestandardowej obudowie ze skóry syntetycznej i przeprojektowanej kratce Quadrex, seria JBL Authentics robi piorunujące wrażenie.

Dodatkowo, głośniki tej serii wyróżniają się innowacyjnością na czele z pierwszą w branży integracją z Amazon i Google. Nowa integracja, zbudowana we współpracy z Amazon i Google, zapewnia jednoczesny dostęp do asystentów głosowych na głośnikach JBL Authentics, umożliwiając klientom, którzy zdecydują się zarejestrować obu asystentów, komunikację z Asystentem Google lub Alexą w tym samym czasie na tym samym urządzeniu. Dzięki jednoczesnemu dostępowi do Asystenta Google i Alexy, klienci mają wybór i elastyczność, aby płynnie komunikować się z oboma asystentami głosowymi i korzystać z ich różnych możliwości oraz przełączać się między nimi w celu wykonywania różnych czynności. Po włączeniu, można używać dowolnego asystenta głosowego do odtwarzania ulubionej muzyki, sterowania inteligentnymi urządzeniami domowymi, ustawiania timerów i alarmów i nie tylko, bez użycia rąk, za pomocą samego głosu. Po skonfigurowaniu asystentów w aplikacji JBL One, wystarczy powiedzieć „Hey Google” lub „Alexa”, aby rozpocząć. Zalety połączenia Wi-Fi pozwalają strumieniować muzykę przez AirPlay, Alexa Multi-Room Music (MRM), Spotify Connect i Chromecast built-in™. Dzięki temu można wyjść z pokoju lub odebrać połączenie telefoniczne bez przerywania muzyki.

JBL Authentics można rozmieścić w całym domu, tworząc inny nastrój w każdym pomieszczeniu. Można też połączyć dwa lub więcej głośników w jedną listę odtwarzania, aby wszyscy mogli cieszyć się tym samym brzmieniem. Jeśli szuka się doskonałego dźwięku w każdym pomieszczeniu, to nowe głośniki serii Authentics przychodzą z odsieczą, dzięki automatycznej kalibracji i dostosowaniu wydajności dźwięku za każdym razem, gdy głośnik jest włączony, dzięki czemu można usiąść i zrelaksować się, wiedząc, że dźwięk będzie zoptymalizowany bez względu na to, gdzie umieści się głośnik.

Dziedzictwo naszych marek zawsze było dla nas ważne, a seria JBL Authentics zapewnia jakość dźwięku, unikalny design i niezrównane funkcje

– powiedział Carsten Olesen, prezes działu Consumer Audio w HARMAN.

„Żyjemy w czasach, w których „newstalgia” jest bardzo pożądana. Seria JBL Authentics czerpie z naszej kultowej przeszłości dzięki wzornictwu retro, zapewniając jednocześnie doskonały dźwięk i technologie, których oczekują nasi klienci. Innowacje takie jak Dolby Atmos® i symultaniczni asystenci głosowi spotykają się z retro i przeprojektowaną konstrukcją maskownicy Quadrex w gamie głośników, która definiuje przyszłość audio” – dodaje Carsten Olesen.

Łatwa konfiguracja głośników i przeglądanie zintegrowanych usług muzycznych w celu znalezienia nowych utworów i wykonawców za pośrednictwem aplikacji JBL One. Dzięki w pełni konfigurowalnym ustawieniom EQ aplikacji można w pełni spersonalizować swoje wrażenia słuchowe.

Głośniki serii JBL Authentics są wykonane w 100% z tkaniny pochodzącej z recyklingu, w 85% z plastiku i w 50% z aluminium pochodzącego z recyklingu. Głośniki będą dostępne u autoryzowanych dealerów JBL w opakowaniu wykonanym z papieru z certyfikatem FSC i zadrukowanym tuszem sojowym.

CechyJBL Authentics 500JBL Authentics 300JBL Authentics 200
Dolby Atmos®TAKNIENIE
Symultaniczni asystenci głosowiTAKTAKTAK
Aplikacja JBL One AppTAKTAKTAK
Odtwarzanie w wielu pomieszczeniachTAKTAKTAK
Automatyczna kalibracjaTAKTAKTAK
Łączność Bluetooth, Wi-Fi & EthernetTAKTAKTAK
Wbudowany akumulatorNIETAKNIE
Maskownica Quadrex i design retroTAKTAKTAK
DostępnośćDruga połowa wrześniaDruga połowa wrześniaDruga połowa września
Ceny2899 zł1999 zł1499 zł